Nergal oddał 350 TYSIĘCY ZŁOTYCH, które dostał za reklamę!

Demoniczny w Behemocie i na scenie, w życiu prywatnym skromny i normalny. Teraz okazuje się, że jeszcze hojny i wielkoduszny!
Nergal wspiera chorych na białaczkę Muzyk oddał 350 tys. zł, które dostał za reklamę! Nergal wystąpił w reklamie napoju energetyzującego "Demon". Całe honorarium, 350 tys. zł, przekazał na rzecz Fundacji DKMS, wspierającej chorych na białaczkę Adam "Nergal" Darski wystąpił niedawno w reklamie napoju energetyzującego "Demon". Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że całe honorarium (czyli, bagatela 350 tysięcy złotych) przekazał na rzecz Fundacji DKMS. To nie pierwszy raz, kiedy artysta wsparł największą w Polsce bazę dawców komórek macierzystych. Robi to od momentu, w którym dzięki DKMS-owi dostał półtora roku temu szansę na pokonanie białaczki. Dzięki przeszczepowi szpiku kostnego od osoby z Niemiec, Nergal może dzisiaj normalnie funkcjonować. W grudniu ma poznać tego dawcę - swojego "genetycznego bliźniaka". Okazuje się, że Darski pieniądze z reklamy przekazał "po cichu", bez mediów i błysku fleszy. "Ten zastrzyk gotówki to dla nas wielka sprawa. Będziemy mogli pomóc większej liczbie chorych na białaczkę. Choć pieniądze wpłaciła firma (producent napoju-red.), domyślamy się, że za tym "prezentem" stoi Adam Darski. Bardzo mu za to dziękujemy" - powiedziała w wywiadzie dla "Twojego Imperium" szefowa Fundacji DKMS, Kinga Dubicka. Okazuje się, że Nergal nie jest taki zły, jak go malują. To człowiek o wielkiej empatii. "Adam jest człowiekiem bardzo skromnym i wzorem do naśladowania. Jako chory na białaczkę miał zaledwie 60 proc. szans na przeżycie. Najlepiej więc wie, co znaczy walka z tą chorobą i z jakim niepokojem czeka się na informację o znalezieniu "genetycznego bliźniaka", który ofiaruje szpik" - mówiła "Twojemu Imperium Kinga Dubicka. Od 2010 roku wokalista publicznie namawia Polaków, aby rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. "Wsparcie, jakie daje Adam chorym z nowotworami krwi jest bezcenne. Jako osoba całkowicie wyleczona zagrzewa ich do walki o zdrowie, daje nadzieję na normalne życie" - tłumaczy "Twojemu Imperium" Kinga Dubicka.

Adam "Nergal" Darski wystąpił niedawno w reklamie napoju energetyzującego "Demon". Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że całe honororium (czyli, bagatela 350 tysięcy złotych) przekazał na rzecz Fundacji DKMS.

To nie pierwszy raz, kiedy artysta wsparł największą w Polsce bazę dawców komórek macierzystych. Robi to od momentu, w którym dzięki DKMS-owi dostał półtora roku temu szansę na pokonanie białaczki. Dzięki przeszczepowi szpiku kostnego od osoby z Niemiec, Nergal może dzisiaj normalnie funkcjonować. W grudniu ma poznać tego dawcę - swojego "genetycznego bliźniaka".

Nergal Adam Darski

Okazuje się, że Darski pieniądze z reklamy przekazał "po cichu", bez mediów i błysku fleszy.

Ten zastrzyk gotówki to dla nas wielka sprawa. Będziemy mogli bowiem pomóc większej liczbie chorych na białaczkę. Choć pieniądze wpłaciła firma (producent napoju-red.), domyślamy się, że za tym "prezentem" stoi Adam Darski. Bardzo mu za to dziękujemy - powiedziała w wywiadzie dla "Twojego Imperium" szefowa Fundacji DKMS, Kinga Dubicka.

24.01.2012 BIALYSTOK , DAWNA HALA MIEJSKA PRZY ULICY BEMA . KONCERT DEATHMETALOWEGO ZESPOLU BEHEMOTH W KTORYM LIDEREM JEST CELEBRYTA ADAM DARSKI - NERGAL . FOT . JEDRZEJ WOJNAR / AGENCJA GAZETA

Okazuje się, że Nergal nie jest taki zły, jak go malują. To człowiek o wielkiej empatii.

Adam jest człowiekiem bardzo skromnym i wzorem do naśladowania. Jako chory na białaczkę miał zaledwie 60% szans na przeżycie. Najlepiej więc wie, co znaczy walka z tą chorobą i z jakim niepokojem czeka się na informację o znalezieniu "genetycznego bliźniaka", który ofiaruje szpik - mówiła "Twojemu Imperium Kinga Dubicka.

Od 2010 roku wokalista publicznie namawia Polaków, aby rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Wsparcie, jakie daje Adam chorym z nowotworami krwi jest bezcenne. Jako osoba całkowicie wyleczona zagrzewa ich do walki o zdrowie, daje nadzieję na normalne życie - tłumaczy "Twojemu Imperium" Kinga Dubicka.

Godne pochwały, prawda?

N.z Dorota Rabczewska Doda - wokalistka, Adam Darski Nergal. Pokaz mody paprocki&brzozowski. 09.10.2009 fot. Krzysztof Jarosz/Forum

Robi

Zobacz także:

Nergal: "Jak coś jest PIĘKNE, to najczęściej JEST PUSTE"

Nergal odcina się od Dody


Więcej o:
Komentarze (40)
Nergal oddał 350 TYSIĘCY ZŁOTYCH, które dostał za reklamę!
Zaloguj się
 • fjan

  Oceniono 58 razy 52

  Słyszeliście by jakiś biskup oddał komuś swoją kasę albo pałac ? Może przyjął bezdomnego pod swój dach ? Napiszcie.

 • k8libby

  Oceniono 43 razy 41

  Piękny gest.

 • shandapanda

  Oceniono 59 razy 39

  Bardzo piękny gest... naprawdę dziwię się że ktoś taki jak Nergal mógł być kiedykolwiek z czymś tak pustym jak Doda...

 • alexa81

  Oceniono 43 razy 37

  a panowie w czarnych sukienkach poobwieszani złotem, z brzuchami wiszącymi jak zapaska w stroju ludowym...z czerwonymi, nawiedzonymi twarzami...i ich miłosierdzie jest lepsze, czystsze, bo oni działają w imię Boga...wstydziliby się

 • condor82

  Oceniono 40 razy 30

  Umiał się zachować- duża kwota i pełna dyskrecja.Ciekawe kto ujawnił te informację?
  Poza tym -założę się że i tak będzie musiał się rozliczyć ze skarbówką która go wykończy skuteczniej niż Doda i białaczka.

 • fajnolla

  Oceniono 36 razy 30

  I to się nazywa facet z klasą,brawo P.Adamie. Ciekawe co i komu przekazuje prezio,jak deklaruje,że jest "goły i nie-wesoły".Lub bezmózgowe milionery z państwowego wiktu,lub wielebni w sutannach.Słyszał kto? Wyrazy podziwu i uznania:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX