Co się dzieje z Joanną Pacułą?

Polska gwiazda w Hollywood.
Co się dzieje z Joanną Pacułą? Polska gwiazda w Hollywood. Sprawdzamy, co słychać u Joanny Pacuły, w latach 80. naszej gwiazdy eksportowej numer 1. Zapowiedzi wielkiej kariery zmarnował jej zazdrosny mąż? Na poniedziałkowym pokazie marki Deni Cler nie sposób było nie zauważyć Ewy Pacuły. Zmusiło nas to do zapytania, co się dzieje z jej siostrą Joanną? Była naszą wielką nadzieją w Hollywood. Piękna, młoda i utalentowana... W latach 80. odniosła duży sukces w Stanach. Potem było już gorzej. Zacznijmy jednak od początku. Joanna Pacuła urodziła się w 1957 roku. Skończyła PWST w Warszawie, a w 1979 roku debiutowała w Teatrze Dramatycznym, gdzie pracowała jeszcze dwa lata. Kiedy w grudniu 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny, Pacuła przebywała na wakacjach w Paryżu. Postanowiła, że nie wróci do kraju. Na swojej drodze spotkała Romana Polańskiego, z którym się związała. Reżyser pomógł jej zdobyć pracę modelki. Modeling jej jednak nie wystarczył. W 1982 roku wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Zamieszkała u legendarnej aktorki Elżbiety Czyżewskiej. Poznawała ludzi z branży. Polański polecił ją do filmu "Park Gorkiego". Pierwszy amerykański film i od razu sukces - została nominowana do Złotego Globu. Powodzeniem cieszył się też horror "Pocałunek" czy "Mężowie i kochankowie". W 1984 roku wręczała Oscara w kategorii najlepsze zdjęcia. Kariera Polki nabierała rozpędu, jej talent został zauważony. Zaproponowano jej nawet role w "Nagim instynkcie" i "9 i pół tygodnia". W tym czasie była już po ślubie. Jej mężem został producent filmowy Hawk Winchel Koch Jr. Nie chciał, aby rozbierała się w filmach, dlatego musiała odrzucić propozycje. Wielka szkoda, biorąc pod uwagę, że role w tych produkcjach uczyniły gwiazdy z Sharon Stone i Kim Basinger. Pacuła rozwiodła się z Kochem po 12 latach małżeństwa. W 1990 roku amerykański magazyn "People" umieścił Pacułę na swojej liście 50. najpiękniejszych ludzi na świecie. Z innych ciekawostek: mieszkała kiedyś w domu należącym do Rudolfa Valentino. I podobno kochał się w niej projektant Giorgio Armani. Niestety, obecnie Pacuła gra głównie w filmach kategorii B (np. "Madoff: Made Off with America" z 2011 roku). Wystąpiła także w popularnym w USA serialu "Detektyw Monk". W granej przez nią postaci zakochał się tytułowy bohater.

Na poniedziałkowym pokazie marki Deni Cler nie sposób było nie zauważyć Ewy Pacuły i jej dużego dekoltu:

Warszawa, 09.01.2012. Pokaz Deni Cler Milano. N.z Ewa Pacula. FOT. Krzysztof Jarosz/FORUM OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kiedy już oderwaliśmy wzrok od walorów byłej modelki, zaczęliśmy się zastanawiać - co się dzieje z jej siostrą Joanną? Była naszą wielką nadzieją w Hollywood. Piękna, młoda i utalentowana. Niestety, nie udało jej się podbić "fabryki snów".

Joanna Pacuła, Ewa Pacuła

W latach 80. odniosła duży sukces w Stanach. Potem było już gorzej. Zacznijmy jednak od początku. Joanna Pacuła urodziła się w 1957 roku. Skończyła PWST w Warszawie, a w 1979 roku debiutowała w Teatrze Dramatycznym, gdzie pracowała jeszcze dwa lata. Kiedy w grudniu 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny, Pacuła przebywała na wakacjach w Paryżu. Postanowiła, że nie wróci do kraju. Na swojej drodze spotkała Romana Polańskiego, z którym się związała. Reżyser pomógł jej zdobyć pracę modelki.

Joanna Pacuła

  Modeling jej jednak nie wystarczył. W 1982 roku wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Zamieszkała u legendarnej aktorki Elżbiety Czyżewskiej. Poznawała ludzi z branży. Polański polecił ją do filmu "Park Gorkiego". Pierwszy amerykański film i od razu sukces - została nominowana do Złotego Globu. Powodzeniem cieszył się też horror "Pocałunek" czy "Mężowie i kochankowie". W 1984 roku wręczała Oscara w kategorii najlepsze zdjęcia.

  Kariera Polki nabierała rozpędu, jej talent został zauważony. Zaproponowano jej nawet role w "Nagim instynkcie" i "9 i pół tygodnia". W tym czasie była już po ślubie. Jej mężem został producent filmowy Hawk Winchel Koch Jr. Nie chciał, aby rozbierała się w filmach, dlatego musiała odrzucić propozycje. Wielka szkoda, biorąc pod uwagę, że role w tych produkcjach uczyniły gwiazdy z Sharon Stone i Kim Basinger. Pacuła rozwiodła się z Kochem po 12 latach małżeństwa.

  W 1990 roku amerykański magazyn "People" umieścił Pacułę na swojej liście 50. najpiękniejszych ludzi na świecie. Z innych ciekawostek: mieszkała kiedyś w domu należącym do Rudolfa Valentino. I podobno kochał się w niej projektant Giorgio Armani.

  Joanna Pacuła

  Niestety, obecnie Pacuła gra głównie w filmach kategorii B (np. "Madoff: Made Off with America" z 2011 roku). Wystąpiła także w popularnym w USA serialu "Detektyw Monk". W granej przez nią postaci zakochał się tytułowy bohater.

  Joanna Pacuła miała wielki potencjał i spełniała wszelkie warunki potrzebne do tego, żeby zrobić dużą karierę w Hollywood. Szkoda, że się nie udało.

  Jax

  Zobacz także:

  Kto tak DUSI swoje piersi?!

  Są Polakami, robią karierę na świecie

  Gwiazdy na pokazie Deni Cler