Ich Troje śpiewa o Euro. Smuda jak JEZUS? Kibice jak KROWY?

Michał Wiśniewski przypomina o sobie. Chyba trochę za późno.
Ich Troje śpiewa o Euro 2012 Michał Wiśniewski przypomina o sobie. Chyba trochę za późno W Internecie pojawiła się nowa piosenka zespołu Ich troje o turnieju Euro 2012. Nie wiadomo jednak, czy utwór ma promować mistrzostwa Europy, czy z nich drwić. W Internecie pojawiła się nowa piosenka zespołu "Ich troje". Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa śpiewają w niej o turnieju Euro 2012. Prawdę mówiąc nie wiemy jednak, czy utwór ma promować mistrzostwa Europy, czy z nich drwić. Refren nawet wpada w ucho: - Wygramy mecz, wygramy mecz! To dzisiaj najważniejsza rzecz! Proste rymy i charakterystyczny, ochrypły głoś Wiśniewskiego trudno zapomnieć. Czyli sukces. Co jednak z resztą utworu? O co w nim chodzi? Panowie śpiewają coś o autostradach i PKP. To chyba miało być szydercze... - Jadą kibice pociągami, nie ważne, że to nie jest TGV. Bo wiesz pan, panie Francuz, to nie jest Paryż - w tym kraju jeździ tylko PKP! - śpiewa Łągwa w drugiej zwrotce. Bardzo odkrywcze, prawda? Czyli z jednej strony piosenka "Jadą kibice" zagrzewa do boju, a z drugiej - punktuje minusy polskiej rzeczywistości. Podsumowując: super, że gramy na Euro, ale przecież w Polsce taka bieda. Mamy wrażenie, że taki tekst czyni z "Jadą kibice" piosenkę dla nikogo. Oprócz tego na Facebooku Michała Wiśniewskiego pojawił się "teledysk" do utworu, który sprawia, że już kompletnie nie wiemy, co o tym sądzić. Gdy w piosence padają słowa: - W doborowym gronie spotkać się na stadionie... w klipie pojawia się ujęcie stada krów. Przy słowach o Franciszku Smudzie widzimy z kolei... figurę Jezusa Chrystusa. Bardzo chętnie dowiedzielibyśmy się, co według członków zespołu wspólnego mają Euro 2012 i rajd Dakar. Co autor miał na myśli? No i trudno oprzeć się wrażeniu, że członkowie Ich troje jakoś późno się ocknęli. Sezon na piosenki piłkarskie skończył się jakiś miesiąc temu... Jeśli wypuszczenie futbolowego kawałka miało przypomnieć publiczności o istnieniu zespołu Wiśniewskiego, to przypomina tylko o tym, że Ich troje są kompletnie nie na czasie.

W Internecie pojawiła się nowa piosenka zespołu "Ich troje". Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa śpiewają w niej o turnieju Euro 2012. Prawdę mówiąc nie wiemy jednak, czy utwór ma promować mistrzostwa Europy, czy nich drwić.

N/z zespol Ich Troje - Michal Wisniewski , Jacek Lagwa , Anna Swiatczak Sopot Hit Festiwal 2008 Sopot , Polska . 2008-08-07 fot. Krzysztof Kuczyk/FORUM. Sopot Hit Festival 2008. Sopot, Poland. 2008-08-07 photo by Krzysztof Kuczyk/FORUM

Refren nawet wpada w ucho:

Wygramy mecz, wygramy mecz! To dzisiaj najważniejsza rzecz!

Proste rymy i charakterystyczny, ochrypły głoś Wiśniewskiego trudno zapomnieć. Czyli sukces. Co jednak z resztą utworu? O co w nim chodzi? Panowie śpiewają coś o autostradach i PKP. To chyba miało być szydercze...

Jadą kibice pociągami, nie ważne, że to nie jest TGV. Bo wiesz pan, panie Francuz, to nie jest Paryż - w tym kraju jeździ tylko PKP! - śpiewa Łągwa w drugiej zwrotce.

Bardzo odkrywcze, prawda? Czyli z jednej strony piosenka "Jadą kibice" zagrzewa do boju, a z drugiej - punktuje minusy polskiej rzeczywistości. Podsumowując: super, że gramy na Euro, ale przecież w Polsce taka bieda. Mamy wrażenie, że taki tekst czyni z "Jadą kibice" piosenkę dla nikogo. Oprócz tego na Facebooku Michała Wiśniewskiego pojawił się "teledysk" do utworu, który sprawia, że już kompletnie nie wiemy, co o tym sądzić. Gdy w piosence padają słowa:

W doborowym gronie spotkać się na stadionie...

w klipie pojawia się ujęcie stada krów. Przy słowach o Franciszku Smudzie widzimy z kolei... figurę Jezusa Chrystusa. Bardzo chętnie dowiedzielibyśmy się, co według członków zespołu wspólnego mają Euro 2012 i rajd Dakar. Co autor miał na myśli?

Ich troje

No i trudno oprzeć się wrażeniu, że członkowie Ich troje jakoś późno się ocknęli. Sezon na piosenki piłkarskie skończył się jakiś miesiąc temu... Jeśli wypuszczenie futbolowego kawałka miało przypomnieć publiczności o istnieniu zespołu Wiśniewskiego, to przypomina tylko o tym, że Ich troje są kompletnie nie na czasie.

I do tego ten akordeon...

Piosenki możecie posłuchać tutaj. Teledysk jest na Facebooku.

tommy

Zobacz także:

"Grycanka" lansuje się z IchTroje. Zrobi z nimi karierę?

Podglądaliśmy gwiazdy na TOPtrendach. Kto pracował, a kto mógł się polenić

ŻENADY MIESIĄCA! Podsumowaliśmy NAJGORSZE akcje celebrytów w maju

Więcej o:
Komentarze (13)
Ich Troje śpiewa o Euro. Smuda jak JEZUS? Kibice jak KROWY?
Zaloguj się
 • koja

  Oceniono 6 razy 4

  Ta piosenka to prawdopodobnie ironia jeśli chodzi Euro. Ja niestety częściowo zgadzam się jeśli chodzi o słowa. Wszystko pięknie przygotowane w W-wie na przyjazd zagranicznych gości. Trzeba było aż Euro, aby niektóre dworce doczekały sie remontu no i te polskie drogi dla nas Polakow nie warto było , ale dla zagranicznych gości tak.Ja rozumiem ,że taka impreza zdarza sie raz na kilka lat i dla niektorych jest ważna. Nie wszyscy jednak ulegają ogólnej histerii.A Smuda to normalny człowiek, wykonujacy swoja pracę za duze pieniądze.

 • browaryr

  Oceniono 5 razy 3

  temu panu dziekujemy.i do niezobaczenia.

 • sansa

  Oceniono 13 razy 3

  Jakaś mieszanka discopolo z cygańską pieśnią, a wszystko wycedzone przez gardło jak gęsia dutka.

 • wilkowiecko

  Oceniono 10 razy 2

  "Ich Troje śpiewa o Euro"

  Co mogom pajace wiedzieć o sporcie ???
  (Tajner !! - bardzo nisko upadłeś, jak mu swojom córke dołeś !!!)

 • cosma

  Oceniono 9 razy 1

  5 minut czerwonego - juz było !!! Nigdy nie miał ,nic ciekawego do powiedzenia !!!

 • rabarbara

  Oceniono 5 razy 1

  Tommy, jestem pod wrażeniem! Taka egzegeza dzieła, że hej!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 9 razy 1

  Oj, gdyby nie Plociuch - nie wiedziałbym, że cokolwiek nagrali. Senk ju wery much :)

 • honeykarolcia

  0

  Może ktoś powie mi o co kaman w tym teledysku chodzi, bo tak muzyka weselna, śpiewanie o meczu a teledysk o rajdzie Dakar?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX