Katarzyna Bosacka z TVN Style pozwała producentów programu Anny Guzik w Polsat Cafe!

Prowadząca program "Wiem co jem" Katarzyna Bosacka pozwała do sądu producentów programu "Zdrowie na widelcu", który prowadzi Ania Guzik. Bosacka twierdzi że jej pomysły zostały skopiowane.
Bosacka: Program Anny Guzik to plagiat Dziennikarka TVN Style złożyła pozew przeciwko producentom "Zdrowia na widelcu". Prowadząca program "Wiem co jem" Katarzyna Bosacka pozwała do sądu producentów programu "Zdrowie na widelcu" Polsat Cafe, który prowadzi Ania Guzik, o plagiat. Programy, które pokazują jak się zdrowo odżywiać, cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Jednym z nich jest "Wiem co jem" prowadzony przez Katarzynę Bosacką w TVN Style. Kilka miesięcy temu w konkurencyjnej Polsat Cafe powstał program o podobnej temacyce, prowadzony przez Anię Guzik. W ostatnio udzielonym wywiadzie dla press.pl, dziennikarka i gospodyni programu "Wiem co jem" wyznała, że złożyła pozew sądowy przeciwko producentom programu "Zdrowie na widelcu" w Polsat Cafe za kopiowanie jej pomysłów! Twierdzi, że firma ta ma 47 scenariuszy autorstwa Bosackiej i na tej podstawie pozywa ich o plagiat! - W pierwszych latach emisji "Wiem, co jem" to Formacja TV była producentem programu. Mają więc scenariusze pierwszych 47 odcinków - wyjaśnia Bosacka. Bosacka nie chce pieniędzy, poza zwrotem kosztów sądowych. Chce tylko aby przyznali się do kopiowania jej pomysłów oraz ją przeprosili. - Chcę tylko, żeby Formacja TV przyznała się do kopiowania moich pomysłów, przeprosiła i zaprzestała tych praktyk oraz żeby nie rozpowszechniano odcinków opartych na moich scenariuszach - tj. tych dotyczących żywności "light" i szynki. Nie zamierzam nikogo powstrzymywać przed robieniem programu o żywności i żywieniu. Nie chcę tylko, żeby ktokolwiek wykorzystywał moją pracę i przedstawiał to jako swój program - mówi Bosacka.

Programy, które pokazują jak się zdrowo odżywiać, cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Jednym z nich jest "Wiem co jem" prowadzony przez Katarzynę Bosacką w TVN Style. Kilka miesięcy temu w konkurencyjnej Polsat Cafe powstał program o podobnej temacyce, prowadzony przez Anię Guzik.

Katarzyna BosackaKapif

W ostatnio udzielonym wywiadzie dla press.pl, dziennikarka i gospodyni programu "Wiem co jem" wyznała, że złożyła pozew sądowy przeciwko producentom programu "Zdrowie na widelcu" w Polsat Cafe za kopiowanie jej pomysłów! Twierdzi, że firma ta ma 47 scenariuszy jej autorstwa Bosackiej i na tej podstawie pozywa ich o plagiat!

W pierwszych latach emisji "Wiem, co jem" to Formacja TV była producentem programu. Mają więc scenariusze pierwszych 47 odcinków - wyjaśnia Bosacka.

Anna Guzikkapif

Bosacka nie chce pieniędzy, poza zwrotem kosztów sądowych. Chce tylko aby przyznali się do kopiowania jej pomysłów oraz ją przeprosili.

Chcę tylko, żeby Formacja TV przyznała się do kopiowania moich pomysłów, przeprosiła i zaprzestała tych praktyk oraz żeby nie rozpowszechniano odcinków opartych na moich scenariuszach - tj. tych dotyczących żywności "light" i szynki. Nie zamierzam nikogo powstrzymywać przed robieniem programu o żywności i żywieniu. Nie chcę tylko, żeby ktokolwiek wykorzystywał moją pracę i przedstawiał to jako swój program.

Oglądacie te programy?

captain