Melanż u Sandry: mnóstwo gości i wiele sprzątania. Taka jest siła internetu

Podsumowanie "Melanżu u Sandry" przeprowadzone przez dziennikarzy Gazeta.pl.

Ktoś postanowił zrobić imprezę, wzorem tych na Zachodzie i zwołać gości za pośrednictwem Facebooka. Tak też stało się u Sandry. Niestety nie chciała zaprosić 17. tysięcy ludzi, pomyliła się i wysłała zaproszenie także do znajomych znajomych.

 

23.11.2012 MELANZ U SANDY TOMASZOW LUBELSKI Fot. facebook.com

 

W szkole rozpowiadała, że spodziewa się tylko trzydziestu osób, jak przyjdzie sto, to już maksimum. Była przerażona. Nie wiem, czy coś pomyliła, czy zrobiła to specjalnie, ale zaproszenie wysłała nie tylko do swoich znajomych, ale też do znajomych znajomych. Poszło w sumie 17 tysięcy zaproszeń. Jak skasowała profil, koledzy założyli jej fanpage na Facebooku: "Wielki melanż u Sandry" [...]"Melanż" polubiło 3474 facebookowiczów! Miejscowa pizzeria wykorzystała okazję do reklamy i na hasło "Melanż u Sandry" każdą dużą pizzę sprzedawała w promocyjnej cenie - 15 złotych - powiedział jej kolega.

 

!!SCREEN DO TEKSTU WITAMY W POLSCE!! Impreza zwołana przez FB facebook.com

 

Ulica Witosa w Tomaszowie została zablokowana.Sandra nie wyszła do gości, chociaż skandowali jej imię.
Wszędzie było pełno puszek z piwem i butelek po wódce:

Blisko mieli do Biedronki. Nawet z komendantem straży miejskiej rozważaliśmy, żeby pójść do kierownika sklepu i poprosić, by zamknął półkę z alkoholami, ale nie znaleźliśmy na to paragrafu. Pozostało nam prosić, by kasjerki sprawdzały wiek wszystkich kupujących - powiedział burmistrz Żukowski.
Policjanci wypisali 59 mandatów (za picie alkoholu, przekleństwa i śmiecenie). Poszło dziesięć wniosków do sądu o ukaranie tych, którzy mandatów nie przyjęli.
Kolejna taka akcja dowodzi, jak wielka jest siła Facebooka. Ważne, by wykorzystywać go do słusznych celów, bo czy ktoś się zastanowił co czuje Sandra?
varg