Catherine Deneuve nie chciała poznać Szymborskiej

Ciekawa historia.
Deneuve nie chciała poznać Szymborskiej Magda Gessler opisała ciekawe zdarzenie związane ze zmarłą niedawno poetką Wisława Szymborska zmarła 1. lutego. Wielu znanych Polaków podzieliło się wspomnieniami związanymi z noblistką. Do ich grona dołączyła także Magda Gessler. Wielka poetka zmarła 1. lutego. Od kilku miesięcy poważnie chorowała. Wielu znanych Polaków podzieliło się wspomnieniami związanymi z noblistką. Do ich grona dołączyła także Magda Gessler, która na swoim profilu na Facebooku opisała ciekawe zdarzenie (pisownia oryginalna): "Siedziala cala radosna na patio w mojej ukochanej restauracji u Fukiera ..... Obok caly w nią zapatszony Czesław Milosz! Oboje poprosili mnie do stolu zaintrygowani obecnością dwa stoliki obok Catrine deNueve. Wieslawa Szymborska b. Chchciala poznac slawe francuskiego kin a pania Catrine......... Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy francuska aktorka wyraznie nie byla zaiteresowana poznaniem polskich noblistow. Itu skonczyla sie moja sympatia I podziw dla slawy francuskigo kina... Pilysmy wiec razem sampana, Szymborska I ja ....Czeslaw Milosz patrzyl na nas z milym zdziwieniem..". Może wkradło się kilka błędów, także w imieniu poetki, ale wybaczamy. Bo ta opowieść bardzo nam się podoba. I też nie możemy zrozumieć Catherine Deneuve.

Wielka poetka zmarła 1. lutego. Od kilku miesięcy poważnie chorowała. Wielu znanych Polaków podzieliło się wspomnieniami związanymi z noblistką. Do ich grona dołączyła także Magda Gessler, która na swoim profilu na Facebooku opisała ciekawe zdarzenie:

Siedziala cala radosna na patio w mojej ukochanej restauracji u Fukiera ..... Obok caly w nią zapatszony Czesław Milosz! Oboje poprosili mnie do stolu zaintrygowani obecnością dwa stoliki obok Catrine deNueve. Wieslawa Szymborska b. Chchciala poznac slawe francuskiego kin a pania Catrine......... Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy francuska aktorka wyraznie nie byla zaiteresowana poznaniem polskich noblistow. Itu skonczyla sie moja sympatia I podziw dla slawy francuskigo kina... Pilysmy wiec razem sampana, Szymborska I ja ....Czeslaw Milosz patrzyl na nas z milym zdziwieniem...

Może wkradło się kilka błędów, także w imieniu poetki, ale wybaczamy. :) Bo ta opowieść bardzo nam się podoba. I też nie możemy zrozumieć Catherine Deneuve.

Gessler Magdalena Magda

Ena

Zobacz także:

Wisława Szymborska nie żyje

Ten rok należał do nich! Najgorętsze nazwiska 2011 roku

Rodowicz śpiewa o... Magdzie Gessler?

Więcej o:
Komentarze (38)
Catherine Deneuve nie chciała poznać Szymborskiej
Zaloguj się
 • lisbeth

  Oceniono 24 razy 16

  Kilka bledow? Jezeli Gessler popelnila tyle bledow zwracajac sie do Catherine Deneuve to podejrzewam, ze aktorka zwyczajnie nie zrozumiala, o co kuchareczce chodzilo.

 • sansa

  Oceniono 15 razy 15

  Czytając o tych "zapatszeniach" mam ochotę skwitować słynnym: "co ja pacze?"

 • sansa

  Oceniono 17 razy 15

  Ten tekst to jakaś absolutna breja ortograficzno-gramatyczna!
  Nawet o Szymborskiej napisała: Wiesława!
  Kuchara - celebrytka od siedmiu boleści (gastrycznych)

 • babazbroda

  Oceniono 9 razy 7

  Teraz się będzie każda "celebrytka" lansować na Szymborskiej.Tylko czekać aż jakaś Dodzia wyzna z rozbrajającą sczerością że oglądała obrazy(sic!) Szymborskiej w galerii,najlepiej handlowej...Plotku,oszczędź nam tego plizzz...

 • lunarosa

  Oceniono 6 razy 6

  Pani Gessler chyba nie założyła okularów, gdy pisała ten komentarz, jak inaczej wytłumaczyć fakt, że człowiek, który podobno skończył studia wyższe pisze jak przedszkolak i w dodatku się tego nie wstydzi. Zamiast tych kuchennych rewolucji, powinni stworzyć jakiś program pt. Przygody celebrytów z ortografią, to dopiero byłby kabaret.

 • cosma

  Oceniono 16 razy 4

  Nie chciała , to nie chciała - - nie musiała !!!!!!!!!!!!!
  Jeden chce - drugi - nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Gessler - do garów !!!!!!!!! Salony - nie dla ciebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • bjorn

  Oceniono 5 razy 3

  Deneff jest zarozumiala bo pamietam ja z jakiegos polskiego festiwalu, gdzie wystapila jako gosc specjalny. wtedy sobie to samo pomyslalam co Gessler, ktora teraz rozwalila mnie zapatszonym. Moze pomylila z wypatroszonym

 • ladyzgaga

  Oceniono 3 razy 3

  Zawsze myślałam, że Szymborska miała na imię Wisława, a ta kucharka pisze, że Wiesława. To ja już sama nie wiem, bo Wisława a Wiesława to są dwa różne imiona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX