Aktor znany z serialu "Skazany na śmierć" wyznał, że jest gejem

Zaskoczeni?
Wenworth Miller wyznał, że jest gejem Gwiazdor serialu "Skazany na śmierć" w końcu zdobył się na odwagę Plotki na temat orientacji seksualnej 41-letniego Wentwortha Millera krążyły w mediach już od dawna, jednak sam zainteresowany konsekwentnie im zaprzeczał. Teraz uznał, że czas wyznać prawdę. Miller został ostatnio zaproszony na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Petersburgu. Nie przyjął jednak zaproszenia, a w liście odmownym skierowanym do organizatorki festiwalu Marii Averbak wyznał, że jest gejem: "Dziękuję za zaproszenie. W przeszłości z chęcią odwiedzałem Rosję i chciałbym przyjechać tam ponownie, ale jako homoseksualny mężczyzna muszę odmówić. Jestem bardzo zaniepokojony obecnym nastawieniem rosyjskiego rządu do gejów i lesbijek. Sytuacja jest nie do zaakceptowania i nie mogę z czystym sumieniem brać udziału w radosnym wydarzeniu w kraju, w którym ludziom takim jak ja odmawia się podstawowego prawa do życia i miłości" - napisał. Gwiazdor odniósł się do rosyjskiej ustawy, która weszła w życie w czerwcu. Zakazuje ona "propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych" wśród nieletnich. Za jej łamanie grozi nawet do 15 dni aresztu. W pierwotnej wersji ustawa miała zakazywać "propagowania homoseksualizmu", ostatecznie zabrania dystrybucji informacji o "atrakcyjności nietradycyjnych stosunków seksualnych" oraz "równorzędności tradycyjnych i nietradycyjnych relacji". Wentworth Miller popularność zdobył dzięki głównej roli w "Skazanym na śmierć" ("Prison Break"), hitowym serialu amerykańskiej stacji FOX, który kręcono w latach 2005-2009. Mogliśmy zobaczyć go także w filmach pełnometrażowych, m.in. "Resident Evil: Afterlife", "Resident Evil: Retrybucja" i "Nienasyconym".

Takie plotki krążyły od dawna, ale 41-letni Wentworth Miller zawsze im zaprzeczał. Teraz jednak zdecydował się wyznać prawdę. Aktor został zaproszony na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Petersburgu. Nie przyjął zaproszenia. W liście odmownym do organizatorki festiwalu, Marii Averbak, wyznał, że jest gejem:

Dziękuję za zaproszenie. W przeszłości z chęcią odwiedzałem Rosję i chciałbym powiedzieć tak. Ale jako homoseksualny mężczyzna muszę odmówić. Jestem bardzo zaniepokojony obecnym nastawieniem rosyjskiego rządu do gejów i lesbijek. Sytuacja jest nie do zaakceptowania i nie mogę z czystym sumieniem brać udziału w radosnym wydarzeniu w kraju, w którym ludziom takim jak ja odmawia się podstawowego prawa do życia i miłości - napisał.

Wentworth Miller odniósł się do rosyjskiej ustawy, która weszła w życie w czerwcu. Zakazuje "propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych" wśród nieletnich. Za jej łamanie grozi nawet do 15 dni aresztu. W pierwotnej wersji ustawa miała zakazywać "propagowania homoseksualizmu", ostatecznie zabrania dystrybucji informacji o "atrakcyjności nietradycyjnych stosunków seksualnych" oraz "równorzędności tradycyjnych i nietradycyjnych relacji".

Prison Break, wentworth millermat. promocyjne

Wentworth Miller grał w "Skazanym na śmierć" ("Prison Break"), hitowym serialu amerykańskiej stacji FOX, w latach 2005-2009. Po zakończeniu produkcji skupił się na pisaniu scenariuszy, używa pseudonimu Tom Foulke. Mogliśmy go też zobaczyć w filmach, m.in. "Resident Evil: Afterlife", "Resident Evil: Retrybucja" i "Nienasycony".

Aktor kilka razy zaprzeczał plotkom o tym, że jest gejem. W trakcie pracy przy "Skazanym na śmierć" mówił:

Jesteśmy na planie około 14 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Nie ma zbyt dużo czasu na spotkania towarzyskie, rzadko chodzę na randki. Żona i dzieci - chciałbym tego doświadczyć w najbliższej przyszłości.

W wywiadzie dla "Nine News" powiedział:

Nie jestem gejem. Wiem, że są takie plotki... Nie przeszkadza mi, że one istnieją, w końcu chodzi tu o wyobraźnię. Część ludzi ma o mnie pewne wyobrażenie. Jeśli ktoś widzi mnie z kobietą, z mężczyzną lub z obojgiem, to nie przeszkadza mi to - tak długo, jak będą oglądać serial.

Abc

Więcej o:
Komentarze (14)
Aktor znany z serialu "Skazany na śmierć" wyznał, że jest gejem
Zaloguj się
 • nitkaid

  Oceniono 55 razy 27

  Cieszy, że nareszcie powiedział na głos kim jest. Takie wyznania może dadzą do myślenia innym.

 • mamoniowa303

  Oceniono 19 razy 13

  Mnie to nie interesuje kto z kim sypia. Inaczej, interesuje, jeśli jest pedofilem lub zoofilem. Tego faceta oceniam jako aktora, a czy po pracy jest hetero czy homo nie ma żadnego znaczenia.
  Nie bardzo pojmuję takie deklaracje, jakby sfera erotyczna była najważniejsza w życiu. Jest ważna, jak wiele innych spraw w naszej egzystencji.

 • jenpad30

  Oceniono 13 razy 7

  Brawa dla niego za postawę ;) Trzeba walczyć z homofobią

 • geez

  Oceniono 5 razy 1

  a co mnie to ku...rwa obchodzi , kogo koles obraca w lozku :/ eh...... ^..^ :/:/:/

 • grazia800

  Oceniono 16 razy 0

  Jak dla mnie szok:-)

 • czarunia

  Oceniono 13 razy -1

  dlaczego piszecie "gej" przciez z angielskiego "gay" to wesolek, NAPISZCIE ZATEM,ZEJST WESOLKIEM.

 • mi_ia

  Oceniono 35 razy -3

  szkoda, taki fajny facet,
  coraz mniejszy wybór...

 • lolsss

  Oceniono 42 razy -16

  Ale wy wszyscy tępe masy jesteście, OMG! :/ To prowokacja, która ma na celu pokazać, że wstawił się za mniejszością homoseksualną i nawet jeżeli jest znanym aktorem, na którego to ''homoseksualność'' pewnie z tego tytułu przymknęliby oko, to on ma ich wszystkich w głębokim poważaniu i nie przyjmie zaproszenia od ludzi, którzy dyskryminują gejów, lesbijki, itp. Dotarło? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX