Pielęgniarka księżnej Kate w zeszłym roku dwa razy próbowała popełnić samobójstwo

Jacintha Saldanha już wcześniej chciała targnąć się na własne życie i miała problemy z powodu depresji.

Jacintha Saldanha, pielęgniarka księżnej Kate, która popełniła samobójstwo po tragicznym żarcie dwójki australijskich dziennikarzy, zmagała się ze swoimi problemami już wcześniej. Zeszłej zimy próbowała aż dwa razy targnąć się na własne życie - podaje DailyMail.co.uk.

Jacintha Saldanha, mąż, Ben BarbozaREUTERS

Kobieta borykała się z problemami już w grudniu zeszłego roku. Cała rodzina udała się wtedy do Indii, aby świętować ślub w swojej rodzinie. Jednak już 30 grudnia Saldanha przedawkowała leki - połknęła ogromną ilość tabletek. Pielęgniarkę odratowano i przewieziono do szpitala. Niestety zaledwie 9 dni później znów próbowała popełnić samobójstwo skacząc z budynku. Kobieta spędziła w szpitalu kilka dni na intensywnej terapii, po czym przepisano jej silne leki antydepresyjne.

Jacintha Saldanha, mąż, Ben Barboza, syn JunalREUTERS

Mimo tych faktów, rodzina Saldanhy domaga się wyjaśnień od australijskiego radia i szpitala, w którym pracowała Jacintha. Saldanhowie twierdzą, że kobieta była bardzo zszokowana i zawstydzona australijskim żartem dziennikarzy. Do tego stopnia, że nie powiedziała swojej rodzinie o tym ani słowa, pomimo tego, że kilka razy rozmawiała z najbliższymi telefonicznie.

Chcę tylko sprawiedliwości dla mojej siostry. Chcę, żeby brytyjska władza odkryła prawdę. Moim najlepszym wspomnieniem siostry jest jej życzliwość - powiedział brat pielęgniarki w rozmowie z DailyMail.co.uk.

Maż Jacinthy Saldanhy, Ben Barboza, syn Junal, córka LishaREUTERS/TOBY MELVILLE

Autorzy żartu, Mel Greig i Michael Christian, mogą zostać oskarżeni o próbę uzyskania informacji o stanie zdrowia księżnej za pomocą oszustwa. Karę może także zapłacić stacja radiowa 2Day FM, która wyemitowała audycję bez zgody jej uczestników. Członkowie rodziny pielęgniarki skierowali do szpitala pismo, w którym żądają wyjaśnień od jego władz. Pytają np, czy w ciągu ostatnich tygodni Saldanha znajdowała się pod zwiększoną presją i stresem. Saldanhowie mają żal do szpitala, że nikt nie powiadomił ich o tragicznym żarcie, którego Jacintha stała się ofiarą.

Vic

Więcej o: