Harry Potter jest Polakiem?!

Zamieszanie wokół bestselleru J.K. Rowling.
Harry Potter jest Polakiem?! Zamieszanie wokół bestselleru J.K. Rowling Opowiadanie poety i prozaika Jana Rosworowskiego "Harry Potter" ukazało się w piśmie "Życie literackie" w 1972 r.! Jego bohaterem jest 17-letni sklepikarz Joanne Murray Rowling, autorka "Harry'ego Pottera", bestsellerowej sagi o dzielnym czarodzieju, zarobiła krocie na swojej twórczości. Z ledwo wiążącej koniec z końcem samotnej matki przeistoczyła się w milionerkę. Na pewno zrzednie jej jednak mina, gdy cały świat usłyszy, co odkryto nad Wisłą... Opowiadanie "Harry Potter" ukazało się w piśmie "Życie literackie" w 1972 r., napisane przez poetę i prozaika Jana Rostworowskiego! Jego bohaterem jest 17-letni Harry Potter, z zawodu sklepikarz. J.K. Rowling była już oskarżana o plagiat, jednak wszystkie zarzuty skutecznie odpierała. W tym przypadku nie ma nawet co próbować - identyczny tytuł jest niezaprzeczalnym dowodem! To było do przewidzenia. Skoro taki dzielny i nieustraszony, to na pewno Polak!

Joanne Murray Rowling, autorka "Harry'ego Pottera", bestsellerowej sagi o dzielnym czarodzieju, zarobiła krocie na swojej twórczości. Z ledwo wiążącej koniec z końcem samotnej matki przeistoczyła się w milionerkę. Na pewno zrzednie jej jednak mina, gdy cały świat usłyszy, co odkryto nad Wisłą...

Opowiadanie "Harry Potter" ukazało się w piśmie "Życie literackie" w 1972 r., napisane przez poetę i prozaika Jana Rostworowskiego! Jego bohaterem jest 17-letni Harry Potter, z zawodu sklepikarz.

J.K. Rowling była już oskarżana o plagiat, jednak wszystkie zarzuty skutecznie odpierała. W tym przypadku nie ma nawet co próbować - identyczny tytuł jest niezaprzeczalnym dowodem!

To było do przewidzenia. Skoro taki dzielny i nieustraszony, to na pewno Polak! Skany artykułu dzięki uprzejmości Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej opublikował serwis Deser.pl.

fot. mbc.malopolska.pl/dlibra

fot. mbc.malopolska.pl/dlibra

harry potter

dedere

 

Zobacz także:

Młode gwiazdy podbijają salony

Co się działo u Kasi z "13-tego Posterunku"?

Festiwal majtek w finale "TzG". ZDJĘCIA!

Więcej o:
Komentarze (27)
Harry Potter jest Polakiem?!
Zaloguj się
 • opetany

  Oceniono 4 razy 4

  Rzeczywiście, sklepikarz przeżywające swoje historie w domku na wsi, a uczeń chodzący do szkoły magików to żadna różnica.

 • ina.

  Oceniono 3 razy 3

  przecież to tylko imię i nazwisko. historia jest zupełnie inna...

 • szaron_stoln

  Oceniono 3 razy 3

  Nazwanie głównego bohatera książki tym samym imieniem i nazwiskiem, które wystąpiło już w powieści/opowiadaniu innego autora, nie oznacza plagiatu.

 • kasik3003

  Oceniono 5 razy 3

  puenta rozdarła mi serce błahaha " Skoro taki dzielny i nieustraszony, to na pewno Polak! " jahahahahaha sikam :D

 • zebra20

  Oceniono 5 razy 3

  A jak napisze opowiadanie o Adamie Kowalskim , też mnie posądzą o plagiat, zarówno imię Harry jak i nazwisko Potter są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii ;) a pani Rowling dziękuje że wniosła trochę magii do mojego życia :)

 • cerrie

  Oceniono 2 razy 2

  O kurcze. To w takim razie za plagiat większość gwiazd muzyki trzeba by było posądzać, bo przecież w świecie muzyki wiele piosenek wielu artystów nosi takie same tytuły. A jak ja np. nazywałabym się Joanna Krupa. To co miałabym zmieniać imię i nazwisko? No ludzie jeśli ta historia pokazywana przez plotka jest o zupełnie czymś innym niż "Harry Potter", to znowu plotek doszukuje się czegoś gdzie tego tam nie ma. Swoją drogą, czy nadawanie tych samych tytułów swoim pracom, co inni to jest plagiat? Jeśli tak to ja o tym nie wiedziałam.

 • emo_demo

  Oceniono 4 razy 2

  A skarpetki i sandały nosi?

 • lisbeth

  Oceniono 2 razy 2

  Dedere, nie wesz afery tam, gdzie jej nie ma. Do zaistnienia plagiatu potrzeba czegos wiecej niz identyczne imie bohaterow obu historii. No chyba ze Harry Potter z opowiadania pana Rostworowskiego uczeszcza do Hogwarts i walczy z lordem Voldemort.

 • 23adam55

  Oceniono 4 razy 2

  Od dwudziestu ponad lat mamy tylu czarodzieji,ze ten Harry Potter moze byc Brytyjczykiem .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX