Radwańska w półfinale Wimbledonu!

Idzie jak burza.

Agnieszka Radwańska pokonała w ćwierćfinale Wimbledonu Chinkę Na Li 7:6 (7:5), 4:6, 6:2! W półfinale jej rywalką będzie Sabine Lisicki, która też w ćwierćfinale wygrała z Kaią Kanepi.

Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska Reuters Reuters

W pierwszym secie obie zawodniczki grały świetnie, ale Polka nie była w stanie uzyskać wyraźnej przewagi. Dała się przełamać w pierwszym gemie, ale już w drugim to ona przełamała Chinkę.

Trzeba jednak przyznać, że Polka miała dużo szczęścia. Przy jednej z piłek setowych Li zaserwowała w linię, ale sędzia popełniła błąd i orzekła aut. Chinka nie zdecydowała się na sprawdzenie - czytamy na stronie Sport.pl .

Po pierwszym secie nad kortem zaczął padać niewielki deszcz, więc zdecydowano się na przerwanie gry. Po jej wznowieniu Na Li uzyskała w końcowej części seta przewagę i to ona go ostatecznie wygrała. Trzeci set trzeba było znowu przerwać ze względu na mżawkę, ale po powrocie na kort Radwańska się zmobilizowała i ostatecznie pokonała Chinkę.