Nergal o Dodzie w książce: Wyzbyłem się wielu rzeczy DLA NIEJ!

W biografii zespołu Behemoth lider grupy opowiada o swoim związku z Dodą.

Związek Nergala i Dody z pewnością nie należał do łatwych. Jedna z najoryginalniejszych i najbardziej kontrowersyjnych par polskiego show-biznesu rozstała się z hukiem. Na rynku ukazała się biografia zespołu "Behemoth. Konkwistadorzy diabła", w której Adam Darski opowiada nie tylko o zespole, ale zdradza również szczegóły związku z Dodą.

Doda Rabczewska Dorota, Nergal Adam Darski

Chociaż od początku ich związku media twierdziły, że to jedynie wyreżyserowany układ, który ma na celu osiągnięcie korzyści marketingowych, opinie na ten temat szybko się zmieniły. Wszystko za sprawą choroby Nergala, która okazała się sprawdzianem dla uczucia muzyków. Nergal podkreślił, że podczas choroby Doda zrezygnowała z siebie, aby go wspierać:

Myślę, że Dorota podczas mojej choroby w dużej mierze zrezygnowała z siebie. I ja i ona nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak wiele nas to siły kosztowało. Pewnie więcej ją, bo moje cierpienia były bardziej natury fizycznej.

Doda Rabczewska Dorota, Darski Adam Nergal

Podkreślił również, że w ich związku nie było miejsca na kompromis:

U istoty związku dwojga ludzie leczą kompromisy, a mam wrażenie, że nie w każdym aspekcie byliśmy na nie gotowi - napisał Nergal.

N/z Prezentacja nowej ramowki Polsatu Warszawa , Polska . 2010-02-18 fot. Krzysztof Kuczyk/FORUM Warsaw, Poland. 2010-02-18 photo by Krzysztof Kuczyk/FORUM

Nergal twierdzi, że nie udało im się zachować przy sobie własnej przestrzeni. Zatarcie pewnych granic sprawiło, że lider grupy nie czuł się z tym dobrze.

Chcieliśmy zachować swoje miejsca, swoją przestrzeń życiową... Może nie powinienem tego mówić, ale już podczas choroby zaczęło do mnie docierać, że bardzo wiele z tej przestrzeni oddałem Dorocie albo po prostu wyzbyłem się pewnych rzeczy dla niej, nie dla siebie... Jednocześnie nie czując się z tym tak naprawdę komfortowo - wyznał w biografii zespołu Behemoth.

Warto przypomnieć, że również Radosław Majdan w swojej książce "Pierwsza połowa" zdradził kilka szczegółów związku z Rabczewską.

To była największa i najsilniejsza miłość w moim życiu. Nigdy nikogo nie kochałem tak mocno i bezinteresownie. Był czas, kiedy nie wahałbym się umrzeć za Dorotę. Podczas wycieczki do Izraela pomyślałem sobie, że gdyby zza rogu wyskoczył zamachowiec Hamasu z kałachem i zaczął walić do ludzi, pierwszą rzeczą, którą bym zrobił, to zasłonił Dorotę własnym ciałem.

U Nergala takich wyznań nie znajdziemy, jednak z pewnością związek z Dodą wywarł ogromny wpływ na Nergalu. Czyżby zarówno Majdan, jak i Darski próbowali ostatecznie zamknąć pewien etap w swoim życiu, a ma im w tym pomóc właśnie papierowa wersja wspomnień? Czy to forma autoterapii?

Nergal Adam Darski, Majdan Radoslaw Radek

Przeczytacie tę książkę?

Pat

Zobacz także:

Tłumy u Marcina Mellera. Zobacz, co się działo na imprezie Playboya!

Majdan opowiada w swojej książce o Dodzie: To była największa miłość w moim życiu

Doda nie przyszła na urodziny Majdana. WIEMY, gdzie bawiła się w tym czasie!

Więcej o:
Komentarze (24)
Nergal o Dodzie w książce: Wyzbyłem się wielu rzeczy DLA NIEJ!
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 52 razy 42

  Jeszcze trochę, a książki celebrytów zdominują półki w księgarniach.

 • sansa

  Oceniono 65 razy 31

  Radzio wylewał łzy w swojej książce, Nergal teraz szlocha w swojej. Jeszcze Szychowski dopisze swoją i można już zebrać to w "Antologię skowytu za blacharą"

 • pisadelko

  Oceniono 37 razy 29

  A moze codziennie po kilka linijek przedrukujcie I bedzie z glowy bo inaczej nastepne pol roku bedziecie o tym samym bredzic

 • seznam

  Oceniono 30 razy 26

  Ja nie przeczytam, ale autor tekstu chyba powinien.

 • lady_vv

  Oceniono 36 razy 26

  To nie jest jego ksiazka, napisal ja Lukasz Dunaj i traktuje ona o zespole Behemoth a nie o Nergalu a przytoczone slowa to cytat z wywiadu lub prywatnej rozmowy autora z Nergalem. Nawet nie wiadomo czy ta ksiazka ma autoryzacje Nergala. Radze najpierw sie z nia zapoznac a potem pisac glupoty.

 • nospam11

  Oceniono 20 razy 12

  E tam, Nergal: dlaczego nie przyznasz wprost, że od początku miałeś zamiar tylko sobie popukać, a potem kopnąć ją w tyłek?

 • saba20

  Oceniono 30 razy 12

  Wszyscy wiążąc się z ukochaną osobą wyzbywają się(wzajemnie) wielu rzeczy! Bo jeśli nie,to wiadomo jak to sie kończy.

 • gagula

  Oceniono 20 razy 6

  w obu tych przypadkach była to prawdziwa miłość, a nie udawanie !

 • nameja

  Oceniono 1 raz 1

  staro wygląda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX