Baczyńska o pokazie na paryskim Fashion Week: Nie było owacji na stojąco, ale były krzyki

Projektantka podzieliła się wrażeniami z jednej z najbardziej prestiżowych imprez modowych na świecie.

Gosia Baczyńska jest pierwszą Polką, która swoją kolekcję miała zaszczyt zaprezentować na prestiżowym paryskim Fashion Week'u. To największy sukces polskiej mody w historii. Swoją najnowszą kolekcję "I Feel Love" pokazał ostatniego dnia imprezy w towarzystwie przedstawicieli najbardziej wpływowych domów mody na świecie, takich jak Louis Vuitton, Miu Miu czy Hermes. Baczyńska opowiedziała o swoich wrażeniach goszcząc w "DDTVN".

To duże wydarzenie. Jestem debiutantem i wiem, że zaczynam od początku tutaj. Ponoć komentarze były dobre, ale o tym przekonamy się jutro lub pojutrze. Chyba muszę się zacząć bać - żartowała.

Gosia BaczyńskaEastNews

Samo zaproszenie na imprezę nie gwarantowało oczywiście powodzenia. Baczyńska doskonale zdawała sobie z tego sprawę.

Trzeba być zaproszonym, co nie znaczy, że zapraszamy i dajemy ci wszystko. To są lata pracy, też bez pomocy sponsorów nie ma szansy, bo to są olbrzymie pieniądze - tłumaczyła.

009.06.2005 WARSZAWA PREMIERA NOWEGO LEXUSA POKAZ MODY GOSIA BACZYNSKA WYSTAPILY MODELKI ELIZABETH JAGGER CORKA MICK JAGGER ORAZ ALEK WEK  N/Z ELIZABETH JAGGER GOSIA BACZYNSKA ALEK WEK FOT. KUBA ATYS  / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: /FR/Fot. Kuba Atys AG

Baczyńska odniosła się także do pogłosek, jakoby dostała w Paryżu "owacje na stojąco".

Nie było owacji na stojąco, bo to po prostu jest niemożliwe na Fashoin Week'u. Były bardzo dobre brawa, był aplauz, ale nie było owacji na stojąco. Krzyki były, zdecydowanie. Na stojąco klaskali ci, dla których już miejsc nie było i musieli stać - opowiadała.

Widać brak miejsc na pokazach nie jest tylko polskim problemem (Zobacz: Jabłczyńska o pokazie Bohoboco: Duchota, przepychanki, groźby. Podziękowałam i WYSZŁAMGwiazdy narzekają na pokaz La Manii: Olejnik stała, Lewandowska i Pazura na jednym krześle). A co teraz planuje zrobić projektantka? Na pewno nie osiądzie na laurach.

To jest pierwszy krok, za parę miesięcy będzie następny pokaz. Teraz trzeba się postarać o dobre miejsca na świecie, o dobre butiki - powiedziała.

Baczyńskiej serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za jej kolejne światowe sukcesy.

Gosia Baczyńskafot. WBF

aga