Odezwa Kingi Rusin w Święto Zmarłych: Apeluję, proszę, ostrzegam: nie kładźmy na grobach...

Kinga Rusin walczy o eko-1-listopada.
Rusin walczy o eko-1-listopada Odezwa Kingi Rusin w Święto Zmarłych: Apeluję, proszę, ostrzegam 1 listopada Kina Rusin zaapelowała na swoim Facebooku: "Nie kładźmy sztucznych kwiatów na grobach! Będą się na naszych wysypiskach śmieci rozkładać kilkaset lat 1 listopada Polacy obchodzili dzień Wszystkich Świętych. Podczas gdy jedni robią porządki na grobach bliskich, myślą o zmarłych, inni uświadamiają. Jak na przykład Kinga Rusin. Dziennikarka na swoim Facebooku w piątek z samego rana opublikowała eko-odezwę: "Apeluję, proszę, ostrzegam: nie kładźmy sztucznych kwiatów na grobach! Nie zutylizowane, będą się na naszych wysypiskach śmieci rozkładać kilkaset lat zatruwając środowisko. Myśląc o tych, którzy odeszli pomyślmy też o tych którzy przyjdą - czytamy na jej tablicy." Czy jej prośba trafiła do szerokiego grona? Po 4 godzinach wpis zebrał całe 7 komentarzy, wszystkie popierające stanowisko Rusin oraz 145 "like'ów", jak również 58 udostępnień.

Dziś ważny dzień w Polsce, tzw. w tradycji Święto Zmarłych, a właściwie dzień Wszystkich Świętych. Podczas gdy jedni pogrążają się w zadumie, robią porządki na grobach bliskich, inni uświadamiają. Jak na przykład Kinga Rusin. Dziennikarka na swoim Facebooku z samego rana opublikowała eko-odezwę:

Apeluję, proszę, ostrzegam: nie kładźmy sztucznych kwiatów na grobach! Nie zutylizowane, będą się na naszych wysypiskach śmieci rozkładać kilkaset lat zatruwając środowisko. Myśląc o tych, którzy odeszli pomyślmy też o tych którzy przyjdą - czytamy na jej tablicy.

Kinga Rusin apelujeScreen z Facebook.com


Czy jej prośba trafi do szerokiego grona? Po 4 godzinach wpis zebrał całe 7 komentarzy, wszystkie popierające stanowisko Rusin oraz 145 "like'ów", jak również 58 udostępnień. A jakie jest Wasze zdanie?

 

karo

Czy podoba Ci się stanowisko Rusin?
Więcej o:
Komentarze (30)
Odezwa Kingi Rusin w Święto Zmarłych: Apeluję, proszę, ostrzegam: nie kładźmy na grobach...
Zaloguj się
 • browaryr

  Oceniono 348 razy 254

  sama rusin po tych wszystkich zabiegach będzie się rozkładać z milion lat...tak ze niech nie pitoli pierdoł.

 • trzezwy

  Oceniono 189 razy 121

  Rusin - oczywiście - nie ma w sobie ani na sobie (w szafie/mieszkaniu) ani kawałka czegoś, co rozkładać się będzie długo? Żadnego plastiku?

  Czapką zdartą z głowy zamiatam...

 • pinupgirl

  Oceniono 134 razy 92

  a kim jest ta pani, że wygłasza jakieś pseudo ekologiczne apele??? Rusin ostatnio w mediach kreuje się na jedyną sprawiedliwą w sprawach ekologii, segregacji śmieci, eko trendów itp. Ciekawe co postawiła na swoich grobach... Co najmniej jakby całe swoje życie żyła zgodnie z zasadami ekologii. Tymczasem lata samolotami, które z ekologią nie mają nic wspólnego. Jeździ paliwożernymi autami, kupuje (lub dostaje, nieważne) tony ubrań ze sztucznych materiałów i używa codziennie do makijażu telewizyjnego wielu kosmetyków. Bzdura i jeszcze raz bzdura. Nie popieram tego ekologicznego szaleństwa, bo to kolejna nic nie znacząca moda i trend.

 • nick_plotek

  Oceniono 112 razy 90

  Do hodowli naturalnych kwiatów używa się coraz więcej chemii (żeby szybciej rosły i robaczki ich nie podgryzały), marnuje się duże ilości wody. Poza tym większość jest hodowana w szklarniach, a do nich potrzebny jest prąd, który w Polsce w większości jest z nieekologicznych źródeł. Prawdziwe kwiaty są również nietrwałe.
  Najbardziej ekologiczne są sztuczne kwiaty ale z materiału, nie z plastiku. Chociaż istnieją już ekologiczne plastiki, szybko rozkładające się a nawet wytwarzane z naturalnych, ekologicznych źródeł np. ze skrobi.

 • sensacja

  Oceniono 91 razy 59

  Świetnie, tylko powinna doradzić, co mamy kłaść na grobach w listopadzie zamiast sztucznych kwiatów? Po pierwszych przymrozkach wszystkie naturalne będą do wyrzucenia, a sztuczne będą nadal wyglądały nieźle. Kiedyś sztuczne kwiaty były z plastiku, teraz są materiałowe, Rusin znowu coś pomyliła.

 • cezar85

  Oceniono 73 razy 41

  a oprawki do okularów dżewnianne

  albo nawet z ciasta

  i o co chodzi z tym ryjem na zdjęciu?

 • zenio.karaluch

  Oceniono 109 razy 41

  Nic kartoflowi do tego, co ludzie kłada na grobach... Bezczelny pasztet...

 • jason.

  Oceniono 20 razy 18

  Możemy kłaść na grobach co się nam podoba a nawet położyć się możemy i pochować...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX