Meller KPI z Wojewódzkiego w ostrym felietonie: Ja decyduję, kto jest dzi**ą na kolanach!

Afera "ukraińska", którą rozpętali dziennikarze Eska Rock trwa. Tym razem żarty, przez które panowie mają poważne problemy, skomentował redaktor naczelny "Playboya".

Marcin Meller nie pozostał obojętny na aferę, którą rozpętali Kuba Wojewódzki i Michał Figurski. Panowie podzielili już branżę dziennikarką, w której jedni bronią skandalistów, inni ostro ich krytykują. Naczelny "Playboya" należy z pewnością do tej drugiej grupy. W felietonie opublikowanym w "Newsweeku" wykpił tłumaczenia Kuby Wojewódzkiego dotyczące żartów z Ukrainek.

Meller wcielił się w rolę celebryty i parodiując go, opisał, co mówił Wojewódzki po aferze. Meller zrobił to w oryginalny, groteskowy sposób:

Tępy naród, durny. W Polsce bycie człowiekiem sukcesu wymaga sporego aktorskiego wysiłku. Dni długie, tygodnie, życie całe poświęcam na walkę z lenistwem pojęciowym i stereotypami.

Meller zadrwił również ze słów Wojewódzkiego. Nie docierają do niego argumenty, że felerna audycja była jedynie kpiną z polskich stereotypów.

Wczoraj na przykład zwalczałem antysemityzm. Namalowałem na warszawskich murach, w tym - z czego jestem szczególnie dumny - na synagodze Nożyków 23 gwiazdy Dawida na szubienicy, by uzmysłowić typowemu Polakowi jego antysemityzm.

 Kuba Wojew?dzki, Micha? Figurski

Dziennikarz nie przebierał w słowach. Powrócił również do wcześniejszych afer. Michał Figurski i Kuba Wojewódzki obrazili jakiś czas temu rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o hinduskich korzeniach - Alvina Gajadhura.

Niczego nie rozumie i pozwał mnie do sądów za moje oświeceniowe żarty o Ku-Klux-Klanie i jego murzynowatości. On nie ogarnia, że kiedy ja mówię, żeby siedział cicho w kraju, który jest dla niego gościnny, to chodzi mi o podkreślenie polskiej tolerancji. Ciemną ma facjatę jak diabeł Boruta, a żyć mu nad Wisłą dajemy - napisał Meller.

Chociaż cały felieton Mellera należy raczej do mocnych tekstów, zakończenie jest naprawdę odważne.

Więc morda w kubeł. Pewien niemiecki klasyk mawiał, iż to on decyduje, kto jest Żydem. Zaś ja decyduję, kto jest rasistą, a kto dziwką na kolanach. Capito?

Wszystko wskazuje na to, że Marcin Meller do sprawy podszedł bardzo emocjonalnie. Nie dziwimy się.
Co sądzicie o jego felietonie? Warto zaznaczyć, że panowie byli od zawsze w bardzo dobrych relacjach. Czy teraz to się zmieni?

Pat

Zobacz także:

Wojewódzki do Mellera: Dzięki Tobie jest nas coraz mniej starych bezdzietnych dziadów z przeszłością

Marcin Meller został ojcem!

Ciąg dalszy afery "UKRAIŃSKIEJ": Wojewódzki się tłumaczy, Figurski STRACIŁ PRACĘ!

Więcej o:
Komentarze (8)
Meller KPI z Wojewódzkiego w ostrym felietonie: Ja decyduję, kto jest dzi**ą na kolanach!
Zaloguj się
 • iza111

  Oceniono 21 razy 11

  Nie rozumiem po co wałkować w koło temat, mleko już i tak się wylało. Sztuczne nakręcanie nieciekawego tematu ma chyba tylko i wyłącznie na celu podtrzymanie zainteresowania mocno zakurzonym( Lis, Meller, Olejnik itd). Pan Figurski i babcia Wojewódzka od dawna nie mają niczego interesującego do powiedzenia, ani kurna utalentowani, ani piękni. Robienie im darmowej reklamy - bezcelowe. Dwa dzięcioły bez polotu a szumu....................................................... Co tam dziś finał.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 20 razy 10

  Te tłumaczenia można tylko wykpić.

 • jarekkaczynski

  Oceniono 11 razy 5

  Meller ma racje ze sobie drwi z tych dwoch durniow, ktorych to my "polscy debile" nie rozumiemy. Won z radia i won z TV.

 • kkmm

  Oceniono 10 razy 4

  jedyny plus ze ta afera jak miala poczatek tak mam nadzieje wkrotce bedzie miala i swoj koniec...oni wszyscy sa siebie warci

 • zaspokojny

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kubo jest pan wielki...utalentowany, bystry... i takie ludzkie chłopisko - poszukujące, błądzące, przepraszające... i niech tak zostanie na długo...
  "Umysłowości niszowe" ujadają, cioty i wujowie rewolucji obyczajowych i wzmożenia równościowego na równych nogach... nawet Kurt Meller, playboy paper seller, ruszył zawartością czaszki by odprężyć swe nieusuwalne napięcie wymiętej twarzy...
  Daremnie, mistrzostwo broni się samo... a przymuły tylko czekają na potknięcie чемпионa

 • cosma

  Oceniono 19 razy -1

  Bo Meller - taki choo..............................wy kolega !!!

 • gonzo

  Oceniono 12 razy -4

  Nie dziwi mnie krytyka ze strony Olejnik bo ta pani dawno straciła uznanie w oczach wielu ludzi, ale Meller mnie zaskoczył po raz kolejny. Najpierw był autorem nagonki na Nergala, a teraz dopieprzył swojemu kumplowi Wojewódzkiemu...lojalny facet nie ma co...Panowie sobie zażartowali po bandzie, ale jednak zażartowali, a teraz mamy lincz.

 • shandapanda

  Oceniono 24 razy -6

  Meller niech wsadzi nos w swojego Playboya bo ostatnio te laski na rozkładówki nieciekawe daje.... a nie będzie drążył temat w nieskończoność ........ a Wojewódzki i Figurski na pewno się przejmą jego wypocinami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX