Maciej Stuhr ostro o wypowiedzi abp. Michalika: Mam tego k***wa dość!

Stracił cierpliwość.
Stuhr stracił cierpliwość Maciej Stuhr ostro o wypowiedzi abp. Michalika: Mam tego k***wa dość! Maciej Stuhr na Facebooku krótko i dosadnie skomentował wtorkową wypowiedź abp. Józefa Michalika o pedofilii w Kościele: Mam tego k***wa dość! Abp Michalik, komentując doniesienia o przypadkach pedofilii wśród księży, powiedział do dziennikarzy: "Usłyszałem właśnie 'niefortunne' słowa abp Michalika... Jestem wierzący, jestem katolikiem, ale mam tego k***wa dość!!!" - Wiele z tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - czytamy jego wypowiedź na stronie Gazeta.pl. Sugestia, że dziecko może być winne dokonanego na nim czynu pedofilskiego spotkała się z powszechnym ostrym sprzeciwem. Oburzony był między innymi Tomasz Terlikowski. Kilka godzin później abp Michalik odniósł się do swoich wcześniejszych słów, nazywając zamieszanie wokół nich "nieporozumieniem". - Przepraszam za to nieporozumienie, za to, co wynikło. Kontekst mojej wypowiedzi był taki, że dziecko jest niewinne, nie może być krzywdzone - czytamy na stronie Gazeta.pl. Zamieszanie było na tyle duże, że Episkopat natychmiast zwołał konferencję. - To jest nadzwyczajna sytuacja. W tej chwili, kiedy trwa zebranie plenarne i mówimy między innymi o problemie pedofilii, nie może być żadnych znaków zapytania, żadnych niepewnych interpretacji. Dlatego natychmiast interweniowaliśmy na błędne interpretacje wypowiedzi księdza arcybiskupa - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Józef Kloch.

Maciej Stuhr krótko i dosadnie skomentował wtorkową wypowiedź abp. Józefa Michalika o pedofilii w Kościele:

Maciej Stuhr Facebook.com

Abp Michalik, komentując doniesienia o przypadkach pedofilii wśród księży, powiedział do dziennikarzy:

Wiele z tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - czytamy jego wypowiedź na stronie Gazeta.pl.

Sugestia, że dziecko może być winne dokonanego na nim czynu pedofilskiego spotkała się z powszechnym ostrym sprzeciwem. Oburzony był między innymi Tomasz Terlikowski.

Tomasz Terlikowski Twitter.com

Kilka godzin później abp Michalik odniósł się do swoich wcześniejszych słów, nazywając zamieszanie wokół nich "nieporozumieniem".

Przepraszam za to nieporozumienie, za to, co wynikło. Kontekst mojej wypowiedzi był taki, że dziecko jest niewinne, nie może być krzywdzone - czytamy na stronie Gazeta.pl.

Zamieszanie było na tyle duże, że Episkopat natychmiast zwołał konferencję.

To jest nadzwyczajna sytuacja. W tej chwili, kiedy trwa zebranie plenarne i mówimy między innymi o problemie pedofilii, nie może być żadnych znaków zapytania, żadnych niepewnych interpretacji. Dlatego natychmiast interweniowaliśmy na błędne interpretacje wypowiedzi księdza arcybiskupa - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Józef Kloch.

alex