Krytyk kulinarny do Gessler: Magda, nie pi***dol! Zatrudniacie kelnerów na czarno

Maciej Nowak mocno skrytykował Magdę Gessler.

Magda Gessler na swoim Facebooku skomentowała artykuł z Pieniadze.gazeta.pl. Tekst poruszał kwestię dawania napiwków i opisywał eksperyment przeprowadzony przez jednego z restauratorów. Wykazał on, że lepiej prosperuje restauracja, w której napiwki są wliczone do rachunku, niż te, w którym kelnerzy muszą się o nie ubiegać. Gessler zdecydowanie spodobała się ta idea i pochwaliła ją na swoim profilu:

Magda GesslerScreen z Facebook.com

Magda GesslerWBF

Podejście Gessler zdecydowanie nie przypadło do gustu krytykowi kulinarnemu, Maciejowi Nowakowi. W ostrych słowach wyraził, co sądzi o tym, jak Gessler traktuje swoich pracowników. Zarzucił jej nawet, że zatrudnia ich na czarno, a na napiwkach doliczanych do rachunku, sama chce się wzbogacić.

Magda, nie pierdol. Napiwków nie dają tylko nowobogackie chamy. Zatrudniacie kelnerów na czarno, za grosze, w najlepszym wypadku na umowach śmieciowych. Napiwki to podstawa ich wynagrodzenia za ciężką i niewdzięczną pracę. Zaś doliczanie serwisu do rachunku to kolejne ograbianie pracownika i nigdy się z tym nie pogodzę. Wara wam od tych pieniędzy! - skomentował Nowak.

Maciej NowakScreen z Facebook.com

26.10.2010 WARSZAWA , DZIENNIKARZ , KRYTYK TEATRALNY I KULINARNY , SATYRYK MACIEJ NOWAK . FOT. ALBERT ZAWADA / AGENCJA GAZETAFot. Fot . Albert Zawada / Agencja Gazeta

Z kim się zgadzacie?

Vic

Więcej o:
Komentarze (4)
Krytyk kulinarny do Gessler: Magda, nie pi***dol! Zatrudniacie kelnerów na czarno
Zaloguj się
 • daniellap

  Oceniono 30 razy 20

  "Napiwków nie dają tylko nowobogackie chamy." - panie Macieju, bez przesady. Napiwek to wtedy, jak jesteśmy zadowoleni z obsługi, a nie dlatego, żeby nie wyjść na nowobogackiego chama. Żadna presja nie jest dobra.
  To że akurat przyjęło się za legalne, że kelnerzy są grupą, która wyjątkowo może zarabiać na boku nie płacąc podatku, to nie znaczy, że wszyscy mają w tym uczestniczyć. Kasjerki w supermarketach też zarabiają grosze, a nie dostają napiwków. W ogóle nikt poza kelnerami i taksówkarzami chyba nie dostaje napiwków? No, może jeszcze fryzjerzy. To może wszędzie na każdym kroku płaćmy napiwki, żeby nie wyjść w pana oczach na chamów? I sami się ich domagajmy, bo przecież wszyscy ciężko pracujemy, nie zaszkodzi parę dodatkowych groszy na lewo.

 • sensacja

  Oceniono 10 razy 2

  Ale pięknie Gessler poprawia sobie wizerunek. Ciekawe, co na to dyrektor Miszczak. Podatek od złych wpisów w internecie, napiwki do kasy, darmowy hotel, niechęć do płacenia długów, a przy tym przechwalanie się posiadanym majątkiem. Zdaje się, że Gessler jak większość starszych osób, lubi mieć, ale nie lubi wydawać.

 • kocurka29

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedy kudłata małpa zniknie z tv?

 • geez

  Oceniono 3 razy -1

  obrzydliwi ci ludzie. I ona i on. Lubia ja tylko za bycie bezpardonowa i szczera i smieszna czasami, ale generalnie patrzac na to, co jedzenie robi z tych ludzi i jak ich moze uposledzic fizycznie - wanna vomit right now.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX