Wimbledon: Agnieszka Radwańska rozgromiła rywalkę! Mecz trwał mniej niż godzinę

Agnieszka Radwańska wygrała pierwszy mecz Wimbledonu.

Agnieszka Radwańska nie dała najmniejszych szans swojej rywalce Yvonne Meusburger w dzisiejszym meczu wimbledońskiego turnieju. W zaledwie 58 minut rozłożyła Austriaczkę na łopatki, uzyskując miażdżący wynik 6:1, 6:1.

W pierwszym secie Polka przegrała tylko jednego gema. Przez następne sześć kontrolowała przebieg gry - w swoim stylu nie skracała wymian, od czasu do czasu sprytnie zmieniając tempo i czekając na błąd rywalki - relacjonuje Sport.pl.

Agnieszka Radwanska of Poland hits a return to Yvonne Meusburger of Austria in their women's singles tennis match at the Wimbledon Tennis Championships, in London June 25, 2013. REUTERS/Suzanne Plunkett (BRITAIN  - Tags: SPORT TENNIS)   SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR2E96P1G1YLKFot. SUZANNE PLUNKETT REUTERS

Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej zapewniło jej awans do drugiej rundy turnieju. Polka zmierzy się z Francuską Mathlide Johansson. Ciekawe, czy razem ze swoją młodszą siostrą Urszulą wspólnie będę świętowały swoje zwycięstwo?

Agnieszka Radwańska, WimbledonAP/Kirsty Wigglesworth

Póki co możemy być dumni z naszych rodaków. Jak na razie wszyscy Polacy mają na swoim koncie po pierwszym zwycięstwie i wszyscy przeszli do kolejnej rundy. Najbliższy mecz już we środę: Jerzy Janowicz zmierzy się z Radkiem Stepankiem ( godz. 12.30), a potem Łukasz Kubot ze Stevem Darcisem (ok. 15.30).

karo