Magdalena Schejbal o kulisach odejścia z serialu: Prawie poroniłam! Próbowano mnie zastraszyć

Aktorka udzieliła wywiadu magazynowi "Flesz".
Schejbal o kulisach odejścia z serialu Aktorka udzieliła wywiadu magazynowi "Flesz". "Moje pierwsze zasłabnięcie na planie zlekceważono. Pojechałam do lekarza. Miałam zagrożona ciążą" - opowiada Schejbal o pracy przy "Szpilkach na Giewoncie" Magdalena Schejbal dopiero pół roku po odejściu z serialu "Szpilki na Giewoncie" opowiedziała swoją wersję wydarzeń. Udzieliła wywiadu magazynowi "Flesz". Padły poważne zarzuty. Media, głównie tabloidy i kolorowa prasa, podawały, że współpraca z aktorką na planie serialu była wyjątkowo trudna. Schejbal ponoć gwiazdorzyła. I żądała specjalnego traktowania. A co gorsze - o ciąży poinformowała producentów kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć do kolejnego sezonu, stawiając ich tym samym w trudnej sytuacji. W sprawie zabierały głos "osoby z ekipy" lub "osoby z otoczenia". Pisano, że Magda zażądała w kontrakcie wglądu w scenariusz, co miało być dowodem, że jest nieprofesjonalna, kapryśna i zbyt pewna swojej pozycji. Magdalena Schejbal z zasady unika kontaktu z mediami. Dopiero teraz zdecydowała się zdradzić kulisy pracy nad serialem. Jeżeli w jej słowach jest przynajmniej część prawdy (nie zarzucamy Magdzie przeinaczania rzeczywistości, jednak na pewno jest zraniona i przez to mniej obiektywna), ten wywiad rzuca nowe światło na kulisy powstawania w Polsce serialowych produkcji. A także na cały polski show-biznes. "Zdjęcia zaczęły się w drugiej połowie czerwca, a nie w połowie maja, jak planowano. Zaczęła się gonitwa z czasem. Moje pierwsze zasłabnięcie na planie i wizytę w szpitalu zlekceważono. Po zdjęciach pojechałam prosto do lekarza i zostałam w szpitalu z zagrożona ciążą" - wspomina Magda. Tymczasem w mediach donoszono, że Schejbal wymaga od ekipy specjalnego traktowania, a jej hormony tak buzują, że nie sposób z nią pracować. Ze słów Magdy wynika, że gwiazda wcale nie czuła się pewna siebie, a raczej odpowiedzialna za swoją pracę i zobowiązana wywiązać się z kontraktu. Już po 10 dniach wróciła na plan. "Jedyne wsparcie, jakie z tej strony miałam, to wizyta pani producent u lekarza - pytała, kiedy wreszcie wrócę do pracy. Tak się szczęśliwie złożyło, że po sześciu odcinkach nie było scenariusza, więc zrobili nam urlop. Teraz jednak słyszę, że opóźnienia były spowodowane moim pobytem w szpitalu" - opowiada. Gwiazda nie oskarża szefów Polsatu o złe warunki pracy, żal ma jedynie do producentów. Twierdzi, że producenci nie tylko Polsat próbowali nastawić przeciwko niej. "Próbowano mnie zastraszyć. Usłyszałam, że nigdzie już nie znajdę pracy, że jestem na czarnej liście osób, których producenci nie zatrudniają. Tak się zaczęło. Potem pieniądze przestały przychodzić. Pan producent zdecydował, że część honorarium mi się w ogóle nie należy".

Magdalena Schejbal, dopiero pół roku po odejściu z serialu "Szpilki na Giewoncie", opowiedziała swoją wersję wydarzeń. Udzieliła wywiadu magazynowi "Flesz", bo - jak przyznała - miarka się przebrała. Padły poważne zarzuty.

Media, głównie tabloidy i kolorowa prasa, podawały, że współpraca z aktorką na planie serialu była wyjątkowo trudna. Schejbal ponoć gwiazdorzyła. I żądała specjalnego traktowania. A co gorsze - o ciąży poinformowała producentów kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć do kolejnego sezonu - stawiając ich tym samym w trudnej sytuacji.

W sprawie zabierały głos "osoby z ekipy" lub "osoby z otoczenia". Pisano, że Magda zażądała w kontrakcie wglądu w scenariusz, co miało być dowodem, że jest nieprofesjonalna, kapryśna i zbyt pewna swojej pozycji. Plotki zaczęły żyć własnym życiem do tego stopnia, że uderzały bezpośrednio w najbliższych aktorki. O tym również gwiazda opowiedziała po raz pierwszy:

Ostatnio moja mama usłyszała na planie, że zostałam wyrzucona z pracy, bo nie da się ze mną pracować. Nawet do taty doszła plotka, że "ta Schejbal kazała sobie zakładać rajstopy". Tato się wściekł.

Schejbal Magdalena Magda partner

Sama zainteresowana z zasady unika kontaktu z mediami. Wywiady ogranicza do minimum. A od kiedy więcej czasu spędza na Podhalu niż w Warszawie, trudno ją także spotkać na branżowych imprezach.  Swoje odejście z serialu skomentowała tylko raz, pisząc oficjalny komunikat. Cała reszta działa się poza nią.

Szczerze zachęcamy was do przeczytania  rozmowy z Schejbal we "Fleszu". Jeżeli w jej słowach jest przynajmniej część prawdy (nie zarzucamy Magdzie przeinaczania rzeczywistości, jednak na pewno jest zraniona i przez to mniej obiektywna), ten wywiad rzuca nowe światło na kulisy powstawania w Polsce serialowych produkcji. A także na cały polski show-biznes.

Zdjęcia zaczęły się w drugiej połowie czerwca, a nie w połowie maja, jak planowano. Zaczęła się gonitwa z czasem. Moje pierwsze zasłabnięcie na planie i wizytę w szpitalu zlekceważono. Po zdjęciach pojechałam prosto do lekarza i zostałam w szpitalu z zagrożona ciążą - wspomina Magda.

Tymczasem w mediach donoszono, że Schejbal wymaga od ekipy specjalnego traktowania, a jej hormony tak buzują, że nie sposób z nią pracować.

Ze słów Magdy wynika, że gwiazda wcale nie czuła się pewna siebie, a raczej odpowiedzialna za swoją pracę i zobowiązana wywiązać się z kontraktu. Już po 10 dniach wróciła na plan.

Jedyne wsparcie, jakie z tej strony miałam, to wizyta pani producent u lekarza - pytała, kiedy wreszcie wrócę do pracy.  Tak się szczęśliwie złożyło, że po sześciu odcinkach nie było scenariusza, więc zrobili nam urlop. Teraz jednak słyszę, że opóźnienia były spowodowane moim pobytem w szpitalu.

Magda wytłumaczyła również, dlaczego zażądała wglądu w scenariusz. Ponoć po pierwszym sezonie atmosfera na planie zaczęła się psuć. Prawdopodobnie zwolniono scenarzystów, "bo w jednym z wywiadów nazwali się twórcami serialu".

Scenariusze pojawiały się dosłownie przed wejściem na plan, a dialogi do niczego się nie nadawały. W efekcie zdjęcia się opóźniały, a my graliśmy po kilkanaście godzin dziennie. W poprzednich sezonach godziłam się na taki tryb pracy, ale wtedy nie byłam w ciąży. Opinia osoby kapryśnej wzięła się stąd, że dbałam, by czas pracy, zgodnie z umową, nie był dłuższy niż te 12 godzin.

Schejbal chciała uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji.

Mając złe doświadczenia, chciałam wiedzieć, na co się decyduję. Prosiłam więc o pokazanie mi scenariuszy. Usłyszałam, że nie mogę ich zobaczyć, bo ich nie ma. Powiedziałam więc, że nie chcę dalej grać.

 ; odc.13

Nasuwa nam się jedna myśl. Polscy nieźli aktorzy, nawet ci znakomici, coraz częściej grają w produkcjach, których poziom jest różny. Wielu na pewno dla pieniędzy. Być może jednak część z nich nie ma możliwości przeczytania scenariusza. Bo dlaczego prośba aktorki, wydawałoby się zwyczajna w tym zawodzie, nie mogła być spełniona?

Gwiazda nie oskarża szefów Polsatu o złe warunki pracy, żal ma jedynie do producentów. Jednak nie rozumie, dlaczego stacja do jej odejścia podeszła "emocjonalnie":

Podobnie nakłania się szefów tej stacji, by odmawiali ze mną współpracy. To ma być dla mnie kara.

Schejbal idzie dalej i twierdzi, że producenci nie tylko Polsat próbowali nastawić przeciwko niej.

Próbowano mnie zastraszyć. Usłyszałam, że nigdzie już nie znajdę pracy, że jestem na czarnej liście osób, których producenci nie zatrudniają. Tak się zaczęło. Potem pieniądze przestały przychodzić. Pan producent zdecydował, że część honorarium mi się w ogóle nie należy.

Przyznacie, że te oskarżenia są bardzo poważne. Mobbing jest karany. Schejbal przyznała zresztą, że z producentami rozmawia tylko przez prawników.

Jesteśmy bardzo ciekawi waszej opinii. Uważacie, że aktorka zrobiła słusznie, zabierając w końcu głos w sprawie? A może wyolbrzymia swoje kłopoty i zamiast narzekać, mogła się dostosować do warunków panujących na planie?

Schejbal Magdalena Magda

Saw

Zobacz także:

Julia Rosnowska jak Magdalena Schejbal?

Ostatnie sceny w serialu: Schejbal ukrywała brzuszek

Więcej o:
Komentarze (25)
Magdalena Schejbal o kulisach odejścia z serialu: Prawie poroniłam! Próbowano mnie zastraszyć
Zaloguj się
 • gagula

  Oceniono 49 razy 43

  wierzę jej !

 • revolta666

  Oceniono 43 razy 33

  Szkoda, że tak to się potoczyło. Wcisnęli do serialu tą Czartoryską z której jest aktorka jak z koziej dupy saksofon.

 • goshka13

  Oceniono 47 razy 31

  Ma 100% racji. Jeśli wyglądało to tak jak opisała to nie dziwię się że odeszła.

 • pata.m

  Oceniono 32 razy 24

  Nie lubię jej, nie podoba mi się jej gęba, ale znam trochę filmowe środowisko i faktycznie, normą jest, że wszystko jest na ostatnią chwilę, a później śpi się 4 godziny dziennie i laska w ciąży ma przerąbane, a jak nie zaciśnie zębów, to jest spalona.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 23 razy 19

  Dziwić się później, że większość seriali polskich jest do kitu. Amatorzy zamiast aktorów, scenariusze pisane na kolanie.

  @cosmaty
  Powtórz w kolejnym poście to, co nanapisałeś.

 • olalola

  Oceniono 19 razy 9

  mi jej uroda nie odpowiada nie uwazam ja za urodziwą kobiete...... ale jednak chyba sie mylę bo bez makijazu wygląda pięknie ..... (chodzi mi o zdjecie nie wiem czy to mąz czy kto.... ale wyglada bardzo ladnie !!!)

 • cosma

  Oceniono 13 razy 5

  No i oczywiście - mój post ,został usuniety - bez żadnego powodu !!!!!!!!!!!!!!!!
  Ot zwykły kaprys - nędznego dziennikarzyny z plotka !

 • pan.malowany

  Oceniono 28 razy 2

  Ktos ja zmusza do bycia "gwiazda"?

 • muminos1975

  Oceniono 5 razy 1

  no halo, za te minusy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX