Dziewczynka porwana przez Romów miała wyjść za mąż w wieku 12 lat! "Byłaby wśród cygańskiej społeczności najcenniejszą panną młodą"

Chcieli na niej zarobić.

Jasnowłosa dziewczynka imieniem Maria , odnaleziona w zeszłym tygodniu w osadzie greckich Romów, była przetrzymywana przez nich po to, by w wieku 12 lat mogli wydać ją za mąż! Policja grecka wierzy, że mieliby na tym sporo zarobić.

Jej blada skóra, prawie białe włosy i niebieskie oczy sprawiłyby, że stałaby się wśród cygańskiej społeczności "najcenniejszą" panną młodą - donosi informator z policji w rozmowie z Dailymail.co.uk.

Policja uważa, że porywcze (Zobacz: Para Romów kupiła blond dziewczynkę za 850 funtów? Postawiono już zarzut: porwanie) nie sprzedali dziecka tylko ze względu na chęć wzbogacenia się na niej dzięki ogromnemu posagowi jaki mogliby dostać za jej rękę wśród Romów. Była traktowana jak "inwestycja". Dbali o nią i utrzymywali, a gdy osiągnęłaby nareszcie tradycyjnie odpowiedni do ślubu wieki (przeważnie 12 lat) wydaliby ją natychmiast za mąż.

My Big Fat Gypsy WeddingYoutube.com

Biologiczni rodzice dziecka nadal się nie odnaleźli, poszukiwania trwają (Zobacz: Dziewczynka porwana przez greckich Romów to Nikola z Siedlec? A może Lisa z Kansas?).

aga