Catherine Deneuve nie chciała poznać Szymborskiej

Ciekawa historia.
Deneuve nie chciała poznać Szymborskiej Magda Gessler opisała ciekawe zdarzenie związane ze zmarłą niedawno poetką Wisława Szymborska zmarła 1. lutego. Wielu znanych Polaków podzieliło się wspomnieniami związanymi z noblistką. Do ich grona dołączyła także Magda Gessler. Wielka poetka zmarła 1. lutego. Od kilku miesięcy poważnie chorowała. Wielu znanych Polaków podzieliło się wspomnieniami związanymi z noblistką. Do ich grona dołączyła także Magda Gessler, która na swoim profilu na Facebooku opisała ciekawe zdarzenie (pisownia oryginalna): "Siedziala cala radosna na patio w mojej ukochanej restauracji u Fukiera ..... Obok caly w nią zapatszony Czesław Milosz! Oboje poprosili mnie do stolu zaintrygowani obecnością dwa stoliki obok Catrine deNueve. Wieslawa Szymborska b. Chchciala poznac slawe francuskiego kin a pania Catrine......... Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy francuska aktorka wyraznie nie byla zaiteresowana poznaniem polskich noblistow. Itu skonczyla sie moja sympatia I podziw dla slawy francuskigo kina... Pilysmy wiec razem sampana, Szymborska I ja ....Czeslaw Milosz patrzyl na nas z milym zdziwieniem..". Może wkradło się kilka błędów, także w imieniu poetki, ale wybaczamy. Bo ta opowieść bardzo nam się podoba. I też nie możemy zrozumieć Catherine Deneuve.

Wielka poetka zmarła 1. lutego. Od kilku miesięcy poważnie chorowała. Wielu znanych Polaków podzieliło się wspomnieniami związanymi z noblistką. Do ich grona dołączyła także Magda Gessler, która na swoim profilu na Facebooku opisała ciekawe zdarzenie:

Siedziala cala radosna na patio w mojej ukochanej restauracji u Fukiera ..... Obok caly w nią zapatszony Czesław Milosz! Oboje poprosili mnie do stolu zaintrygowani obecnością dwa stoliki obok Catrine deNueve. Wieslawa Szymborska b. Chchciala poznac slawe francuskiego kin a pania Catrine......... Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy francuska aktorka wyraznie nie byla zaiteresowana poznaniem polskich noblistow. Itu skonczyla sie moja sympatia I podziw dla slawy francuskigo kina... Pilysmy wiec razem sampana, Szymborska I ja ....Czeslaw Milosz patrzyl na nas z milym zdziwieniem...

Może wkradło się kilka błędów, także w imieniu poetki, ale wybaczamy. :) Bo ta opowieść bardzo nam się podoba. I też nie możemy zrozumieć Catherine Deneuve.

Gessler Magdalena Magda

Ena

Zobacz także:

Wisława Szymborska nie żyje

Ten rok należał do nich! Najgorętsze nazwiska 2011 roku

Rodowicz śpiewa o... Magdzie Gessler?