Kręglicka tłumaczy się z krytyki Jolie: Nie mówiłam, że jestem przeciwna, tylko ostrożna

Aneta Kręglicka tłumaczyła się ze swoich słów.

Aneta Kręglicka ostatnio skrytykowała decyzję Angeliny Jolie o podwójnej mastektomii.

Szokująca sprawa! Myślę, że to pochopna decyzja, ja bym się w życiu chyba na coś takiego nie zdecydowała. Ja chyba nie miałabym na tyle odwagi, aby podjąć taką próbę uchronienia swojego zdrowia, choć rozumiem, że to wszystko dzieje się z myślą o dzieciach. Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją. Jest w tym coś dziwnego, coś dla mnie nie do końca zrozumiałego - powiedziała w wywiadzie dla Fakt.pl.

Wypowiedź ta była szeroko komentowana i krytykowana. W dzisiejszej rozmowie z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman w "Dzień Dobry TVN", była modelka tłumaczyła się ze swoich słów:

Pojawiła się gwiazda, która to zrobiła i powiedziała: Korzystajcie z mojego doświadczenia. Ja - osoba nie znająca się na tym, chciałabym usłyszeć opinie lekarzy! Nie oceniam Angeliny Jolie, ale uważam, że to powinien być impuls do rozmowy nie wśród celebrytów, ale wśród lekarzy specjalistów.

Dorota Wellman zapytała Kręglicką także o jej stanowisko w sprawie badań mammograficznych, którym jest podobno przeciwna:

Nie wypowiadam się na tematy, na których się nie znam. Nie mówiłam, że jestem przeciwna, tylko ostrożna. Moją wątpliwość budzą różne sprzeczne opinie na temat mammografii. Bardzo często się badam, nie jestem przeciwna badaniom. Jestem w grupie ryzyka 40-60 lat. Jestem na ten temat bardzo wrażliwa. Sugerowano mi, żebym to badała ultradźwiękami, nie mammografią. Mammografia zwielokrotnia możliwość zachorowania na raka. To moja prywatna opinia, jaką wypracowała sobie rozmawiając z lekarzami i dużo czytając.

Aneta KręglickaWBF

Na koniec rozmowy Kręglicka dodała:

Moja opinia to opinia laika. Ja bym poszła na rezonans magnetyczny osobiście. Jestem ostrożna, jeśli chodzi o to badanie.

Przekonuje Was tłumaczenie gwiazdy?

aga

Więcej o:
Komentarze (9)
Kręglicka tłumaczy się z krytyki Jolie: Nie mówiłam, że jestem przeciwna, tylko ostrożna
Zaloguj się
 • kkuba

  Oceniono 31 razy 11

  borze co za kretynka... nie zna sie a sie wypowiada. USG w badaniu piersi skuteczne jest do +/- 35 roku życia, później, żeby diagnoza była poprawna, należy stosować mammografię

 • daniellap

  Oceniono 17 razy 11

  Czyżby plotek aspirował do miana serwisu zajmującego się poważnymi tematami? Czy może próbujecie sprowadzić temat raka piersi do rangi brukowca i traktujecie go na równi z tym, że jakiejś celebrytce majtki było widać na czerwonym dywanie?

 • vernic

  Oceniono 15 razy 11

  Nie wiem dlaczego się tłumaczy. Kto chce niech sobie wycina co chce a kto uważa inaczej to niech tego nie robi. Ale nie, dorwą temat i będą drążyć BO ONI MUSZĄ MIEĆ RACJĘ.

 • poinsetiaa

  Oceniono 10 razy 8

  Problem raka piersi przerobiłam na własnej skórze (w maju minęło sześć lat od mojej operacji). Podobnie jak p. Kręglicka, dużo rozmawiałam i rozmawiam z lekarzami, czytam, aktualizuję swoją wiedzę.

  Chcę się odnieść tylko do jednego fragmentu wypowiedzi pani Kręglickiej: "Mammografia zwielokrotnia możliwość zachorowania na raka". Powiem tak: Nierobienie mammografii zwielokrotnia możliwość śmierci z powodu raka piersi ( na skutek zbyt późnego wykrycia).

  Myślenie, że unikanie mammografii pomoże uniknąć choroby, jest zaklinaniem rzeczywistości.

  Jestem za mammografią.

 • kol.3

  Oceniono 5 razy 1

  http://lekarskienaduzycia.blox.pl/tagi_b/13700/szkodliwosc-mammografii.html

 • micci

  0

  Nie ważne, jaką decyzję podjęła Angelina Jolie, to jej życie. Dla mnie ona zawsze była, jest i będzie przepiękną kobietą. Posiadającą w sobie wszystkie cechy kobiecego kanonu, potrafi być niesamowitą kochanką, przyjaciółką, a także oddaną i troskliwą matką , dość licznej gromadki dzieci, spełnia wszystkie te warunki, które podnoszą jej osobę do rangi "kobiety ideału".
  Moim zdaniem nie powinno się oceniać ludzi po urodzie. Liczy się wnętrze, którego Angelinie Jolie nie brak.

 • kol.3

  Oceniono 1 raz -1

  http://www.maslanky.org/mamografia.html

 • cosma

  Oceniono 9 razy -5

  Podobno Hollywood ... nie lubi...Jolie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX