Brat Magdy Gessler zatrzymany przez policję: W progu trzech smutnych panów

Piotr Ikonowicz zatrzymany przez policję.

Dziś z samego rana policja zatrzymała Piotra Ikonowicza. Brat gwiazdy TVN, Magdy Gessler poinformował o tym na swoim Facebooku.

Godz. 6.10, w progu trzech smutnych panów - Piotr Ikonowicz został zabrany do więzienia na Olszynkę Grochowską - czytamy na jego profilu.

Ikonowicz ma odbyć karę zastępczą, w wymiarze 90 dni pozbawienia wolności. Około godziny 9 doprowadzono go do zakładu karnego przy ulicy Chłopickiego w Warszawie.

Piotr w więzieniu rozpocznie głodówkę przeciwko łamaniu przez polskie państwo praw człowieka i eksmitowaniu starców, chorych, kobiet i dzieci na bruk - mówi Gazeta.pl jego żona Agata Nosal-Ikonowicz. - W najbliższych dniach do Sejmu złożymy nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów.

12.12.2011 WARSZAWA , SEJM , PIOTR IKONOWICZ ( PPS ) PODCZAS KONFERENCJI PRASOWEJ KLUBU PALIKOTA . FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETASLOWA KLUCZOWE:SEJM RUCH PALIKOTA RP RPFot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Działacz lewicowy o swoich problemach z prawem informował już w drugiej połowie września.

Chodzi o blokadę eksmisji pary staruszków na ulicy Olimpijskiej w 2000 roku, kiedy jeszcze byłem posłem. Właściciel kamienicy pan Gajny kłamliwie oskarżył mnie o pobicie go. Sąd przyznał mu racje, chodź poza nim nikt włącznie z policja na rozprawie nie poparł jego wersji wydarzeń. Skazano mnie w 2008 roku na 6 miesięcy ograniczenia wolności (prac społecznie użytecznych),. Ponieważ nie zgadzałem się z wyrokiem, nie wykonałem kary. Teraz za pomaganie ludziom mam iść do więzienia. To jest cena, na której w tym systemie trzeba być przygotowanym kiedy się pomaga słabszym - pisał na swoim Facebooku.

karo