Piotr Cyrwus u Jakóbiaka: Jestem taki popularny, że nie dostaję propozycji reklam! Teraz dostał. I to u boku...

Piotr Cyrwus, znany powszechnie jako "Rysiek z Klanu", będzie reklamował bank.

Piotr Cyrwus, choć rok temu skończył już z grą w serialu "Klan", nadal utożsamiany jest z rolą Ryśka Lubicza, w którego wcielał się od 15 lat.

piotr cyrwus, piotr swend, klanTVP

Ten łagodny i prostolinijny taksówkarz stał się postacią kultową i elementem częstych żartów w sieci. Także scena śmierci Ryśka okazała się internetowym hitem.

Ryszard Lubicz, klan, piotr cyrwus, śmierć ryśka z klanuImpact Triplan

"Rysiek z Klanu" stał się wręcz marką samą w sobie. Ale popularność ta nie przekładała się na lukratywne propozycje finansowe. Piotr Cyrwus u Jakóbiaka: Jestem taki popularny, że nie dostaję propozycji reklam!. Do niedawna.

Do reklam nie miałem szczęścia. Ostatnio rzeczywiście w dwóch wywiadach dziennikarze mnie o to zapytali. Odpowiedziałem, że to może lepiej, że nie mam takich propozycji, bo nie muszę wybierać. A za tydzień dostałem propozycję, i to niejedną - chwali się Piotr Cyrwus na łamach "Życia na gorąco".

Okazuje się, że w swojej pierwszej poważnej reklamie Piotr Cyrwus zagra u boku innej kultowej postaci - Chucka Norrisa!

Chuck NorrisChuck Norris

 

Przez lata postać, którą kreowałem w "Klanie", była przez niektórych widzów postrzegana jak Chuck Norris. Teraz po raz pierwszy się z nim zetknę. Mogę zdradzić, że gram postać, która ma wiele kredytów i nie bardzo wie, co z tym zrobić. Mojego bohatera nie stać na wakacje. To Norris będzie go wyciągał z tego kłopotu - uchyla rąbka tajemnicy Cyrwus.

 

28.02.2012 LODZ , CHUCK NORRIS NA PLAKACIE REKLAMOWYM BANKU BZWBK NA ULICY PIOTRKOWSKIEJ .  FOT. TOMASZ STANCZAK / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: BANKI REKLAMAFot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Ciekawe, czy komercyjna reklama z udziałem Cyrwusa dorówna popularnością tej dla Fundacji Przytul Psa. Aktor brawurowo wcielił się w postać szefa mafii i klnąc jak szewc wyjaśniał jak należy traktować psy. O połowy grudnia trzyminutowy spot obejrzało ponad 3 miliony 142 tys. internatów. Autorzy zapowiedzieli kontynuację.