Cezary Pazura o szantażyście: Jestem ofiarą, a nie przyczyną zaistniałej sytuacji

Cezary Pazura napisał oficjalne oświadczenie.

We wtorek ekipa Krzysztofa Rutkowskiego zatrzymała Tomasza J. podejrzanego o to, że szantażował Cezarego Pazurę. Mężczyzna podobno posiadał prywatny filmik aktora i groził mu, że go opublikuje. Aktor miał zapłacić mu za to  8 tysięcy zł (Pazura był szantażowany przez gangstera? Edyta: Zagrażał jego życiu i bezpieczeństwu). Zaledwie dzień później Tomasz J. został wypuszczony (Wypuszczono mężczyznę podejrzanego o szantażowanie Pazury. Prokuratura zastosowała...). Teraz Pazura napisał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Podkreśla w nim, że na uwagę zasługuję sam szantaż, a nie zdjęcia, które miał posiadać mężczyzna.

Nawiązując do wczorajszych wydarzeń i licznych pytań dotyczących sprawy szantażu jak i faktu wypuszczenia z aresztu oskarżonego Tomasza J., pragnę oświadczyć: Po usłyszeniu zarzutu Tomasz J., został zwolniony z aresztu. Decyzji prokuratury nie chcę komentować. Śledztwo przez policję, wykonane było z należytą starannością. W tej chwili rozpoczyna się etap przygotowania aktu oskarżenia, dzięki któremu oskarżony stanie przed sądem. Pragnąc spokoju w tym naprawdę trudnym dla mnie okresie oraz, żeby zakończyć wszelkie spekulacje i domysły na temat ewentualnych dowodów w sprawie, które jak zauważyłem budzą szczególne zainteresowanie mediów, oświadczam co następuje: przedmiotem oskarżenia jest szantaż, a nie prywatne zdjęcia pokrzywdzonego - napisał.

Cezary PazuraKapif

Pazura podkreśla, że to on jest ofiarą:

Apeluję zatem o niewyciąganie pochopnych i nieprawidłowych wniosków. Manipulowanie wyrwanymi z kontekstu i wolno skojarzonymi insynuacjami może zniweczyć pracę i wysiłek wielu ludzi.  Proszę o wyrozumiałość, ale nie mogę powiedzieć nic więcej na tym etapie śledztwa. Przypominam, że mam status osoby pokrzywdzonej,  a wszelkie wchodzenie przez media w szczegóły śledztwa będzie  karane z urzędu. Jestem ofiarą, a nie przyczyną zaistniałej sytuacji - pisze.

Cezary PazuraKapif

Wyjaśnia, że zdecydował się sprzeciwić szantażyście, chociaż wiedział, że uwaga mediów skupi się na nim:

Zdaję sobie sprawę, że żyjemy w czasach gdzie manipulacja wizerunkiem z tak niezwykłą łatwością może zniszczyć dobre imię drugiego człowieka. Tak jak inni pokrzywdzeni, tak i ja będę oczywiście czuł dyskomfort, a może i lęk, kiedy wiem, że osoba która mi zagraża, znajduje się na wolności. Nie poddając się szantażowi i oddając sprawy w ręce wymiaru sprawiedliwości, zdawałem sobie sprawę, że wystawiam się na ocenę i krytyczne komentarze w mediach. Jednak moje poczucie działania w słusznej sprawie, jak i niepoddanie się zaistniałej manipulacji. było w mojej  ocenie najlepszym wyjściem. Z wyrazami szacunku Cezary Pazura - zakończył.

Cezary PazuraKapif

Przypomnijmy, że policja potwierdziła, że mężczyzna szantażował Pazurę.

Od grudnia 2010 do stycznia 2011 kierował groźby wobec Cezarego Pazury dotyczące rozpowszechnienia za pośrednictwem środków masowego przekazu, materiałów zawierających treści kompromitujące pokrzywdzonego, czym zmusił go, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 8 tysięcy złotych - czytamy komentarz Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. prok. Dariusza Ślepokury na Warszawa.po.gov.pl.

Za takie przestępstwo grozi nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Vic

Więcej o:
Komentarze (2)
Cezary Pazura o szantażyście: Jestem ofiarą, a nie przyczyną zaistniałej sytuacji
Zaloguj się
 • mika17

  Oceniono 4 razy 2

  zaplacil facetowi 8 tysiecy i dlugo dawal sie szantazowac.

  zaangazowal Rutkowskiego, ktory zapewne natychmiast powiadomil o sprawie media(w koncu od kogos sie musialy dowiedziec, a Rutkowski ma potezne parcie na szklo).

  jakos tak malo sprytny ten Pazura.

  gdyby od razu zawiadomil policje albo zatrudnil kogos kto nie jest Rutkowskim to nikt by sie o sprawie nie dowiedzial.

 • daniellap

  Oceniono 10 razy 2

  I ma rację. Panie Czarku, brawo za odwagę.
  To jedyny sposób, by nie dać się szantażystom. Oni bazują na czyichś lękach. Bardzo dobrze, że się Pan odważył walczyć z tym, nawet za cenę niezdrowego zainteresowania mediów i być może za cenę ujawnienia jakichś materiałów (czego Panu nie życzę, ale nawet jeśli się tak stanie, trudno, Pana odwaga jest godna podziwu, bo takie kanalie jak szantażyści powinny być karane).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX