Dziennikarz TVP rzucił pracę w telewizji, a teraz sprzedaje... SERY!

Dziennikarz poświęcił się swojej pasji.
Z pasji sprzedaje sery Dziennikarz TVP rzucił pracę w telewizji, a teraz sprzedaje... sery! Grzegorz Jankowski przez wiele lat pracował jako dziennikarz w "Gazecie Wyborczej", TVN24, TVP. Porzucił jednak pracę na rzecz pasji... Zaczął sprzedawać sery. Grzegorz Jankowski przez wiele lat pracował jako dziennikarz m.in. w "Gazecie Wyborczej", TVN24, a także w TVP. Mężczyzna porzucił jednak pracę w telewizji na rzecz swojej wielkiej pasji... Zaczął sprzedawać sery. - Kiedy odchodziłem z telewizji, długo się zastanawiałem. co dalej, co ja tak naprawdę w życiu lubię? I stwierdziłem, że zawsze bardzo lubiłem sery. W międzyczasie pracy w mediach pracowałem jako kucharz w Londynie, gastronomia to moje hobby - zdradza w wywiadzie dla Trójmiasto.gazeta.pl. Mężczyzna otworzył w Sopocie sklep, w którym można kupić wyrabiane tradycyjnymi metodami sery. Podobno to pierwszy taki sklep w Polsce. - Ludzie, którzy przychodzą do mojego sklepu, są często zadziwieni smakami niektórych serów - zachwala. - Jedna pani przyjechała aż z Warszawy do Sopotu, aby kupić u mnie ser, bo chciała poczęstować znajomych tym "niesamowitym serem", który jadła tu podczas wakacji - mówi. Jankowski zdradził również, dlaczego nie chciał dłużej pracować jako dziennikarz. - Wszyscy widzimy, co się dzieje z mediami. Są coraz słabsze, upadają, ich sytuacja jest obecnie bardzo ciężka. Z redakcji zwalnia się najlepszych dziennikarzy, bo są za drodzy, a zatrudnia ludzi niedoświadczonych, ale tanich.(...) To po co profesjonaliści? - pyta rozgoryczony. Sklep "Ser Lancelot" działa w Sopocie już od 3 miesięcy. Okazuje się, że Grzegorz Jankowski w roli sprzedawcy czuje się równie dobrze jak w dziennikarstwie. - Dużo bardziej wolę rozmawiać z klientami o serach, niż jako dziennikarz miałbym rozmawiać z policjantami o jakichś wypadkach. Żeby być dobrym sprzedawcą, trzeba mieć w sobie dużo pokory i cierpliwości, a ja się teraz tej cierpliwości uczę. Lubię opowiadać moim klientom o serach, o ich pochodzeniu, metodach produkcji - opowiada.

Grzegorz Jankowski przez wiele lat pracował jako dziennikarz m.in. w Gazecie Wyborczej, TVN24, a także w TVP. Mężczyzna porzucił jednak pracę w telewizji na rzecz swojej wielkiej pasji... Zaczął sprzedawać sery.

Kiedy odchodziłem z telewizji, długo się zastanawiałem co dalej, co ja tak naprawdę w życiu lubię? I stwierdziłem, że zawsze bardzo lubiłem sery. W międzyczasie pracy w mediach pracowałem jako kucharz w Londynie, gastronomia to moje hobby - zdradza w wywiadzie dla Trójmiasto.gazeta.pl.

21.11.2012 SOPOT , GRZEGORZ JANKOWSKI , WLASCICIEL JEDYNEGO SKLEPU Z POLSKIMI  SERAMI FARMERSKIMI SER LANCELOT , FOT. LUKASZ GLOWALA / AGENCJA GAZETA

Mężczyzna otworzył w Sopocie sklep, w którym można kupić wyrabiane tradycyjnymi metodami sery. Podobno to pierwszy taki sklep w Polsce.

Ludzie, którzy przychodzą do mojego sklepu, są często zadziwieni smakami niektórych serów - zachwala. - Jedna pani przyjechała aż z Warszawy do Sopotu, aby kupić u mnie ser, bo chciała poczęstować znajomych tym "niesamowitym serem", który jadła tu podczas wakacji.

Jankowski zdradził również, dlaczego nie chciał dłużej pracować jako dziennikarz.

Wszyscy widzimy, co się dzieje z mediami. Są coraz słabsze, upadają, ich sytuacja jest obecnie bardzo ciężka. Z redakcji zwalnia się najlepszych dziennikarzy, bo są za drodzy, a zatrudnia ludzi niedoświadczonych, ale tanich.(...) To po co profesjonaliści? - pyta rozgoryczony.

Sklep "Ser Lancelot" działa w Sopocie już od 3 miesięcy. Okazuje się, że Grzegorz Jankowski w roli sprzedawcy czuje się równie dobrze jak w dziennikarstwie.

Dużo bardziej wolę rozmawiać z klientami o serach, niż jako dziennikarz miałbym rozmawiać z policjantami o jakichś wypadkach. Żeby być dobrym sprzedawcą, trzeba mieć w sobie dużo pokory i cierpliwości, a ja się teraz tej cierpliwości uczę. Lubię opowiadać moim klientom o serach, o ich pochodzeniu, metodach produkcji - opowiada.

To się nazywa pasja!

21.11.2012 SOPOT , GRZEGORZ JANKOWSKI , WLASCICIEL JEDYNEGO SKLEPU Z POLSKIMI  SERAMI FARMERSKIMI SER LANCELOT , FOT. LUKASZ GLOWALA / AGENCJA GAZETA fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

RK