Edyta Olszówka przyznała się do choroby: Wiedziałam, że za dużo PIJĘ. Z alkoholizmem borykasz się do końca

Aktorka pierwszy raz zabrała głos w sprawie swojego alkoholizmu.

Od lat plotkuje się chorobie alkoholowej Edyty Olszówki. Aktorka zresztą sama podsycała te plotki. Kiedy pojawiała się na imprezach, często bywało tak, że jej wygląd i zachowanie pozostawiały wiele do życzenia. Olszówka zasłynęła też z tego, że będą pod wpływem alkoholu zrobiła awanturę w samolocie i niemal pobiła stewardessę w 2006 rok. Sama aktorka jednak nie wypowiadała się o swoim problemie aż do teraz. Edyta Olszówka otworzyła się w najnowszym wywiadzie dla "Ellle".

Wiedziałam, że za dużo piję. Zmroziła mnie książka prof. Wiktora Osiatyńskiego. Zapamiętałam z niej, że alkoholik jako ostatni mówi o sobie, że nim jest. Nie chciałam żyć w zakłamaniu... Utraciłam godność w oczach samej siebie... Każdy dzień to małe zwycięstwo, ale z alkoholizmem borykasz się do końca - powiedziała.

Edyta OlszówkaKapif

Olszówka wyjaśniła też, że z powodu walki z chorobą zmieniło się jej życie. Teraz nie tyka alkoholu, choć pokusy są:

W jakimś sensie tak. Ulubione czerwone wino, szampan Don Perignon... Byłam w RPA, Australii, gdzie są wspaniałe szczepy... Nie zdążyłam spróbować! Odmawiam sobie czegoś, co kocham, co dawało ujście moim emocjom - powiedziała.

Edyta OlszówkaKapif

Aktorkę oponowały negatywne myśli:

Myślę, ale to nie depresja. To we mnie od zawsze było. Traktuję śmierć jako wyzwolenie... Tak, jest z mi z sobą ciężko żyć. Bo jestem zamknięta w ciele, ograniczona swoją niewiedzą, nieświadomością. Bo nie wiem, czy umiem kochać - wyjaśniła.

Edyta Olszówka była związana z Piotrem Machalicą. Ten związek należał do bardzo burzliwych. Ona była młodsza od niego o 16 lat młodsza. On porzucił dla niej rodzinę.

Edyta Olszówka, Piotr Machalicakapif

Ostatecznie rozstali się, ale wciąż utrzymują ze sobą kontakty.

Mam kontakt z Piotrem. Ale on jest moją bratnią duszą i mam nadzieję, że świat pozwoli nam mieć kontakt do śmierci. Jednak nie żałuję końca tego związku. Życzę Piotrowi, by był szczęśliwy. Szczerze - wyznała.

Piotr Machalica, Edyta Olszówka KAPIF

Edyta Olszówka to jedna z niewielu gwiazd, które przyznały się do alkoholizmu.

Vic