Zwolniono Janusza Weissa z Radia Zet! Po 23 latach

Janusz Weiss nie będzie już gościł na antenie Radia Zet.

Głos Janusza Weissa do tej pory uznawany był za wizytówkę Radia Zet. Piszemy do tej pory, ponieważ w piątek 28 czerwca, po 23 latach pracy, słynny prezenter został zwolniony!

W piątek dowiedziałem się, że zostałem zwolniony. Powodem rzekomo mają być oszczędności - powiedział Janusz Weiss w rozmowie z Press.pl.

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, Zach??ta, 22.11.2012, fot. WBF/Eryk SchmittWBF

Janusz Weiss razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio ZET w 1990. To on zwerbował do rozgłośni takich dziennikarzy jak np. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak czy też  Szymona Majewskiego. Przez 21 lat (do 2011 roku) prowadził audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie", potem był gospodarzem "Wszystkich pytań świata", która emitowana była od poniedziałku do piątku o 13:25.

Janusz Weiss nie będzie miał stałej audycji, ale zaproponowaliśmy mu współpracę, między innymi dotyczącą promocji jego wydawnictw książkowych czy związaną z Nagrodą Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego - powiedział w rozmowie z Press.pl redaktor naczelny Radia ZET, Rafał Olejniczak. - Janusz Weiss jest i będzie szanowanym współtwórcą Radia Zet - dodaje.

aga