Produkcja programu Guzik odpowiada na zarzuty Bosackiej: Są nie tylko bezpodstawne, ale po prostu przykre i krzywdzące

Katarzyna Bosacka, dziennikarka programu "Wiem, co jem" zarzuciła produkcji Polsat Cafe, że ich program jest plagiatem.

Anna Guzik od jakiegoś czasu jest gospodynią programu "Życie na widelcu" w Polsat Cafe. Aktorka miała ostatnio związane z tym spore nieprzyjemności. Katarzyna Bosacka z konkurencyjnego "TVN Style" oskarżyła produkcję jej programu o plagiat.

Anna Guzik WBF

Dziennikarka pozwała spółkę Formacja TV - twierdzi, że ich program "Zdrowie na widelcu" jest łudząco podobny do jej "Wiem, co jem".

Chcę tylko, żeby Formacja TV przyznała się do kopiowania moich pomysłów, przeprosiła i zaprzestała tych praktyk oraz żeby nie rozpowszechniano odcinków opartych na moich scenariuszach (...). Nie chcę, żeby ktokolwiek wykorzystywał moją pracę i przedstawiał to jako swój program - mówiła Katarzyna Bosacka dla Press.pl.

Katarzyna BosackaKapif

Formacja TV nie przyznaje się do zarzucanych im czynów. Ich zdaniem o plagiacie nie może być mowy. Magdalena Kłaczyńska, prezes zarządu spółki, wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie.

W związku z publicznymi wypowiedziami Pani Katarzyny Bosackiej, zarzucającej spółce Formacja TV naruszenie Jej praw autorskich wskutek produkowania audycji "Zdrowie na widelcu", oświadczam, że stawiane nam zarzuty są bezpodstawne i naruszają dobra osobiste naszej firmy (...).
Te pomysły, które rzekomo kopiujemy to m.in .:

- obsadzenie w roli prowadzącej "kobiety, osoby kompetentnej, obeznanej z prezentowaną tematyką, zaradnej, dobrze zorganizowanej",

- przeplatanie "wypowiedzi prowadzącej tekstami lektorskimi, wypowiedziami stałego eksperta oraz ekspertów związanych z tematyką poszczególnych odcinków audycji",

- "prezentowanie treści audycji w scenerii sklepu ( ), kuchni oraz w plenerach przystających do tematyki danego odcinka" (...)

Zarzuty Pani K. Bosackiej są nie tylko bezpodstawne, ale po prostu przykre i krzywdzące, zważywszy że wspólnie przez 3 sezony produkowaliśmy "Wiem, co jem", łącząc Jej zaangażowanie z naszym doświadczeniem w produkcji programów o tematyce żywieniowej i umiejętnościami stricte realizacyjnymi, a teraz dowiadujemy się, że jedynie Jej przysługuje prawo do tworzenia tego rodzaju programów - czytamy w oświadczeniu.

Czy na ripostę Katarzyny Bosackiej trzeba będzie długo czekać? Czas pokaże.

Mag