Córka Agnieszki Holland: Zakochałam się w kobiecie

Mówi o tym w wywiadzie.
Córka Holland: Zakochałam się w kobiecie Wyznanie Katarzyny Adamik. Katarzyna Adamik, reżyserka i córka Agnieszki Holland, zdecydowała się na odważne wyznanie. - Zakochałam się w kobiecie - wyznała magazynowi "Viva". Katarzyna Adamik, reżyserka i córka Agnieszki Holland, zdecydowała się na odważne wyznanie. Magazyn "Viva" zaprosił ją na wywiad przy okazji nominacji do Oscara dla filmu "W ciemności", przy którym współpracowała z mamą. W rozmowie, bez zbędnego patosu, szczerze powiedziała: - Zakochałam się w kobiecie. - To nie jest tajemnicą, ale w naszym kraju stanowi ciągle coś egzotycznego. Dobrze jednak, że Polska otwiera się na inność albo może raczej różnorodność. Czytałam gdzieś, że statystycznie 10 procent ludzkości jest homoseksualna, pewnie w Polsce jest podobnie - mówiła Adamik. Padło także pytanie o reakcję rodziców na te wieści. - Nigdy nie mieli z tym problemu - odpowiedziała reżyserka. Kasia Adamik wyznała, że nie walczy aktywnie o prawa mniejszości, ale ma nadzieję, że związki partnerskie będą w Polsce możliwe. - Nie mam wojowniczego temperamentu. Właśnie tworzy się prawo partnerskie i mam nadzieję, że dojdzie do tego, że nie będzie się marginalizować tak dużej grupy Polaków - mówiła córka Agnieszki Holland. Jeszcze w 2008 roku Adamik nie była gotowa na takie wyznania. W wywiadzie, również dla "Vivy", zapytano ją wówczas o to, czy podobają się jej ci sami mężczyźni, co mamie. - Agnieszka ma gust do takich dziwnych (śmiech). Uważa na przykład, że szramy są supersexy. Nie fascynuje jej perfekcja. A ja się z nią zgadzam, że jak ktoś jest za ładny, robi się plastikowy. Ale rzadko rozmawiamy o mężczyznach - odpowiedziała wtedy. Teraz się odważyła. Wcześniej żadna znana Polka nie zdecydowała się na taki publiczny "coming out". Brawo!

Katarzyna Adamik, reżyserka i córka Agnieszki Holland, zdecydowała się na odważne wyznanie. Magazyn "Viva" zaprosił ją na wywiad przy okazji nominacji do Oscara dla filmu "W ciemności", przy którym współpracowała z mamą. W rozmowie, bez zbędnego patosu, szczerze powiedziała:

Zakochałam się w kobiecie. To nie jest tajemnicą, ale w naszym kraju stanowi ciągle coś egzotycznego. Dobrze jednak, że Polska otwiera się na inność albo może raczej różnorodność. Czytałam gdzieś, że statystycznie 10 procent ludzkości jest homoseksualna, pewnie w Polsce jest podobnie - powiedziała.

Padło także pytanie o reakcję rodziców na te wieści:

Nigdy nie mieli z tym problemu.

 Katarzyna Adamik Agnieszka Holland

Kasia Adamik wyznała, że nie walczy aktywnie o prawa mniejszości, ale ma nadzieję, że związki partnerskie będą w Polsce możliwe:

Nie mam wojowniczego temperamentu. Właśnie tworzy się prawo partnerskie i mam nadzieję, że dojdzie do tego, że nie będzie się marginalizować tak dużej grupy Polaków.

Jeszcze w 2008 roku Adamik nie była gotowa na takie wyznania. W wywiadzie, również dla "Vivy" zapytano ją o to, czy podobają się jej ci sami mężczyźni, co mamie.

Agnieszka ma gust do takich dziwnych (śmiech). Uważa na przykład, że szramy są supersexy. Nie fascynuje jej perfekcja. A ja się z nią zgadzam, że jak ktoś jest za ładny, robi się plastikowy. Ale rzadko rozmawiamy o mężczyznach - odpowiedziała.

Teraz to się odważyła. Wcześniej żadna znana Polka nie zdecydowała się na taki publiczny "coming out". Brawo!

Ena

Zobacz także:

Najbardziej znane lesbijki na świecie

Najbardziej znane biseksualistki na świecie

Oscary to nie tylko wielka filmowa gala!

Więcej o:
Komentarze (62)
Córka Agnieszki Holland: Zakochałam się w kobiecie
Zaloguj się
 • sansa

  Oceniono 52 razy 46

  Spytana, jacy mężczyźni jej się podobają, po prostu odpowiedziała jacy. To nie jest równoznaczne z ukrywaniem swojego homoseksualizmu. Czy bycie lesbijką wyklucza posiadanie własnego zdania na temat urody przedstawicieli płci przeciwnej? Ja jestem zdecydowanie heteroseksualna, a gdyby ktoś mnie spytał, jakie kobiety mi się podobają, umiałabym dość precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie.

 • armandoo

  Oceniono 34 razy 20

  No i w porządku. Nie przeszkadza mi jej orientacja i nikomu nie powinna.

 • misti8

  Oceniono 28 razy 14

  Niestety w Polsce takie wyznanie to ciągle i jeszcze niestety długo supersensacja... no i pewnie zaraz te komentarze , że babochłop , paskuda , że żaden chłop nie chciał... i to powoli przeminie... zakochała się... mam nadzieje że szczęśliwie...

 • hanna69

  Oceniono 26 razy 12

  Przeczytałam ten wywiad i muszę przyznać, że jakieś miłe wrażenie jego treść na mnie wywarła. Ta córka Holland to chyba wartościowa i dobra osoba. W ogóle nie ma w niej tego, co tak typowe dla lansujących się u boku sławnych rodziców osób, a co jest deprymujące.
  Miła osoba, nie jest lansującym się beztalenciem ani nachalnym wsiurem, których pełno w mediach.

 • codziennie

  Oceniono 22 razy 12

  + za odwagę,
  ale przecież nie ma się czym ekscytować, nie?

 • rita123

  Oceniono 17 razy 11

  kazdy ma prawo do swojego wyboru ,i nikt nikomu nie moze mowic ze ma wiązać się z tym czy innym ,tak juz jest i tyle ,polakow tez to nie dziwi ,od dawna była ta akceptacja ,kazdy ma swoje zycie ,opor jest gdy celebryci nic innego nie robia tylko opowiadaja o swoich sprawach prywatnych i mysla ze jak sa innej orientacji to nalezy sie im szczegolne traktowanie ,,a szczegolnie jak im sie cos powie w innej kwesti na przykład zawodowej to zaraz krzycza ze nietolerancyjny ktoś jest

 • saba20

  Oceniono 27 razy 11

  Nie wolno narzucać ludziom obyczajów,zachowań,czy sposobu życia,jeśli Ich wybory nie krzywdzą innych ! Można więc powiedzieć,Jej sprawa.A tak w ogóle to się Jej nie dziwię,bo kobiety są ładniejsze.Nie tylko słaba płeć,ale i piękna (w większości).

 • sensacja

  Oceniono 16 razy 10

  Naprawdę kogoś interesuje to, czy pani Adamik kocha inaczej? To jej sprawa i powinna taka pozostać.

 • babazbroda

  Oceniono 24 razy 10

  to się zaraz rozwiąże wór święcie oburzonych i skrycie zainteresowanych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX