Magda Gessler kończy 60 lat. Brat składa jej życzenia: Jestem dumny ze sławnej siostry, daje czadu

Magda Gessler dostała życzenia urodzinowe od swojego brata.

Magda Gessler ma 60. urodziny - dziś lub jutro - sama nie jest pewna (Mama mówiła, że urodziłam się 9 lipca w nocy. Tata wpisał 10 lipca. Jestem w kropce - pisała na swoim Facebooku). Zapobiegawczo świętuje więc dwa dni, a bliscy mają więcej czasu na składanie życzeń. Piotr Ikonowicz, brat restauratorki, zrobił to za pośrednictwem jej strony internetowej Smakizycia.pl

Kiedy po raz pierwszy wybrano mnie do Sejmu, Magda była dumna ze swego sławnego brata. Dziś ja jestem równie dumny ze sławnej siostry, jak ona wtedy. Żyjemy w różnych bajkach, ale taką samą pełnią życia, która wielu drażni. (...) Kultura masowa jak papka zalepia usta i oczy, a ona się w tym nie mieści i daje radę.

Magda Gessler, Piotr IkonowiczScreen z smakizycia.pl

Piotrowi Ikonowiczowi działacz lewicowy, członek PPS, broni swoją siostrę przed zarzutami, jakoby należała do "klasy próżniaczej".

Nie znam nikogo, kto by tak harował, żeby dogodzić tym, którzy mają dużo czasu, aby spożywać wykwintne dania. Ale ostatnio coś się w jej życiu zmieniło. Trafiła pod strzechę. Do milionów domów. I wniosła tam wiele życia, które tak zabija codzienna rutyna. Stała się własnością tych wszystkich, którzy na co dzień ze strachu i przyzwyczajenia tłumią w sobie spontaniczne odruchy, ale mogą choć popatrzeć jak ktoś "daje czadu" - pisze dalej.

Ikonowicz wrócił też wspomnieniami do jednej z najbardziej pamiętnych dla siebie kolacji.

Kiedy w czerwcu po masakrze na placu Tienamen w Pekinie urządziliśmy głodówkę protestacyjną pod chińską ambasadą (...) i tygodniu bez jedzenia weszliśmy, chudzi, zarośnięci z przepaskami z chińskimi napisami na czołach do pierwszej eleganckiej knajpy Magdy, eleganccy klienci zaczęli wstawać z miejsc, przestraszeni naszym widokiem. I wtedy mieliśmy najlepszą ucztę w życiu, wspaniała chińszczyznę z hiszpańskim rosé - pisze Ikonowicz.

01.05.2010 WARSZAWA , PIOTR IKONOWICZ (C) PODCZAS POCHODU PIERWSZOMAJOWEGO PPS NA UL. NOWY SWIAT  . Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta

Barwną osobowość Magdy Gessler jej brat zgrabnie podsumował na sam koniec rozbudowanych życzeń.

Nawet jeżeli macie pożywienie bogate w białka, witaminy i takie tam, nie sposób go przełknąć bez odrobiny soli, pieprzu, oregano, bazylii, kolendry I po to właśnie jest Magda. Żeby życie nie było mdłe. Wszystkiego najlepszego siostrzyczko!

Trafił w sedno? Całe życzenia przeczytacie na stronie Magdy Gessler.

karo