Policja odnalazła podejrzanego o gwałt i molestowanie księdza!

Dlaczego go nie zatrzymali?!

Ksiądz Gil, podejrzany o molestowanie i gwałt, ścigany przez Interpol, został wczoraj znaleziony w podkrakowskiej Modlnicy. Ukrywał się w rodzinnym domu swoich rodziców. Policja nie aresztowała go jednak, a jedynie pouczyła o tym, że jest poszukiwany!

Wczoraj późnym wieczorem policjanci dotarli do miejsca, gdzie przebywał - powiedział Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy komendanta głównego policji w rozmowie z Wiadomosci.gazeta.pl.

Policja nie mogła księdza zatrzymać, gdyż nie miała do tego podstaw prawnych. Oskarżany o przestępstwa na tle seksualnym duchowny został przez policję pouczony, że jest poszukiwany prze Interpol i nie powinien w związku z tym zmieniać miejsca swojego pobytu.

Na dziś nie ma wniosku o ściganie tego człowieka. Na obecnym etapie możliwe było tylko ustalenie miejsca jego pobytu i przekazanie tej informacji do prokuratury. Informacja trafia też do Interpolu i do Dominikany i dopiero Dominikana będzie mogła wystąpić z wnioskiem o ekstradycję i prokuratura wyda odpowiednią decyzję, wydając ewentualnie nakaz zatrzymania tego człowieka - tłumaczył Mariusz Sokołowski.

 

List gończy Fot. Interpol

Nad księdzem ciążą zarzuty o wykorzystywanie seksualne nieletnich chłopców. Policja odnalazła w jego mieszkaniu m.in. erotyczną bieliznę, pokaźną kolekcję filmów pornograficznych, środki odurzające i 10 paszportów. Ksiądz zabierał młodych chłopców, ministrantów i alumnów na wycieczki do Polski i Włoch. O rewizji na plebanii w Dominikanie ks. Gil dowiedział się podczas pobytu we Włoszech. Porzucił wówczas na lotnisku dwóch towarzyszących mu chłopców i zniknął bez śladu.

aga

Więcej o:
Komentarze (12)
Policja odnalazła podejrzanego o gwałt i molestowanie księdza!
Zaloguj się
 • letsy

  Oceniono 21 razy 19

  Fajne są te procedury nie ma co. Gość jest poszukiwany przez Interpol, policja go odnajduje mówiąc mu "nie ruszaj się chłopie z miejsca, jesteś poszukiwany przez Interpol, za jakiś czas ktoś się po ciebie zgłosi"
  Czyli w sumie odnajduje go i ostrzega, ze jest poszukiwany.

 • zuzanna15

  Oceniono 23 razy 15

  "Policja odnalazła podejrzanego o gwałt i molestowanie księdza" KTO NIBY MOLESTOWAŁ KSIĘDZA???
  KTO WAS UCZYŁ SKŁADNI????
  NO CHYBA, ŻE TO PODEJRZANY GWAŁCIŁ I MOLESTOWAŁ KSIĘDZA!
  NOOO... WTEDY TO TAK!

  a po polsku:
  "POLICJA ODNALAZŁA KSIĘDZA, PODEJRZANEGO O GWAŁT I MOLESTOWANIE"

 • cosma

  Oceniono 18 razy 14

  Zrobić mu z duuupy jesień średniowiecza...

 • forfiter_jr

  Oceniono 11 razy 9

  A pozwolili mu opuszczać kraj?
  Nie powinien, ale w ostateczności może?

  Rzeczywistość jak z Gombrowicza...

 • russel

  Oceniono 6 razy 4

  No to znowu gil odfrunie.

 • majaeczka

  Oceniono 15 razy 3

  Mam takie wątpliwości natury moralnej..czy podejrzany,nie może się okazać niewinny,pomówiony?Wobec powyższego..czy uzasadnione jest podawanie jego danych,wizerunku?To jest bardzo poważne oskarżenie,może wzrosnąć agresja wobec tego pana..może nawet dojść do prób ukarania ,poza prawem..tak sobie pomyślałam..co wtedy,jeżeli ten człowiek okazałby się niewinny,a np. doszło by do linczu?Ten człowiek jest jakoś dziwnie zaszczuty moim zdaniem,bardzo medialnie rozdmuchano to PODEJRZENIE!Owszem,jeżeli zarzuty okażą się słuszne,powinien ponieść karę z całą surowością prawa..ale na Boga,on już jest karany,karana jest jego rodzina,jego przyjaciele a jeszcze nawet nie znamy jego wersji wydarzeń!Prawo rzymskie..łapka w górę..albo w dół w zależności od humorku albo zapotrzebowania poltycznego!?

 • pomponiasty

  Oceniono 1 raz 1

  Jest podejrzany o molestowanie księdza? Tak wynika z nagłówka.

 • browaryr

  Oceniono 2 razy 0

  tradycyjnie skomentuje-jak winny-obcinamy jaja-dajemy zjeść i wieszamy.

 • majaeczka

  Oceniono 4 razy 0

  Mojego głównego komentarza nie mogę wkleić..a te wklejone wcześniej..już wycięto..ech wolności słowa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX