Krzysztof Hołowczyc miał wypadek na Rajdzie Dakar! Ma połamane żebra i uraz kręgosłupa

Spadł z wydmy.
Wypadek Hołowczyca Krzysztof Hołowczyc miał wypadek na Rajdzie Dakar! Krzysztof Hołowczyc miał w poniedziałek wieczorem wypadek w trakcie Rajdu Dakar. Jego samochód spadł z wydmy, Polak ma połamane żebra. Krzysztof Hołowczyc miał w poniedziałek wieczorem wypadek w trakcie Rajdu Dakar. Jego samochód rozbił się 40 km po starcie trzeciego etapu. Auto rajdowca spadło z wydmy i przodem uderzyło w piach. Mimo wypadku Hołowczyc i jego pilot przez pewien czas jechali dalej. Hołowczyc musiał jednak przerwać zatrzymać się, bo doskwierały mu silne bóle żeber i lędźwiowego odcinka kręgosłupa - dowiadujemy się z portalu Sport.pl. Kierowca musiał zostać przetransportowany do szpitala w Pisco. Tam potwierdziła się wstępna diagnoza lekarzy: "Przeprowadzone badania potwierdziły złamanie kilku żeber oraz uraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. We wtorek przeprowadzone zostaną dodatkowe badania i ustalona zostanie koncepcja leczenia polskiego kierowcy. Prawdopodobnie zostanie on kilka dni w szpitalu w Limie, a następnie będzie przewieziony do Polski. Hołowczyc w poniedziałek późnym wieczorem, po otrzymaniu środków przeciwbólowych, czuł się w miarę dobrze" - napisał menadżer rajdowca Andrzej Kalitowicz na oficjalnym profilu Hołowczyca na Facebooku. Na profilu rajdowca pojawiły się od razu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od jego fanów. Hołowczyc był do tej pory jednym z faworytów rajdu. Dwa pierwsze odcinki przejechał sprawnie i plasował się na 8. miejscu. Niestety, kierowca nie pierwszy już raz ma pecha w słynnym wyścigu. To ósmy start Hołowczyca w rajdzie i czwarty, którego nie ukończył. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia Hołowczyca. Nie zapominajmy jednak, że w rajdzie bierze udział jeszcze Adam Małysz. Były skoczek narciarski zajmuje 23. miejsce.

Krzysztof Hołowczyc miał wczoraj wieczorem wypadek w trakcie Rajdu Dakar. Jego samochód rozbił się 40 km po starcie trzeciego etapu. Auto rajdowca spadło z wydmy i przodem uderzyło w piach. Mimo wypadku Hołowczyc i jego pilot przez pewien czas jechali dalej. Rajdowiec musiał jednak przerwać zatrzymać się, bo doskwierały mu silne bóle żeber i lędźwiowego odcinka kręgosłupa - dowiadujemy się ze Sport.pl.

05.01.2013 . KRZYSZTOF HOLOWCZYC NA STARCIE RAJDU DAKAR . Fot. HoA,ek.pl

Kierowca musiał zostać przetransportowany do szpitala w Pisco. Tam potwierdziła się wstępna diagnoza lekarzy:

Przeprowadzone badania potwierdziły złamanie kilku żeber oraz uraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Dzisiaj przeprowadzone zostaną dodatkowe badania i ustalona zostanie koncepcja leczenia polskiego kierowcy. Prawdopodobnie zostanie on kilka dni w szpitalu w Limie, a następnie będzie przewieziony do Polski. Hołowczyc wczoraj późnym wieczorem, po otrzymaniu środków przeciwbólowych, czuł się w miarę dobrze - napisał menadżer rajdowca Andrzej Kalitowicz na oficjalnym profilu na Facebooku Hołowczyca.

www.holek.pl

Na profilu rajdowca pojawiły się od razu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od jego fanów. Hołowczyc był do tej pory jednym z faworytów rajdu. Dwa pierwsze odcinki przejechał sprawnie i plasował się na 8. miejscu. Niestety, kierowca nie pierwszy już raz ma pecha w słynnym wyścigu. To ósmy start Hołowczyca w rajdzie i czwarty, którego nie ukończył. W zeszłym roku Hołowczyc długo utrzymywał się w pierwszej piątce, jednak pod koniec wyścigu przeszkodą znów okazały się pechowe wydmy. To przez nie kierowca spadł ostatecznie na dziewiąte miejsce.

21.09.2012 OLSZTYN , KRZYSZTOF HOLOWCZYC W BARWACH MONSTER ENERGY TEAM PODCZAS PROLOGU RAJDU WARMINSKIEGO NA STADIONIE PRZY UL. PILSUDSKIEGO  . FOT. PRZEMYSLAW SKRZYDLO / AGENCJA GAZETA DLOOL strony lokalne GW - Olsztyn SLOWA KLUCZOWE: RAJD WARMINSKI PROLOG HOLOWCZYC /FR/ ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOOL strony lokalne GW - Olsztyn Fot. Przemyslaw Skrzydlo / Agencja Gazeta

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia Hołowczyca. Nie zapominajmy jednak, że w rajdzie bierze udział jeszcze Adam Małysz. Były skoczek narciarski zajmuje 23. miejsce.

Vic