Harry Potter jest Polakiem?!

Zamieszanie wokół bestselleru J.K. Rowling.
Harry Potter jest Polakiem?! Zamieszanie wokół bestselleru J.K. Rowling Opowiadanie poety i prozaika Jana Rosworowskiego "Harry Potter" ukazało się w piśmie "Życie literackie" w 1972 r.! Jego bohaterem jest 17-letni sklepikarz Joanne Murray Rowling, autorka "Harry'ego Pottera", bestsellerowej sagi o dzielnym czarodzieju, zarobiła krocie na swojej twórczości. Z ledwo wiążącej koniec z końcem samotnej matki przeistoczyła się w milionerkę. Na pewno zrzednie jej jednak mina, gdy cały świat usłyszy, co odkryto nad Wisłą... Opowiadanie "Harry Potter" ukazało się w piśmie "Życie literackie" w 1972 r., napisane przez poetę i prozaika Jana Rostworowskiego! Jego bohaterem jest 17-letni Harry Potter, z zawodu sklepikarz. J.K. Rowling była już oskarżana o plagiat, jednak wszystkie zarzuty skutecznie odpierała. W tym przypadku nie ma nawet co próbować - identyczny tytuł jest niezaprzeczalnym dowodem! To było do przewidzenia. Skoro taki dzielny i nieustraszony, to na pewno Polak!

Joanne Murray Rowling, autorka "Harry'ego Pottera", bestsellerowej sagi o dzielnym czarodzieju, zarobiła krocie na swojej twórczości. Z ledwo wiążącej koniec z końcem samotnej matki przeistoczyła się w milionerkę. Na pewno zrzednie jej jednak mina, gdy cały świat usłyszy, co odkryto nad Wisłą...

Opowiadanie "Harry Potter" ukazało się w piśmie "Życie literackie" w 1972 r., napisane przez poetę i prozaika Jana Rostworowskiego! Jego bohaterem jest 17-letni Harry Potter, z zawodu sklepikarz.

J.K. Rowling była już oskarżana o plagiat, jednak wszystkie zarzuty skutecznie odpierała. W tym przypadku nie ma nawet co próbować - identyczny tytuł jest niezaprzeczalnym dowodem!

To było do przewidzenia. Skoro taki dzielny i nieustraszony, to na pewno Polak! Skany artykułu dzięki uprzejmości Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej opublikował serwis Deser.pl.

fot. mbc.malopolska.pl/dlibra

fot. mbc.malopolska.pl/dlibra

harry potter

dedere

 

Zobacz także:

Młode gwiazdy podbijają salony

Co się działo u Kasi z "13-tego Posterunku"?

Festiwal majtek w finale "TzG". ZDJĘCIA!