Wojewódzki i Figurski na okładce Newsweeka: "Gwałciciele"

Czy kiedyś będą grzeczni?
Wojewódzki i Figurski na okładce Okładka "Newsweeka": Wojewódzki i Figurski i krzykliwy tytuł - "Gwałciciciele" Kuba Wojewódzki i Michała Figurski znaleźli się na okładce "Newsweeka". Zdjęcie podpisano "Gwałciciele". W środku tygodnika tekst o relacjach polsko-ukraińskich Jednego z głośniejszych skandali mijającego tygodnia ciąg dalszy. Kuba Wojewódzki i Michał Figurski trafili na okładkę "Newsweeka". A w środku artykuł o stosunkach polsko-ukraińskich... Gdy tygodnik opublikował okładkę na swoim profilu na Facebooku, w komentarzach zawrzało. Większość użytkowników jest oburzona. Przypomnijmy sprawę - chodzi oczywiście o wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego w ich programie: Wojewódzki: "A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?" Figurski: "No?" W: "Zachowałem się jak prawdziwy Polak..." F: "Kopnąłeś psa". W: "Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę". F: "A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło... Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę". W: "Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę". F: "Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił". W: "Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach". Obaj dziennikarze przeprosili, każdy zupełnie inaczej: "Wszyscy mamy prawo do poczucia humoru, nawet kiepskiej jakości. Nie wszyscy musimy z tego prawa korzystać (...) Wszystkich Ukraińców, dotkniętych moim poczuciem humoru, mogę przeprosić za swój poziom. Wszystkich speców od przerabiania żartobliwych słów na zbiorową nienawiść zapraszam do dalszej współpracy - napisał na swoim fanpage'u na Facebooku Kuba Wojewódzki. Figurski, w ramach tłumaczenia się z całej sprawy, puścił podczas audycji hymn ukraiński, wygłosił przeprosiny po ukraińsku i francusku. - Naprawdę kocham naród ukraiński i mam poważne, nie tylko seksualne, zamiary wobec tej wspaniałej nacji - powiedział w Eska Rock. - Taka była konwencja wejścia antenowego, z którego wyjęto słowa z kontekstu. Ja nigdy nie sugerowałem, że statystyczny Polak jest ksenofobem i nienawidzi ukraińskich kobiet. Naszą audycję można odbierać dwojako: albo wprost albo z poczuciem humoru i zdając sobie sprawę z tego, co piętnujemy. My po prostu żerujemy na powszechnie przyjętych stereotypach, wyolbrzymiamy je. Wszyscy są równi wobec naszej drwiny. Poza tym, tego oczekują od nas nasi słuchacze - powiedział Figurski w rozmowie z Plotek.pl.

Jednego z głośniejszych skandali mijającego tygodnia ciąg dalszy. Tak wygląda poniedziałkowa okładka Newsweeka:

 

Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Newsweek

A w środku artykuł o stosunkach polsko-ukraińskich... Tygodnik opublikował okładkę na swoim profilu na Facebooku. W komentarzach zawrzało. Większość użytkowników jest oburzona:

na mnie działa odpychająco !
brzydka. tabloidowa. hańbiąca poważny tytuł jakim jest newsweek na świecie. chałtura.

Niektórzy ironizują:

Za mały tytuł i brakuje "ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ!!!" na czerwono tudzież innego "SZOK!!!" :|

Kuba Wojewódzki, Michał Figurski

Przypomnijmy sprawę - chodzi oczywiście o wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego w ich programie:

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?
Figurski: No?
W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...
F: Kopnąłeś psa.
W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.
F: A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło...
Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.
W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.
F: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.
W: Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach.

 Kazimiera Szczuka Kuba Wojew?dzki

Obaj dziennikarze przeprosili, każdy zupełnie inaczej:

Wszyscy mamy prawo do poczucia humoru, nawet kiepskiej jakości. Nie wszyscy musimy z tego prawa korzystać. (...) Wszystkich Ukraińców, dotkniętych moim poczuciem humoru, mogę przeprosić za swój poziom. Wszystkich speców od przerabiania żartobliwych słów na zbiorową nienawiść zapraszam do dalszej współpracy - napisał na swoim fanpage'u na Facebooku.

Figurski, w ramach tłumaczenia się z całej sprawy, puścił podczas audycji hymn ukraiński, wygłosił przeprosiny po ukraińsku i francusku.

Naprawdę kocham naród ukraiński i mam poważne, nie tylko seksualne, zamiary wobec tej wspaniałej nacji - powiedział w Eska Rock.
Taka była konwencja wejścia antenowego, z którego wyjęto słowa z kontekstu. Ja nigdy nie sugerowałem, że statystyczny Polak jest ksenofobem i nienawidzi ukraińskich kobiet. Naszą audycję można odbierać dwojako: albo wprost albo z poczuciem humoru i zdając sobie sprawę z tego, co piętnujemy.  My po prostu żerujemy na powszechnie przyjętych stereotypach, wyolbrzymiamy je. Wszyscy są równi wobec naszej drwiny. Poza tym, tego oczekują od nas nasi słuchacze - powiedział w rozmowie z Plotek.pl.

Figurski Michal

A co Wy myślicie o tej okładce?

Ena

Zobacz także:

Nowa dziewczyna Wojewódzkiego LANSUJE się na salonach

Wojewódzki ma nowe PORSCHE! Za PONAD 300 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Tylko u nas! Kammel przyjechał skuterem, a Wojewódzki nowym lamborghini. Spotkanie sławnych przyjaciół w centrum miasta