Make Life Harder: Do Polski dotarła w końcu moda na bycie bezrobotnym

Złote myśli chłopaków w programie TVN.

Maciej i Lucjan z Make Life Harder stają się nowymi gwiazdami TVN-u. Już kolejny raz gościli w "Dzień dobry TVN" jako eksperci. Tym razem opowiedzieli o modzie na bezrobocie w Polsce. Świetnie się na tym znają, bo już dłuższy czas nie mogą znaleźć pracy, o czym głośno mówią i piszą na swoim blogu. O swoim występie w programie śniadaniowym napisali tak:

Pewnie jesteście jeszcze pijani, ale to dobry moment, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych. Wygląda na to, że poza modą na bycie zawistnym i głupim - do Polski dotarła w końcu moda na bycie bezrobotnym. O ile 20 lat temu bezrobocie było modne głównie wśród stoczniowców i górników, o tyle dzisiaj rozpowszechnia się przede wszystkim wśród absolwentów uczelni wyższych. Wreszcie doganiamy Afrykę i to jest naprawdę zaj***ste.

W "Dzień dobry TVN" zaczęli od wyjaśnienia, skąd się w Polsce ta moda wzięła:

Moda najprawdopodobniej przybyła do nas z Grecji, gdzie osiągnięto bezrobocie na poziomie 90%. No i to jest taki ideał, do którego zmierzamy.

Make Life Harder

A wszyscy bezrobotni spotykają się oczywiście w Powiatowym Urzędzie Pracy:

To jest taki polski odpowiednik Trafalgar Square w Londynie albo Złotych Tarasów w Warszawie.
Problemem jest to, że faktycznie niektórym osobom PUP znajduje pracę. No i to jest trochę niesmaczne, bo wtedy on tracą status bezrobotnego i to jest jakby trochę krok w tył dla nich.

Co prawda, to prawda.

Przy okazji odwiedzili Uniwersytet Gdański, żeby sprawdzić, jak się mają przyszli bezrobotni:

Moda na bycie bezrobotnym jest niezagrożona. Sprawdziliśmy plan zajęć i okazało się, że program edukacji jest tak dostosowany, żeby absolwent nie mógł sobie później znaleźć pracy - stwierdzili.

Make Life Harder

Ena

Zobacz także:

Make Life Harder: Jacyków najwidoczniej nie wyrabia, dlatego znów przyjechał TVN

Chłopaki Make Life Harder chcą się ZABIĆ. Co ma z tym wspólnego Kasia Tusk?!

Chłopaki z Make Life Harder opowiadają w TVN, jak się ubrać na dokarmianie ptaków