Marian Opania nie chce zagrać Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie smoleńskiej. "Nie mogę jako osoba myśląca godzić się na udział w czymś takim"

Nie przyjmie głównej roli w filmie o katastrofie smoleńskiej.

Marian Opania był typowany do zagrania roli Lecha Kaczyńskiego w najnowszym filmie Antoniego Krauzego, który ma być poświęcony katastrofie smoleńskiej i opowiadać jedyną "prawdziwą" wersję wydarzeń. Gazeta.pl chciała poznać stanowisko aktora w tej sprawie i skontaktowała się z nim.

I okazało się, że Opania Kaczyńskiego nie zagra!

Komunizm nas tak nie podzielił jak Jarosław Kaczyński [...]. Nie mogę jako osoba myśląca godzić się na udział w czymś takim - mówi Marian Opania w rozmowie z Gazeta.pl - Mój stosunek nie całkiem pozytywny do Lecha Kaczyńskiego bierze się z tego, że był tak zależny od Jarosława - wyjaśnia i dodaje, że nie może sympatią darzyć Jarosława, ale uważa go za sprawnego i zarazem cynicznego polityka. - On na pewno nie wierzy w możliwość zamachu w sprawie smoleńskiej. Katastrofa jest wynikiem bałaganu w naszych służbach i służbach rosyjskich. Zamach nie leżał w niczyim interesie.

 

PHOTO: BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS WARSZAWA 12/01/2011 OCH TEATR. PROBA SPEKTAKLU PT.: TACY DUZI CHLOPCY - W REZYSERII PIOTRA MACHALICY. N/Z: MARIAN OPANIA DLOSZ strony lokalne GW - SzczecinSLOWA KLUCZOWE:POLSKA KULTURA TEATR OCH KONCERT CHLOPCY DUZI TACY SPEKTAKLU DO SPEKTAKL MEDIOW DLA PROBA WARSAW WARSZAWA POLAND AKTOR PORTRET MARIAN OPANIAZDJĘCIE DO WKŁADKI:DLOSZ strony lokalne GW - SzczecinFOT. BARTOSZ KRUPA / MATERIALY ORGANIZATORA EAST NEWS

 

Tymczasem Antoni Krauze chce wierzyć tym informacjom i zapowiada, że poczeka na rozmowę z Opanią do jutra.

Jesteśmy umówieni na jutro w Warszawie i wtedy będę w stanie coś powiedzieć. W tej chwili to jest tylko fakt medialny [...]. Nie mogę tego traktować poważnie, skoro czytam to w gazecie czy internecie. To jest propozycja skierowana do konkretnego człowieka i spodziewam się konkretniej odpowiedzi, reszta jest szumem informacyjnym - wyjaśnia Krauze Gazecie.pl.

Sprawa smoleńska budzi wiele mieszanych emocji. Czy Krauze znajdzie wśród polskich aktorów chętnego do zagrania roli byłego prezydenta?

varg

Więcej o:
Komentarze (16)
Marian Opania nie chce zagrać Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie smoleńskiej. "Nie mogę jako osoba myśląca godzić się na udział w czymś takim"
Zaloguj się
 • londres

  Oceniono 106 razy 60

  no i rozsądny człowiek ten Opania, po co sie dac szufladkowac w katalogu "oszołomy".

 • alejajaa

  Oceniono 60 razy 42

  A po co w ogóle robić o tym film , żeby znowu się wszyscy , między sobą zaczęli żreć jak te psy .To są zbyt świeże rany i powinni to zostawić w spokoju i być może podjąć ten temat za ileś tam lat

 • espertka88

  Oceniono 42 razy 24

  Marian,dobrze żeś zrobił,tyś fajny chłop ;)

 • rumhelka

  Oceniono 23 razy 19

  Na temat katastrofy w Smoleńsku nie powinno się wogóle przynajmniej na razie robić żadnych filmów.To tylko znowu wywoła nową falę agresji. Ta sprawa i tak wystarczająco nas Polaków poróżniła.

 • sorsa

  Oceniono 30 razy 14

  Niech nie gra jak nie chce.

 • dyziomarzyciel

  Oceniono 30 razy 12

  Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i g.... prawda. (ks. J. Tischner). Tak więc prawdziwa wersja będzie mówiła o elektromagnesach ściągających samoloty, mgle w dezodorantach, trotylu, nitroglicerynie, etc ? Ostatnio Macierewicz stwierdził że Brunon K. planując zamach na parlament i Prezydenta był ewidentnie skierowany na Kaczora bo ten siedzi pod lożą prezydencką. No trzeba być kompletnym debilem aby coś takiego wymyślić. Proponuję Krauzemu również ten wątek wpleść w fabułę. Będzie bardziej zajadliwie, bardziej PISowsko

 • m.jackson4ever

  Oceniono 28 razy 10

  Każdy aktor, który zagra w tym gó...e będzie spalony. Opania nie jest głupi żeby dawać się wciągnąć w takie bagno.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 17 razy 7

  >jedyną "prawdziwą" wersję wydarzeń< - w wywiadze wypowiedział się Krauze, że film będzie o ZAMACHU.
  Kolejny film z tezą. Niech mu tam będzie - wolność słowa i obrazu - można pieprzyć dowolne głupoty.

  Jak ktoś chce poglądy Krauzego zgłębić służę linkiem: http://wpolityce.pl/wydarzenia/26867-nasz-wywiad-antoni-krauze-robie-film-o-smolensku-fakty-od-samego-poczatku-wskazuja-ze-byl-to-zamach

  Tylko trzeba mieć mocne nerwy, żeby to do końca przeczytać.

  Opania już grał u Krauzego - w "Palcu bożym" na przykład. Kolejny biedak uciskany przez "komunę", który za PRLowni zbierał nagrody, a teraz pies z kulawą nogą tych gniotów nie chce oglądać. Takie czasy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX