Demolka po polsku: Mieli wyremontować pałac, ale go... zburzyli!

Chateau Bellevue przetrwał czasy napoleońskie i dwie wojny światowe. Nie przetrwał wizyty polskiej ekipy remontowej.

Nie tak miało być. Kiedy rosyjski biznesmen Dimitrij Stroskin zlecał polskiej ekipie remont swojego zabytkowego pałacu, nie przyszło mu nawet do głowy, że oto właśnie wydał wyrok śmierci na ten piękny obiekt. Polacy zmietli XVIII-wieczny Chateau Bellevue z powierzchni ziemi.

Stroskin umówił się z robotnikami z Polski na renowację pałacu oraz wyburzenie stojącego nieopodal małego budynku. Jakież musiało być jego zdziwienie, kiedy dowiedział się, że Bellevue zamienił się w kupę gruzu, podczas gdy przeznaczony do rozbiórki budyneczek stoi na swoim miejscu. Co mieli na swoje usprawiedliwienie Polacy? Cóż... po prostu się pomylili.

Chateau de Bellevue, YvracWikipedia

Chciałoby się rzec: i śmieszno i straszno. Mieszkańcom Yvrac, w którym doszło do całego incydentu, nie jest jednak wcale do śmiechu i już zapowiedzieli zgłoszenie sprawy do prokuratury. Zimną krew zachował natomiast sam poszkodowany: zapowiedział, że nie będzie ścigał winnych, bo zniszczeń i tak nie da się już cofnąć.

bb

Więcej o:
Komentarze (4)
Demolka po polsku: Mieli wyremontować pałac, ale go... zburzyli!
Zaloguj się
 • mika17

  Oceniono 26 razy 24

  Po pierwsze ten "nius" jest chyba z eszlego tygodnia, po drugie to trzeba byc kretynem, zeby uwierzyc, ze wlasciciel tak na to machnal reka.

  Zaplacil im, zeby zburzyli, bo mu wyszlo, ze odbudowac jest taniej i latwiej niz remontowac pod okiem konserwatora, a teraz wszyscy wspolnie rzna glupa.

 • browaryr

  Oceniono 5 razy 3

  dajcie namiary na tych "miszczow"za darmoche przywioze ich pod sejm:)

 • forfiter_jr

  Oceniono 6 razy 2

  Mało, że Polak potrafi to Rusek też.
  Ale głupota.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 10 razy -2

  Ale plotka! Łał!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX