Brat Oscara Pistoriusa znowu stanie przed sądem

Kolejny termin rozprawy.

Carl, brat Oscara Pistoriusa, znowu stanie przed sądem. Wcześniej sprawa została zawieszona z powodu braku dowodów, jednak teraz więcej nieścisłości zostało rozwikłanych. W marcu 2012 roku wydano nakaz aresztowania Carla Pistoriusa. Otrzymał ostrzeżenie i został zwolniony. Sprawa miała zacząć się ponownie w ubiegły czwartek, ale została odroczona z powodu rozprawy Oscara Pistoriusa. Kolejne terminy wyznaczono na 27 i 28 marca. Carl będzie sądzony w Sądzie Okręgowym w Vamderbijlpark.

Nie ma wątpliwości, że Carl jest niewinny, a w sądzie będzie walczył o zwolnienie z wszelkich opłat - powiedział Kenny Oldwage, jego adwokat, w oświadczeniu prasowym.

Oscar Pistorius's brother Carl, brat Oscara Pistoriusa, Carl PistoriusREUTERS/STRINGER

W 2008 roku w Johannesburgu spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Zderzył się wtedy z motocyklistką. W akcie oskarżenia napisano, że dopuścił się wielu zaniedbań, a jego działanie świadczy o braku skrupułów. Wiadomo, że był wtedy trzeźwy.

Carl Pistorius, brother of South African REUTERS/SIPHIWE SIBEKO

Carl wyprzedzał w miejscu, w którym nie było to dozwolone. W kolizji z jego fordem została potrącona 36-letnia Marietjie Barnard, która zmarła w szpitalu sześć dni po wypadku.

Oscar Pistorius' sister Aimee, brother Carl and father Henke await the start of court proceedings in the Pretoria Magistrates court February 20, 2013. REUTERS/SIPHIWE SIBEKO

Varg

Więcej o: