Po Metallice przyszedł czas na Chopina. Edyta Górniak nagrała cover "Etiudy Rewolucyjnej"

Tylko Edyta Górniak umie zaśpiewać Chopina.
Górniak nagrała "Etiudę Rewolucyjną" Tylko Edyta Górniak umie zaśpiewać Chopina Edyta Górniak pochwaliła się na Facebooku, że zaśpiewała piosenkę do muzyki "Ediuty Rewolycjnej" Chopina. Tekst utworu piosenki napisał Jacek Cygan Cover słynnej ballady Metallici w wykonaniu Edyty Górniak na finale Miss Polonia wywołał prawdziwą burzę. Okazuje się, że "Nothing Else Matters" czy "Mazurek Dąbrowskiego" to nie jedyne utwory-legendy, po które sięgnęła diwa. Możecie być zaskoczeni, ale piosenkarka śpiewa również... Chopina! Z Facebooka Edyty Górniak dowiadujemy się, że ponad dwa lata temu zaproszono ją do udziału w projekcie polegającym na zaaranżowaniu na nowo utworów Chopina. Diwa zastrzegła jednak, że tekst, który ma zaśpiewać do "Etiudy Rewolucyjnej", musi odwoływać się do wydarzeń historycznych. "Było kilka prób napisania tego tekstu, udało się to tylko jednej osobie - Jackowi Cyganowi. Stworzył On treść dla tej kompozycji jedyną właściwą, piękną i spójną z momentem historycznym" - pisze Edyta Górniak na swoim Facebooku. Według pierwotnych założeń miała też powstać anglojęzyczna wersja teksu. Żadna jednak nie spodobała się Górniak, dlatego po dwóch latach postanowiła sprawę nagłośnić i poszukać tekściarza na własną rękę. "Postanowiłam przestać milczeć na ten temat, wyrażając tym samym wielką nadzieję, iż być może jest gdzieś wśród Nas Poeta, który podejmie się tego wyzwania i stworzy treść równie piękną, co sama kompozycja "Etiudy Rewolucyjnej", aby Projekt ten mógł być dokończony i mieć swoją, oczekiwaną od 2 lat Premierę" - pisze na Facebooku.

Cover słynnej ballady Metallici w wykonaniu Edyty Górniak na finale Miss Polonia wywołał prawdziwą burzę. Okazuje się, że "Nothing Else Matters" czy Mazurek Dąbrowskiego to nie jedyne utwory-legendy, po które sięgnęła diwa. Możecie być zaskoczeni, ale piosenkarka śpiewa również... Chopina!

Z Facebooka Edyty Górniak dowiadujemy się, że ponad dwa lata temu zaproszono ją do udziału w projekcie polegającym na zaaranżowaniu na nowo utworów Chopina. Diwa zastrzegła jednak, że tekst który ma zaśpiewać do "Etiudy Rewolucyjnej", musi odwoływać się do wydarzeń historycznych.

Było kilka prób napisania tego tekstu, udało się to tylko jednej osobie - Jackowi Cyganowi.Stworzył On treść dla tej kompozycji jedyną właściwą, piękną i spójną z momentem historycznym - pisze Edyta Górniak na swoim Facebooku.

VIVA! Najpiekniejsi 2012, Edyta GórniakWBF

Według pierwotnych założeń miała też powstać anglojęzyczna wersja teksu. Żadna jednak nie spodobała się Górniak, dlatego po dwóch latach postanowiła sprawę nagłośnić i poszukać tekściarza na własną rękę.

Postanowiłam przestać milczeć na ten temat, wyrażając tym samym wielką nadzieję, iż być może jest gdzieś wśród Nas Poeta, który podejmie się tego wyzwania i stworzy treść równie piękną, co sama kompozycja "Etiudy Rewolucyjnej", aby Projekt ten mógł być dokończony i mieć swoją, oczekiwaną od 2 lat Premierę - pisze na Facebooku. - Oto jej fragment.

Nie przedłużajmy więc. Jesteśmy pewni, że nie możecie się doczekać , żeby posłuchać.

zuz