Rozpoczął się luksusowy rejs szlakiem Titanica

Tysiące chętnych.
Luksusowy rejs szlakiem Titanica Tysiące chętnych. W rejs luksusowym statkiem Balmoral z Southampton śladami Titanica w 100. rocznicę katastrofy wyruszy 1,3 tys. pasażerów z 20 krajów. W tę podróż chciało się wybrać mnóstwo osób. Bilety wyprzedały się już dwa lata temu, a chętni zapisywali się na listę zwrotów. Ostatecznie w rejs luksusowym statkiem Balmoral wyruszy 1,3 tys. pasażerów z 20 krajów. W nocy z 14 na 15 kwietnia Balmoral ma dotrzeć w miejsce katastrofy - dokładnie w stuletnią rocznicę. Z Southampton statek płynie do Cherbourga, a następnie do irlandzkiego Cobh - to ostatni port, do którego zawinął Titanic. Potem Balmoral popłynie do Halifaksu w kanadyjskim stanie Nowa Szkocja, gdzie pochowano niektórych rozbitków Titanica. Kolejnym i ostatnim etapem będzie podróż do Nowego Jorku, gdzie Titanic nigdy nie dopłynął. W nocy z 14 na 15 kwietnia w miejscu katastrofy zostanie odprawione nabożeństwo w intencji ofiar. W katastrofie Titanica zginęło 1517 osób. Ponad 700 zdołano uratować. Na rejs szlakiem transatlantyku wybiera się także grupa potomków ofiar katastrofy, która tak właśnie chce ich upamiętnić.

W tę podróż chciało się wybrać mnóstwo osób. Bilety wyprzedały się już dwa lata temu, a chętni zapisywali się na listę zwrotów. Ostatecznie w rejs luksusowym statkiem Balmoral wyruszy 1,3 tys. pasażerów z 20 krajów. W nocy z 14 na 15 kwietnia Bulmoral ma dotrzeć w miejsce katastrofy - dokładnie w stuletnią rocznicę.

titanic, balmoral

Z Southampton statek płynie do Cherbourga, a następnie do irlandzkiego Cobh - to ostatni port, do którego zawinął Titanic. Następnie Balmoral popłynie do Halifax w kanadyjskim stanie Nowa Szkocja, gdzie pochowano niektórych rozbitków Titanica. Kolejnym i ostatnim etapem będzie podróż do Nowego Jorku, gdzie Titanic nigdy nie dopłynął.

W nocy z 14 na 15 kwietnia w miejscu katastrofy zostanie odprawione nabożeństwo w intencji ofiar. W katastrofie Titanica zginęło 1 517 osób. Ponad 700 zdołano uratować. Na rejs szlakiem transatlantyku wybiera się także grupa potomków ofiar katastrofy, która tak właśnie chce ich upamiętnić.

Jax

Zobacz także:

Kate Winslet w dziwnej sukience!

Gwiazda "Titanica" uratowała staruszkę z pożaru

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio znowu razem

Więcej o:
Komentarze (4)
Rozpoczął się luksusowy rejs szlakiem Titanica
Zaloguj się
 • paula753

  Oceniono 28 razy 14

  tylko żeby tym razem w górę lądową nie uderzyli ;) dopiero by było jak ze Smoleńskiem ...

 • po.waw.pl

  Oceniono 12 razy 0

  ŻAŁOSNY TEN REJS ! Że niby popłyną gdzieś mniej więcej na miejsce katastrofy i nagle rozlegnie się głos "Ej, to było gdzieś Tutaj" "Ojej, Straszne" ..i zaczną się modlić. A wniosków z Titanica i tak nikt nie wyciągnął. Concordia też się roztrzaskała, ale o skały. Przecież można by zainstalować radar u frontu dna statku i po problemie

 • ladyzgaga

  Oceniono 21 razy -5

  Zapewne uderzą w górę lodową

 • teona

  Oceniono 20 razy -16

  ja słyszałam już dawno o setnej rocznicy zatonięcia Tytanica, a mianowicie któregoś stycznia wszystkie stacje radjowe o tym trąbiły. Więc wygląda na to,że nie należy słuchać mediów....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX