Pies Macieja Kozłowskiego potrzebuje nowego właściciela!

Morus, pies zmarłego 2 lata temu aktora, czeka na kogoś, kto go pokocha.

Maciej Kozłowski zmarł 2 lata temu po ciężkiej chorobie. Aktor znany m.in. z roli Waldemara Jaroszego z serialu "M jak miłość"czy takich filmów jak "Psy" i "Ogniem i mieczem", słynął z dobrego serca i miłości do zwierząt. Teraz to jego podopieczny - ukochany pies Morus - potrzebuje pomocy.

Aktor nie miał łatwej młodości: cudem wyrwał się ze środowiska przestępczego, imał się różnych prac: pracował w punkcie ksero, na budowie, w Monarze. Niemal do samego końca grał na planie serialu. Pewnie dlatego, że sam doświadczył trudów życia, tak chętnie udzielał pomocy innym, w tym także zwierzętom.

Ukochany pies aktora, Morus, zamieszkał z nim i z jego żoną na wsi pod Szydłowcem w woj. świętokrzyskim. Poprzednia właścicielka Morusa, porzuciła go, pies był przelękniony, panicznie bał się burzy, huku, prawdopodobnie wcześniej był bity. Pies z miejsca upodobał sobie Macieja wyczuwając w nim materiał na wspaniałego kompana, towarzyszył mu przy każdej okazji i nie chciał opuszczać ani na krok.

Morus był psem Maćka. Jeździł z nim do Warszawy, na zakupy, na pocztę. Maciek spędzał z nim mnóstwo czasu. Opłacił mu tresera, chodził z nim na lekcje dobrego wychowania i pies się pozbierał, miał pana - opowiada "Rewii" Agnieszka Kowalska, żona aktora.

Niestety, gdy aktor zmarł, stany lękowego u Morusa powróciły.

Okres sylwestrowy  spędził w szafie, przez dwa tygodnie bał się wyjść z domu. Tak się też dzieje za każdym razem, kiedy jest burza. Stado wyczuwa, że jest najsłabszy i dodatkowo to go stresuje - mówi żona aktora.

 Maciej Koz?owski

Morus potrzebuje właściciela, który poświeci czas tylko jemu, który odda mu całe swoje serce tak, jak kiedyś zrobił to Maciej. Mimo że Morus ma swoje miejsce w koszyku przy kominku, żona aktora prowadzi tymczasowy dom dla zwierząt i nie może poświęcić całej uwagi Morusowi.

Morus jest dobrze wychowany, gdy zostaje sam w domu nie niszczy mebli, uwielbia jeździć samochodem. To uroczy średniej wielkości kundelek o czarnym umaszczeniu. Jeśli chcecie zaopiekować się Morusem lub innym pieskiem potrzebującym pomocy, wejdźcie na stronę Bezdomniaków Szydłowieckich: www.bezdomniaki.pl.

 Maciej Koz?owski

Baisha

 

Zobacz także:

 

Anna Mucha na spacerze. ALE NOGI!

Monika Brodka Z CHŁOPAKIEM w Sopocie! Lansują się na deptaku

Tom Cruise, jego kobiety i ta trzecia. SCJENTOLOGIA

Więcej o: