Ale hardkor! Widzieliście coś TAKIEGO?!

Takie obrazki mają miejsce w naszym kraju.

Zapraszamy na krótki quiz: co przedstawia to zdjęcie? Obrazek obyczajowy w lodowcu, toalete w igloo czy może WC sprzed 30 laty w ZSRR? Nie, to swojski klimat: WC pociągu "Portowiec" na linii Szczecin - Warszawa! Zdjęcie kilka dni temu zrobiła pasażerka. Wrzuciła je na swój profil na Facebooku. Polubiło je już ponad 16 tys. osób, a udostępniło ponad 3,5 tys. Od razu posypała się też lawina komentarzy:

Hardcor na maxa
O matko, współczuję podróżnym! - komentują użytkownicy.

Niektórzy znajdywali też pozytywne strony mocno zaśnieżonej toalety:

Przynajmniej czysto i świeżo - pisze jeden z komentatorów.

Zaśnieżona toaleta w pociągu Screen z Facebook.com

Co prawda w Polsce zaczęła się już zima, ale nie żyjemy przecież w klimacie polarnym, skąd więc taki obrazek?

Przyczyną takich przypadków jest nawiewanie śniegu przez nieszczelne lub uchylone okno. Takie przypadki w pociągach starego typu, gdzie nie można zablokować okien, niestety się zdarzają. Dotyczy to także drzwi w przejściach między wagonami. Zdarza się tak, że pasażerowie mimo zimy zostawiają je otwarte - wyjaśnił Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych w rozmowie z Gazetą.pl.

Cóż, dobrze wiedzieć, że takie przypadki się zdarzają. Dodatkowo "Portowiec" jedzie średnio 120 km na godzinę, a przy takiej prędkości i dużych opadach śniegu, wystarczy nawet minimalnie uchylenie okna, żeby uzyskać taki arktyczny obrazek. Pamiętajcie zatem: zawsze w pociągach zamykajcie okna. Naprawdę szczelnie!

Vic