Córka polskiego rockmana i jej matka zostały skazane za nakłanianie do prostytucji

Poznaj szczegóły.

We wrocławskim Sądzie Rejonowym zapadły pierwsze wyroku w sprawie seksafery z udziałem modelek - podaje Wrocław.gazeta.pl.

Joanna B., córka znanego muzyka rockowego, dostała karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i musi oddać 30 tys. zł pochodzące z przestępstwa. Jej matka Danuta B. - półtora roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 1000 zł grzywny - czytamy na portalu.

Oprócz Joanny B. i jej matki wyrok usłyszała także Karolina Z., była modelka, znana jako "Kinia":

Dostała trzy lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata i nakaz zwrotu 55 tys. zł.

Dodatkowo wszystkie mają zakaz prowadzenia agencji modelek przez najbliższe pięć lat. Muszą także ponieść koszty sądowe (300-500 zł).

Joanna B. Playboy

Kobiety nie stawiły się na ogłoszenie wyroku, nie miały takiego obowiązku.

Zaszły okoliczności łagodzące: oskarżone przyznały się do popełnienia przestępstw i nie były wcześniej karane. Dlatego zaproponowane dla nich kary pozbawienia wolności w zawieszeniu uznałam za adekwatne - mówi sędzia Anna Plewińska.

Wyroki nie są prawomocne. Przypomnijmy - Joanna B., córka polskiego muzyka rockowego, wraz z matką Danutą od 2000 r. prowadziły agencję modelek, która jednak wkrótce przerodziła się agencję towarzyską. O tej sprawie mówiło się już w 2011 roku. To wtedy tygodnik "Na żywo" napisał, że Joanna B. została zatrzymana przez policję.

Umawiała bogatych panów z atrakcyjnymi dziewczynami - twierdzi informator "Na żywo".

Ona sama odpierała zarzuty:

To było pomówienie. Jakaś dziewczyna spotkała się z moim znajomym i zrobiono z tego stręczycielstwo. Na szczęście zostało to już wyjaśnione.

Główną rolę w tym biznesie grała Emilia P. Na Wyborcza.pl czytamy:

Matka i córka podsyłały modelki również Emilii P., która była mózgiem operacji. To była modelka, znana w środowisku jako "Emi", przed dziesięcioma laty uczestniczka konkursu Miss Polonia.

W sprawie Emilii P. nadal toczy się proces.

Alfa