Para Romów kupiła blond dziewczynkę za 850 funtów? Postawiono już zarzut: porwanie

Najnowsze doniesienia w sprawie greckiego "blond aniołka".

Parze Romów z Tabakou, postawiono w poniedziałek zarzut porwania dziewczynki, która, jak utrzymywali, miała być ich córką. Testy DNA zaprzeczyły temu. W dodatku okazuje się, że Grecy najprawdopodobniej kupili dziecko.

40-letni Eleftheria Dimolpoulou i 39-letni Christos Salis mają osobnych adwokatów. Oboje walczą o uznanie ich winnymi nie porwania, lecz nielegalnej adopcji. Za porwanie dziecka poniżej 14. roku życia grozi im bowiem aż 10 lat więzienia. Prokurator odrzucił ich prośbę. Nie oskarżono ich jednak o dużo poważniejsze przestępstwo, czyli handel ludźmi.

In this undated photo released by Greek Police shows a four-year-old girl at an unknown location. Greek authorities on Friday, Oct. 18, 2013 have requested international assistance to identify the four-year-old girl found living in a Gypsy camp with a couple arrested and charged with abducting her from her birth parents. A police statement says the child was located Wednesday, Oct. 17, 2013 near the town of Farsala, central Greece, during a nationwide crackdown on illegal activities in Gypsy camps. (AP Photo/Greek Police)Fot. STR (AP Photo/Greek Police)

Przesłuchanie pary odbyło się za zamkniętymi drzwiami, jednak portal Dailymail.co.uk dotarł do informatora, który był podczas niego obecny.

Powiedział [Christos Salis - przyp. red.], że w 2009 roku, kiedy nie było go przez kilka dni w domu, otrzymał od żony telefon. Powiedziała, że poznała parę Bułgarów, którzy nie chcieli swojego dziecka. Nie zgodził się na zatrzymanie dziewczynki, bo uznał, że jest jak "tykająca bomba" - powiedział informator Dailymail.co.uk.

Salis utrzymuje, że była to "nie do końca legalna adopcja przeprowadzona jednak za zgodą biologicznej matki". Haralambos Dimitriou, przywódca romskiej osady, w której mieszkali oskarżeni potwierdza tę wersję.

Oskarżają Romów o wszystko - od kradzieży po porwania dzieci. Czy takie rzeczy zdarzają się tylko wśród naszej rasy? Jest to dla nas ogromna zniewaga - powiedział.

4-latka znaleziona w Grecji w obozowisku RomówReuters

Sąsiedzi pary, jak i sam Dimitriou, sugerują, że dziewczynka była kupiona za 850 funtów. Mówią, że w 2009 roku rzeczywiście pojawili się u nich Bułgarzy sprzedający dzieci.

Mieli jeszcze 5 dzieci na sprzedaż - powiedział.

Specjaliści ustalili także, na podstawie uzębienia dziewczynki, że nie ma ona 4, lecz 5-6 lat. Nadal nie znaleziono biologicznych rodziców Marii, której sprawą zajmuje się Interpol. Dziecko przebywa obecnie w centrum opieki dziecka w Atenach. Czuje się dobrze i jest podobno w dobrym humorze.

Polscy policjanci również zajmują się sprawą.

Polska policja aktywnie włączyła się w poszukiwanie rodziny dziewczynki znalezionej w romskim obozie w Grecji. Grecy poprosili nas o sprawdzenie w naszych bazach danych, czy dziewczynka w takim wieku i o takim wyglądzie nie jest poszukiwana - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Sokołowski.

aga

Więcej o:
Komentarze (2)
Para Romów kupiła blond dziewczynkę za 850 funtów? Postawiono już zarzut: porwanie
Zaloguj się
  • nihilist_24

    Oceniono 11 razy 11

    i możecie mówić, że Romowie są biedni bo nie chciani, prześladowani itp. cóż, sami na to pracują.

  • dizzy_charlotte

    Oceniono 4 razy 2

    jak na pierwszym zdjęciu... JUST DO IT. haha :D no i zrobili

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX