Papież Franciszek przyjedzie do Polski w 2016 roku!

Ogłosił to w Rio de Janeiro.

W 2016 roku 29. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce - tę wiadomość papież Franciszek ogłosił dzisiaj w czasie mszy świętej w Rio de Janeiro.

Drodzy młodzi, jesteśmy umówieni na spotkanie, na następne Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie, w Polsce. Prośmy o wstawiennictwo Maryi, światło Ducha Świętego dla drogi, która nas zaprowadzi na te nowe radosne święto wiary i miłości Chrystusa - powiedział papież.

Pielgrzymi przyjęli tę informację wielkim wybuchem radości. Na Wawelu rozbrzmiał Dzwon Zygmunta.

Pope Francis waves to faithful as he arrives at the end of a Mass celebrated by Brescia's Bishop Luciano Monari, not pictured, in St. Peter's Basilica at the Vatican, Saturday, June 22, 2013. (AP Photo/Riccardo De Luca)Fot. Riccardo De Luca AP

Niedzielna msza zakończyła 28. Światowe Dni Młodzieży. Papież przebywa w Brazylii od poniedziałku.

Z jego decyzji cieszą się polscy hierarchowie:

Kraków i Polska radują się, że na nowo staje się miastem i państwem młodości - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
Bardzo się cieszę, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił dziś, na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, że następne spotkanie młodych odbędzie się w Krakowie. Jest to, oczywiście, wielkie wyzwanie dla całego Kościoła w Polsce, ale także wielka szansa i nadzieja dla wielu młodych ludzi na przeżycie tych pięknych dni w Polsce - podkreślił bp Wojciech Polak.

Pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był Jan Paweł II. W Polsce odbędą się one już drugi raz. W 1991 roku zostały zorganizowane w Częstochowie.

Abc

Więcej o: