Katarzyna Bosacka z TVN Style pozwała producentów programu Anny Guzik w Polsat Cafe!

Prowadząca program "Wiem co jem" Katarzyna Bosacka pozwała do sądu producentów programu "Zdrowie na widelcu", który prowadzi Ania Guzik. Bosacka twierdzi że jej pomysły zostały skopiowane.

Programy, które pokazują jak się zdrowo odżywiać, cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Jednym z nich jest "Wiem co jem" prowadzony przez Katarzynę Bosacką w TVN Style. Kilka miesięcy temu w konkurencyjnej Polsat Cafe powstał program o podobnej temacyce, prowadzony przez Anię Guzik.

Katarzyna BosackaKapif

W ostatnio udzielonym wywiadzie dla press.pl, dziennikarka i gospodyni programu "Wiem co jem" wyznała, że złożyła pozew sądowy przeciwko producentom programu "Zdrowie na widelcu" w Polsat Cafe za kopiowanie jej pomysłów! Twierdzi, że firma ta ma 47 scenariuszy jej autorstwa Bosackiej i na tej podstawie pozywa ich o plagiat!

W pierwszych latach emisji "Wiem, co jem" to Formacja TV była producentem programu. Mają więc scenariusze pierwszych 47 odcinków - wyjaśnia Bosacka.

Anna Guzikkapif

Bosacka nie chce pieniędzy, poza zwrotem kosztów sądowych. Chce tylko aby przyznali się do kopiowania jej pomysłów oraz ją przeprosili.

Chcę tylko, żeby Formacja TV przyznała się do kopiowania moich pomysłów, przeprosiła i zaprzestała tych praktyk oraz żeby nie rozpowszechniano odcinków opartych na moich scenariuszach - tj. tych dotyczących żywności "light" i szynki. Nie zamierzam nikogo powstrzymywać przed robieniem programu o żywności i żywieniu. Nie chcę tylko, żeby ktokolwiek wykorzystywał moją pracę i przedstawiał to jako swój program.

Oglądacie te programy?

captain

Więcej o:
Komentarze (8)
Katarzyna Bosacka z TVN Style pozwała producentów programu Anny Guzik w Polsat Cafe!
Zaloguj się
 • sansa

  Oceniono 85 razy 41

  Guzik nie dorasta Bosackiej do pięt. Odgrywa wielką znawczynię i niby taką wyluzowaną i spontaniczną, a po prostu jest beznadziejna.

 • lojzo

  Oceniono 55 razy 37

  To, że prowadząca program jest Anna Guzik nie oznacza, ze ona jest odpowiedzialna za scenariusze czyjegokolwiek autorstwa. Za to odpowiada producent, reżyser itp.

 • lenore

  Oceniono 38 razy 34

  Bosacka jest super, walczy o swoje i robi to z klasa. Oczywiscie, ze Guzik nie ma nic wspolnego z ta afera, tylko producenci programu. Mam nadzieje,ze ktos za to beknie.

 • maybelle

  Oceniono 34 razy 22

  trzymam kciuki za panią Kasię :)

 • fanizymiko

  Oceniono 13 razy 13

  Pani Guzik jest pracownikiem najemnym, ktorego sie wynajęło to poprowadzenia programu wiec twierdzenie ze Bosacka pozwała Guzik ( a tak został skonstruowany materiał ) jest, ze mozna uzyc metafory guzik warte.

  Nie zebym przesadnie załował ze jakas 'gwiada" jest chlapana blotem przez kloaczne media ale akurat w tym wypadku pani Guzik jest 'niewinna".

 • dzierlatka55

  Oceniono 15 razy 9

  ta Guzik..to guzik warta..jako aktoreczka i jako prowadząca...

 • forfiter_jr

  Oceniono 26 razy -12

  Obie nadają się na straganiarki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX