Dobranocka zniknie z TVP 1! Prezes Telewizji Polskiej: Skończyła się epoka

To koniec pewnej ery.
Dobranocka zniknie z TVP 1! To koniec pewnej ery W 2014 roku z TVP1 zniknie "Dobranocka" - zadecydowała Telewizja Polska. Według stacji wieczorna bajka przyciągała więcej emerytów niż dzieci W 2014 roku z TVP1 zniknie "Dobranocka", tak zadecydowała Telewizja Polska. Według stacji wieczorna bajka przyciągała więcej emerytów niż dzieci. - Dobranocki mają już dziś niewielką widownię, składającą się w dodatku głównie z osób starszych. Dzieci to zaledwie 10 proc. widzów - 30 proc. stanowią emeryci. Nieuchronnie skończyła się epoka, w której "Wieczorynka" wyznaczała rytm dnia w polskich domach: o godz. 19 dzieci siadały przed telewizorem, a potem szły spać - powiedział w wywiadzie dla "Tele Tygodnia" Juliusz Braun, prezes TVP. Teraz szefowie stacji chcą najmłodszych przyciągnąć przed telewizor niekoniecznie o sztywno wyznaczonej porze. TVP zapowiada, że uruchomi specjalny kanał z bajkami. Jestem przekonany, że KRRiT pozwoli na to, żeby TVP dostała na multipleksie cyfrowym miejsce na kanał dziecięcy. Mamy takich kanałów w Polsce kilkanaście, ale wszystkie bazują na produkcjach zagranicznych. Ja natomiast uważam, że ze względów społecznych i wychowawczych ważne jest, żeby było miejsce na polskie programy dla dzieci - zarówno kreskówki, jak i spektakle teatralne. Liczę, że za rok będziemy mogli z nim wystartować - mówi Braun dalej w tej samej rozmowie. Wygląda na to, że kolejnym pokoleniom nieznana już będzie ta specyficzna pora dnia, określana jako "po Dobranocce".

W 2014 roku z TVP1 zniknie "Dobranocka", tak zadecydowała Telewizja Polska. Według stacji wieczorna bajka przyciągała więcej emerytów niż dzieci.

Dobranocki mają już dziś niewielką widownię, składającą się w dodatku głównie z osób starszych. Dzieci to zaledwie 10 proc. widzów - 30 proc. stanowią emeryci. Nieuchronnie skończyła się epoka, w której "Wieczorynka" wyznaczała rytm dnia w polskich domach: o godz. 19 dzieci siadały przed telewizorem, a potem szły spać - powiedział w wywiadzie dla "Tele Tygodnia" Juliusz Braun, prezes TVP.

27.02.2009 RZESZOW , UL. SLOWACKIEGO , NIEOFICJALNE OTWARCIE PIERWSZEGO W POLSCE MUZEUM DOBRANOCEK . MUZEUM POWSTALO Z INICJATYWY KOLEKCJONERA WALDEMARA JAMY , KTORY ZOSTAL DYREKTOREM PLACOWKI . WALDEMAR JAMA PRZEKAZAL 2,2 TYS. EKSPONATOW ZWIAZANYCH Z BAJKAMI , GLOWNIE Z CZASOW PRL - U . OBECNIE EKSPONATOW JEST WIECEJ . CZESC ZOSTALA ZAKUPIONA , CZESC PRZEKAZALI DARCZYNCY . PIERWSZYMI WIDZAMI BYLY DZIECI Z RZESZOWSKICH PRZEDSZKOLI .  NZ. ORYGINALNE KUKIELKI ZE STUDIA FILMOWEGO SE-MA-FOR , MIS USZATEK , ZAJACZEK   FOT. FRANCISZEK MAZUR / AGENCJA GAZETAFot. Franciszek Mazur / AG

Teraz szefowie stacji chcą najmłodszych przyciągnąć przed telewizor niekoniecznie o sztywno wyznaczonej porze. TVP zapowiada, że uruchomi specjalny kanał z bajkami.

Jestem przekonany, że KRRiT pozwoli na to, żeby TVP dostała na multipleksie cyfrowym miejsce na kanał dziecięcy. Mamy takich kanałów w Polsce kilkanaście, ale wszystkie bazują na produkcjach zagranicznych. Ja natomiast uważam, że ze względów społecznych i wychowawczych ważne jest, żeby było miejsce na polskie programy dla dzieci - zarówno kreskówki, jak i spektakle teatralne. Liczę, że za rok będziemy mogli z nim wystartować - mówi Braun dalej w tej samej rozmowie.

09.11.2010 WARSZAWA , OTWARCIE MUZEUM TELEWIZJI POLSKIEJ W SIEDZIBIE TELEWIZJI POLSKIEJ PRZY ULICY WORONICZA 17 .  Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Wygląda na to, że kolejnym pokoleniom nieznana już będzie ta specyficzna pora dnia, określana jako "po Dobranocce". Póki co powspominajmy: Jaka była Wasza ulubiona "Wieczorynka"?

karo