Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz: 3 Polaków zagra w ćwierćfinale Wimbledonu!

Trzech Polaków awansowało w turnieju.

To dobra wiadomość dla fanów tenisa: w ćwierćfinale Wimbledonu zobaczymy aż trzech polskich graczy: Agnieszkę Radwańską, Jerzego Janowicz i Łukasza Kubota. Co ciekawe, do półfinału na pewno awansuje Polak.

Agnieszka Radwańska wygrała z Bułgarką Swietłaną Pironkową w trzech setach - 4:6, 6:3 i 6:3. Początek meczu nie był łatwy, nasza tenisistka przegrała pierwszy set, ale potem nadgoniła rywalkę.

Radwańska przełamała rywalkę już w czwartym gemie i do końca seta nie oddała prowadzenia. Mecz trwał dwie godziny i czternaście minut - czytamy na Sport.pl.

Agnieszka Radwanska of Poland returns to Madison Keys of the United States during their Women's singles match at the All England Lawn Tennis Championships in Wimbledon, London, Saturday, June 29, 2013. (AP Photo/Alastair Grant)Fot. Alastair Grant AP

W ćwierćfinale nasza tenisistka zawalczy przeciwko Na Li. Co ciekawe, Radwańska okazała się lepsza od Sereny Williams, która odpadła w 1/8 finału!

Serena Williams of the U.S. serves to Sara Errani of Italy during their women's singles semi-final match at the French Open tennis tournament at the Roland Garros stadium in Paris June 6, 2013. REUTERS/Philippe Wojazer (FRANCE  - Tags: SPORT TENNIS)   SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:SR1E9661AY81NFot. PHILIPPE WOJAZER REUTERS

Ale to nie jedyny sukces polskich tenisistów. Do ćwierćfinału awansował także Jerzy Janowicz. "Jerzyk" wygrał z Jürgenem Melzerem w pięciu setach: 3:6, 7:6, 6:4, 4;6, 6:4.

Jerzy JanowiczAP/Reuters

Łukasz Kubot zaś pokonał Adriana Mannarino również  pięciu setach: 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Lukasz Kubot of Poland returns to Benoit Paire of France during their Men's singles match at the All England Lawn Tennis Championships in Wimbledon, London, Saturday, June 29, 2013. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth) Fot. Kirsty Wigglesworth AP

Jednak najciekawsze to to, że w ćwierćfinale Janowicz i Kubot staną przeciwko sobie, a to oznacza, że do półfinału na pewno awansuje Polak! To będzie historyczny moment, dosłownie:

Oznacza to, że pierwszy raz w historii męskiego tenisa Polak zagra w półfinale - czytamy na Sport.pl.