Łukasz Jakóbiak został nominowany do Wiktorów. Jako pierwszy w historii prowadzący INTERNETOWY show!

Jakóbiak dostał nominację do w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku.

Łukasz Jakóbiak wdarł się szturmem i do internetu i co więcej zagościł w nim na dobre. Wysiłek prowadzącego nowatorski internetowy talk show "20m2 Łukasza" został doceniony: jury Wiktorów nominowało go w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku. To niezwykłe wyróżnienie, bo do tej pory do nagrody nominowani byli tylko dziennikarze telewizyjni, a nie internetowi. Tym samym mamy wrażenie, że uczestniczymy w historycznym momencie: internet pierwszy raz został postawiony na równi z telewizją.

Łukasz Jakóbiak.kapif

Co więcej okazało się, że za pośrednictwem internetowego medium można nieźle namieszać i zdobyć dużą popularność. Po wielu latach starań ziściło się w końcu marzenie 29-letniego Jakóbiaka: zaczął przeprowadzać wywiady z gwiazdami i bywać na salonach. Wyróżnienie docenia sam Jakóbiak:

Ta nominacja jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, pokazującym, że dzięki ciężkiej pracy oraz pasji, można zostać zauważonym i docenionym. To także sygnał, że pod pojęciem małego ekranu nie kryje się już wyłącznie telewizja, ale także Internet - powiedział Łukasz Jakóbiak.

Łukasz JakóbiakMateriały promocyjne

"20m2 Łukasza" powstało w kwietniu 2012 roku. Pomysł programu jest prozaiczny: Jakóbiak zaprasza do swojej wynajętej kawalerki celebrytów i namawia ich na intymne zwierzenia, a gwiazdy w domowym zaciszu pokazują swoją prawdziwą twarz. Czy to magia kawalerki czy urok osobisty Jakóbiaka? Tego nie wiemy, ale sukces jest niepodważalny. Kanał Jakóbiaka na Youtube.com ma 4,5 miliona wyświetleń, a największym zainteresowaniem cieszył się odcinek z Dodą, który obejrzano aż 550 tysięcy razy. Showman nakręcił już ponad 40 odcinków używając jedynie trzech kamerek na smartfonie. Na skromnym krzesełku w kawalerce showmana gościli m.in. Tomasz Jacyków, Ola Kwaśniewska, Natalia Lesz czy Nergal. Chyba największym szokiem było wyznanie Ewy Minge, która przyznała się do stosowania botoksu i pierwszy raz wytłumaczyła się ze swojej kiepskiej znajomości języka angielskiego.

ewa minge, łukasz jakóbiakKapif

Jakóbiak ma jednak silną konkurencję: obok niego w szranki o tytuł Odkrycia Telewizyjnego Roku stanęli: Kamila Baar, Aldona Jankowska, Michel Moran i Przemysław Talkowski. Rozdanie Wiktorów odbędzie się 6. kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

Obejrzyjcie Jakóbiaka w akcji:

Myślicie, że Jakóbiak ma szansę wygrać?

Vic