Maciej Stuhr ostro o wypowiedzi abp. Michalika: Mam tego k***wa dość!

Stracił cierpliwość.
Stuhr stracił cierpliwość Maciej Stuhr ostro o wypowiedzi abp. Michalika: Mam tego k***wa dość! Maciej Stuhr na Facebooku krótko i dosadnie skomentował wtorkową wypowiedź abp. Józefa Michalika o pedofilii w Kościele: Mam tego k***wa dość! Abp Michalik, komentując doniesienia o przypadkach pedofilii wśród księży, powiedział do dziennikarzy: "Usłyszałem właśnie 'niefortunne' słowa abp Michalika... Jestem wierzący, jestem katolikiem, ale mam tego k***wa dość!!!" - Wiele z tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - czytamy jego wypowiedź na stronie Gazeta.pl. Sugestia, że dziecko może być winne dokonanego na nim czynu pedofilskiego spotkała się z powszechnym ostrym sprzeciwem. Oburzony był między innymi Tomasz Terlikowski. Kilka godzin później abp Michalik odniósł się do swoich wcześniejszych słów, nazywając zamieszanie wokół nich "nieporozumieniem". - Przepraszam za to nieporozumienie, za to, co wynikło. Kontekst mojej wypowiedzi był taki, że dziecko jest niewinne, nie może być krzywdzone - czytamy na stronie Gazeta.pl. Zamieszanie było na tyle duże, że Episkopat natychmiast zwołał konferencję. - To jest nadzwyczajna sytuacja. W tej chwili, kiedy trwa zebranie plenarne i mówimy między innymi o problemie pedofilii, nie może być żadnych znaków zapytania, żadnych niepewnych interpretacji. Dlatego natychmiast interweniowaliśmy na błędne interpretacje wypowiedzi księdza arcybiskupa - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Józef Kloch.

Maciej Stuhr krótko i dosadnie skomentował wtorkową wypowiedź abp. Józefa Michalika o pedofilii w Kościele:

Maciej Stuhr Facebook.com

Abp Michalik, komentując doniesienia o przypadkach pedofilii wśród księży, powiedział do dziennikarzy:

Wiele z tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - czytamy jego wypowiedź na stronie Gazeta.pl.

Sugestia, że dziecko może być winne dokonanego na nim czynu pedofilskiego spotkała się z powszechnym ostrym sprzeciwem. Oburzony był między innymi Tomasz Terlikowski.

Tomasz Terlikowski Twitter.com

Kilka godzin później abp Michalik odniósł się do swoich wcześniejszych słów, nazywając zamieszanie wokół nich "nieporozumieniem".

Przepraszam za to nieporozumienie, za to, co wynikło. Kontekst mojej wypowiedzi był taki, że dziecko jest niewinne, nie może być krzywdzone - czytamy na stronie Gazeta.pl.

Zamieszanie było na tyle duże, że Episkopat natychmiast zwołał konferencję.

To jest nadzwyczajna sytuacja. W tej chwili, kiedy trwa zebranie plenarne i mówimy między innymi o problemie pedofilii, nie może być żadnych znaków zapytania, żadnych niepewnych interpretacji. Dlatego natychmiast interweniowaliśmy na błędne interpretacje wypowiedzi księdza arcybiskupa - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Józef Kloch.

alex

Więcej o:
Komentarze (65)
Maciej Stuhr ostro o wypowiedzi abp. Michalika: Mam tego k***wa dość!
Zaloguj się
 • sansa

  Oceniono 805 razy 769

  Jak człowiek wykształcony (podobno), z wieloletnią praktyką duszpasterską, wprawiony w wypowiedziach (tzw. "kazania" oraz wykłady w seminarium i inne, liczne wystąpienia), może dopuścić się takiego "przejęzyczenia"?
  Jak można teraz ludziom ciemnotę wciskać, że on miał co innego na myśli, skoro myśl została jasno sprecyzowana i nie dało się jej inaczej odczytać? Z kogo chcecie robić idiotów, kiecuny cholerne???

 • gretagarbo

  Oceniono 483 razy 443

  Ja naprawde nie rozumiem, oni przeciez śluby zakonne skladają, wyrzekaja sie takich spraw jak seks, posiadanie dzieci, zwiazki malzenskie, ksieza nie sa takimi samymi ludzmi jak wszyscy, a wyglada na to, ze to najbardziej plugawa warstwa spoleczna. Ci co czynia takie zlo a jeszcze bardziej tacy co to zlo chca usprawiedliwic, jak ten arcybiskup!!!!! Ja rozumiem, ze ksiadz moze sie napic wodki, zagrac w karty, zatanczyc na weselu, pojechac na wakacje, ale takie plugastwo jak to co Gil i jemu podobni wyczyniają to po prostu niedobrze sie robi. Nienawidze!!!

 • janinak

  Oceniono 344 razy 316

  popieram stuhra w 100proc., najbardziej boli to, że ci ludzie powinni być przewodnikami, a nie uosobieniem najgorszych ludzkich cech zaczynając od głupoty, ciemnoty a kończąc na chciwości i zezwierzęceniu

 • do_podziwu

  Oceniono 292 razy 262

  "Dlatego natychmiast interweniowaliśmy na błędne interpretacje wypowiedzi księdza arcybiskupa" - mozna tylko napisac (pomyslec) - k...a mac jacy Wy "szlachciory" w sukienkach jestescie zaklamani - idziecie , biegniecie po rowni pochylej ku upadkowi - dojdzie do tego ,ze ludzie beda madlic sie- obok kosciala - nie wchodzac , aby Was nie zobaczyc .

 • nkwd

  Oceniono 275 razy 243

  Ma rację.
  Teraz tłumaczą się klechy,że to lapsus językowy.Kur*,jeb* nę mu!
  Tego nie da się słuchać co ci bezczelni zboczeńcy pieprzą!
  Słów brak na tę obłudę i zakłamanie czarnej mafii.

  Ślimak, który kwiaty ślini,
  Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała
  Fałszywa, dawna po cezarach wdowa,
  Kościół, bez ducha bożego i słowa.
  Słowacki

 • mika17

  Oceniono 239 razy 211

  pfffff

  nawet Terlik sie wzburzyl a to juz cos w przypadku faceta kazacego rodzic zgwalconym malym dziewczynkom.

  Panie Stuhr, prosze sie po prostu wypisac. Ja tak zrobilam bo w pewnym momencie bylam pewna, ze KK nie ma juz nic wspolnego z Bogiem.

 • andy995

  Oceniono 198 razy 184

  To nie żaden lapsus.Niedawne wypowiedzi Pieronka ,Hosera i innych były w podobnym tonie i zaniżającym zbrodnie pedofilii.
  To są ludzie ponad prawem wiedząc, że Polak katolik nie ma nic przeciwko takim czynom księży wobec dzieci.

 • wysokie_obcasy_

  Oceniono 192 razy 170

  Nie uda mi się oddać tej goryczy, którą czuję po wysłuchaniu słów abp Michalika !

 • ashydro

  Oceniono 22 razy 14

  Może za dużo wina mszalnego chlapnął i niechcący jak to na rausz prawdę powiedział co myśli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX