Dzieci w szkołach straszą Nergalem

Nergal vs. katechetki.
Dzieci w szkołach straszą Nergalem Nergal vs. katechetki. Nergal wciąż budzi wiele kontrowersji. Jak się okazuje, nauczyciele i katecheci często o nim mówią na lekcjach w szkole. Co więcej, nawet nim straszą! Nergal wciąż budzi wiele kontrowersji. Jak się okazuje, nauczyciele i katecheci często o nim mówią na lekcjach w szkole. Co więcej, nawet nim straszą! - Ostatnio nasza katechetka często porównuje zło do Nergala, jakby tego było mało narzuca nam swoją wolę. Każde jego słowo dla niej jest grzechem! A ostatnio to naprawdę dowaliła, mianowicie "raczyła nas poinformować", że Nergal jest opętany przez Szatana!!! - relacjonuje internautka na forum portalu Kotek.pl - Aktualnie jestem w drugiej klasie gimnazjum, i niedawno omawialiśmy temat satanizmu i muzyki satanistycznej. Też,nieraz poruszany był temat Nergala, że to niedopuszczalne, że występuje w programie "The Voice Of Poland" będąc satanistą. Nie uczy mnie katechetka, tylko siostra zakonna. raz powiedziała nam, że nie możemy oglądać "The Voice Of Poland", bo on tam jest i skieruje nas na złą drogę - można przeczytać w komentarzach. Jak widać problem czy Nergal to wcielenie zła, czy wprost przeciwnie - nie taki Nergal straszny jak go malują - wciąż pozostaje aktualny.

Na forum zaprzyjaźnionego z Plotkiem portalu Kotek.pl zawrzało. Jedna z użytkowniczek poruszyła ciekawy temat. Dotyczy on artysty, o którym w mijającym roku było bardzo głośno. Nergal, bo o nim mowa, budzi wiele kontrowersji. Jak się okazuje, nauczyciele i katecheci często o nim mówią na lekcjach w szkole. Co więcej, nawet nim straszą! W wątku nazwanym "Nergal vs ... Katechetki" czytamy:

Oczywiste jest, że Nergal ma wielu wrogów przez darcie Biblii i chwalenie Szatana (czego nie popieram), ale poważnie też sobie zaszkodził w środowisku szkolnym. Ostatnio nasza katechetka często porównuje zło do Nergala, jakby tego było mało narzuca nam swoją wolę. Każde jego słowo dla niej jest grzechem! A ostatnio to naprawdę dowaliła, mianowicie "raczyła nas poinformować", że Nergal jest opętany przez Szatana!!! Dobra nie popieram jego zachowania, ale ona nawet poruszyła wszystkie plotki o nim i zaczęła gadać, że z chorobą to Bóg dał mu szanse dlatego wyzdrowiał, a on jeszcze wykorzystał Dodę!!! Dobra nie przepadam za nim i uważam, że ją wykorzystał, ale temat Nergala omawiamy co 2 lekcje albo nawet co lekcje! To jest naprawdę nie do wytrzymania!

kotek.pl

Sprawa jest na tyle poważna, że do dyskusji włączyli się też inni forumowicze:

Aktualnie jestem w drugiej klasie gimnazjum, i niedawno omawialiśmy temat satanizmu i muzyki satanistycznej. Też, nieraz poruszany był temat Nergala, że to niedopuszczalne że, występuje w programie "The Voice Of Poland" będąc Satanistą.
nie uczy mnie katechetka, tylko siostra zakonna. raz powiedziała nam, że nie możemy oglądać the voice of poland, bo on tam jest i skieruje nas na złą drogę
nam ksiądz raz mówił że on jest bardzo zły i jak można być tak złym człowiekiem i drzeć Biblię
Aktualnie jestem w drugiej klasie gimnazjum, i niedawno omawialiśmy temat satanizmu i muzyki satanistycznej. Też, nieraz poruszany był temat Nergala, że to niedopuszczalne że, występuje w programie "The Voice Of Poland" będąc Satanistą.

PHOTO: JAN KUCHARZYK/EAST NEWS WARSZAWA 05/11/2011 THE VOICE OF POLAND - PROGRAM NA ZYWO . N/Z: ADAM NERGAL DARSKI ZJADA PLUSZOWEGO MISIA , KTOREGO DOSTAL OD JEDNEGO Z UCZESTNIKOW

A jak Wy uważacie? Nergal to wcielenie zła? Czy wprost przeciwnie - nie taki Nergal straszny jak go malują?

Ena

Zobacz także:

Nergal z tajemniczą kobietą na lotnisku. Odlatuje z Wodzianką?

Najbardziej irytujący jurorzy telewizyjni

Jak gwiazdy "The Voice of Poland" bawiły się po finale

Więcej o:
Komentarze (52)
Dzieci w szkołach straszą Nergalem
Zaloguj się
 • sansa

  Oceniono 9 razy 7

  Za tzw. "moich czasów" ksiądz na lekcjach religii (w kościele, a nie w szkole) powtarzał nam, że nie jest straszny ten diabeł, który ma różki, kopytka, ogonek i z widłami pochrząkuje, tylko ten diabeł, który robi wszystko, by człowiek uznał go za anioła. Zatem Nergal ze swoją przemalowaną twarzą, porykujący na scenie naprawdę jest mniej szkodliwy, niż Rydzol, który przebrany w ornaty udaje, że niesie Dobrą Nowinę.

 • sansa

  Oceniono 8 razy 6

  Z treści wynika, że to nie dzieci straszą Nergalem, tylko są straszone Nergalem.

 • lyga81

  Oceniono 4 razy 4

  dawniej straszyli potworem w szafie albo baba jagą
  czasy sie zmieniły teraz straszą Nergalem.... hehe

 • tarja88

  Oceniono 7 razy 3

  Nergal to najseksowniejszy facet jakiego widziałam i słyszała. Za dobry dla blachary!!!

 • bossanoga

  Oceniono 2 razy 2

  Wiem, że j. polski nie ma tak sztywnych reguł jak j. angielski, jeśli chodzi o kolejność podmiotu, orzeczenia i dopełnienia w zdaniu, ale patrząc na ten tytuł też oczekiwałam czegoś innego. Mianowicie tego, że uczniowie np. podczas prezentacji w ramach lekcji WOSu pokazują metody tortur, jakie stosuje się w więzieniu Guantanamo, w tym te, w których ważną rolę gra muzyka (nie tylko metalowa).

 • jkjk

  Oceniono 4 razy 2

  z Nergala to się w ogóle zrobiła jakaś komiczna i przedziwna postać

 • lojzo

  Oceniono 6 razy 2

  Nergal to wcielenie człowieka który pobłądził i źle używa wolności, zdolności i zycia, jakimi obdarzył go Bóg. Ma wiele darów i talentów ale jednocześnie używa ich w zlej sprawie, bo wydaje mus ie to takie zabawne, jak np. do chwalenia szatna czy urąganie Bogu np. poprzez podarcie Biblii czy szydzenie z mszy w intencji uzdrowienia. Nie musi się tak popisywać, ze po prostu spraw wiary nie rozumie ani trochę. Nie musi ich przyjmować ani rozumieć, ale wyśmiewanie ich przy każdej okazji to przegięcie w druga stronę. To obraza dla Boga i dla człowieka, którego Bóg stworzył na swój obraz i podobieństwo. Bóg jest cierpliwy i dał Darskiemu kolejne szanse, oby mądrze z nich skorzystał

 • jadzka

  Oceniono 3 razy 1

  Ok ale dlaczego czepiają się tylko Nergala ? przecież popowe gwiazdki nawiązują do satanizmu jeszcze bardziej niż on

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX