Doda pisze list otwarty do Miszczaka: Prywatna obsesja doprowadziła do szydzenia z nieszczęścia

Doda odpowiada ostro na materiał wyemitowany w "Na językach".

W niedzielę TVN wyemitowała najnowszy odcinek programu Agnieszki Szulim "Na językach". W jednym z materiałów redakcja wyśmiała wypadek Dody, do którego doszło w minionym tygodniu (Zobacz: Doda miała wypadek na koncercie. Jest w szpitalu). Jako pierwsi zareagowali fani piosenkarki. Rzucanie kartonową podobizną Dody uznali za żenujące. (Zobacz: Fani piosenkarki oburzeni: To na zerowym poziomie). Poruszenie wśród miłośników wokalistki było na tyle duże, że skłoniło zespół Dody do działania. Efektem jest list otwarty do Edwarda Miszczaka, członka zarządu TVN, odpowiedzialnego za obszar programów rozrywkowych.

Czy naprawdę wyśmiewanie czyjegoś wypadku, cierpienia, choroby, inwalidztwa i nieszczęścia to CEL stacji, jak sami się nazywacie, "programowo najlepszej"? Dlaczego pozwala Pan, by prezenterka TVN-u bezkarnie SZYDZIŁA Z CHOREJ OSOBY, gdy za 5 minut na tej samej antenie emitowane są PROŚBY o SMS na fundację TVN, która pomaga chorym ludziom?(...). Śmiali się, że spadła na ziemię, by potem móc szydzić w studiu, że ma złamany kręgosłup i śledzionę, kiedy w rzeczywistości faktycznie doszło do TRAGEDII, to pora zastanowić się, gdzie doprowadził Was pościg za słupkami oglądalności. Z przykrością jednak stwierdzamy, że ilekroć mowa o Dodzie to owe słupki rosną, tak w tym przypadku jedyne co urosło to poziom ZNIESMACZENIA KAŻDEGO WIDZA - czytamy w liście otwartym do Miszczaka.

Agnieszka Szulim, Na językach TVN/X-News

W programie padło stwierdzenie, że to fani mieli odsunąć się od Dody, dlatego ta spadła na ziemię. Piosenkarka po wypadku wielokrotnie zaprzeczała tym informacjom. Nie dziwi więc wypunktowanie braku rzetelności zespołowi redakcyjnemu Szulim:

Czy w telewizji można bezkarnie KŁAMAĆ, podając fałszywe informacje, iż fani odsunęli się od Dody, wpędzając w ten sposób młode, niewinne osoby w poczucie NIESŁUSZNEJ WINY? - czytamy dalej.

Zdaniem Dody, emisja tego typu materiałów ma daleko idące konsekwencje społeczne.

Wyraża Pan ZGODĘ na emisję programu, który ODUCZA EMPATII czy prostych, ludzkich odruchów jak WSPÓŁCZUCIE.(...) . Ludzie są OBURZENI wczorajszym odcinkiem, w którym Agnieszka Szulim i zebrani dziennikarze zapomnieli o podstawowych zasadach szacunku i tolerancji . (...) Liczymy ,ze stacja TVN NIE BAZUJE NA WYŚMIEWANIU CHORÓB, WYPADKÓW, NIESZCZĘŚĆ, CIERPIENIA, INWALIDZTWA W POGONI ZA WYŻSZĄ OGLĄDALNOŚCIĄ - napisano dalej w liście otwartym.

02.09.2013 Krakow . Doda, Dorota Rabczewska na otwarciu sklepu Media Expert w C.H. Krakow Plaza .  Fot. Grzegorz Lyko / Agencja Gazeta  Agencja Gazeta

Nie zabrakło też osobistych wycieczek:

Uważamy to za totalną porażkę, gdy zezwala się na to, by prywatna OBSESJA i kompleks prowadzącej na punkcie Dody prowadziły do publicznego wyśmiewania NIESZCZĘŚCIA! Dostaliśmy setki maili i wiadomości od fanów Dody i nie tylko Nie wnikamy w to, jak głęboko i wytrwale Agnieszka Szulim "WYRABIAŁA" swoją ciężka "pracą" układy, które pozwoliły na emisje tego oburzającego odcinka. (...) Jesteśmy pewni, że było to jedynie skandaliczne NIEDOPATRZENIE z Pana strony.

Treść całego listu umieszczamy poniżej. Argumenty Dody przemawiają do Was?

List otwarty Dody do Edwarda Miszczaka Screen z Facebook.com

karo

Więcej o:
Komentarze (34)
Doda pisze list otwarty do Miszczaka: Prywatna obsesja doprowadziła do szydzenia z nieszczęścia
Zaloguj się
 • sansa

  Oceniono 205 razy 101

  " wpędzając w ten sposób młode, niewinne osoby w poczucie NIESŁUSZNEJ WINY" - Paniuńciu kochana, a jak na scenie i poza nią jesteś wulgarnym, wyuzdanym babonem, to nie martwisz się o niewinne, młode osoby?

 • krzysw73

  Oceniono 137 razy 81

  Obie są siebie warte. Trafiła tępa na pustą (lub odwrotnie), i tak to wyszło.

 • zuzanna15

  Oceniono 197 razy 77

  haha! dyżurna "obrażaczka" wszystkich i wszystkiego, poczuła się URAŻONA!
  nazywająca siebie bojowniczką o wolność słowa, pisze skargi na każde słowo i każdy śmiech skierowany
  w jej stronę!
  nooo...szacuneczek!!!! POGRATULOWAĆ dystansu! :(
  GDYBYŚ, ty, NASZA SPADAJĄCA GWIZDO, NIE ROBIŁA WOKÓŁ SIEBIE TYLE SZUMU, NIE OBNOSIŁA SIĘ W KOŁmIERZU ŁORTOPEDYCZNYM PO CAŁEJ POLSCE, TO NIKT BY cie NIE TYKAŁ! ALE PRZECIE NIE O TO CHODZI, ŻEBY NIE TYKAŁ, ALE WRĘCZ PRZECIWNIE, PRAWDA????
  TEŻ SIĘ ŚMIAŁAM Z TEGO SPEKTAKULARNEGO UPADKU! KTÓRY STAŁ SIE WYDARZENIEM NARODOWYM, PRAWIE TAKIM, JAK PRZYJAZD PAPIEŻA JANA PAWŁA SWOJEGO CZASU,
  ALE KTÓRY, JAK WIDAĆ, NIE OKAZAŁ SIĘ KATASTROFĄ, ALE ZA TO DRAMATYCZNIE PODNIÓSŁ
  TEMPERATURĘ NA INTERNETOWYCH BRUKOWCACH...
  PANI RAPCZESKA WKROCZYŁA DZIELNIE NA SCENĘ, MIMO CIERPIENIA I ZAGROŻENIA ŻYCIA, A NAWET ZDROWIA!!!! PO CO WKRACZAŁA, ZAMIAST GRZECZNIE LEŻEĆ W śPITALU ? no właśnie: PO CO???
  no bo fani tak sie martwią!

 • stanislaw13

  Oceniono 94 razy 48

  Ojej, teraz na tym upadku chce zrobić wokół swojej osoby szum medialny , będziemy świadkami stu odsłon z biedną pokrzywdzoną spadającą gwiazdą !

 • poszukujezony

  Oceniono 104 razy 46

  to tyle jesli chodzi o dode i jej dystans do siebie. smieszne, byle zarcik na jej temat, a jaki protest wysmarowala, widac ze ego urazone :D

 • jagss

  Oceniono 114 razy 44

  ciekawe czy Szulim zapunktowała u Nergala tym tanim skeczem. Może o to jej chodziło.

 • laska3

  Oceniono 60 razy 40

  Strasznie nie lubię, kiedy ludzie piszą wielkimi literami, tak jakby uważali, że normalnie nikt by ich słów nie zrozumiał. Muszą tak łopatą do łbów. Przodują w tym Doda i Górniak, ciekawe, czy to przypadek?

 • muchozol

  Oceniono 41 razy 33

  A to przypadkiem nie panienka Doda rzucała w Panią Steczkowską papierową figurą? To przypadkiem nie panienka Doda wyśmiewała się z Pani Steczkowskiej, szydziła z niej?
  Widzisz Dodo, zła karma zawsze wraca.

 • majaeczka

  Oceniono 70 razy 22

  Zgodnie ze starym porzekadłem /nie dziw się Żydzie cudzej bidzie,bo za cudzą twoja idzie/..zawsze czuję niesmak,jeżeli w moich kręgach ,ktoś reaguje tak ,jak p.Szulim.Kurcze,komentuje jak szczeniara,tym bardziej,że jeszcze nie tak dawno jej kariera była poważnie zagrożona i to nie przez wypadek,zagrożenia zdrowia..tylko przez bezsensowne kłapanie kłapaczką!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX