Sarandon nazwała papieża nazistą

Aktorka wywołała aferę.

W rozmowie z reżyserem Bobem Balabanem, na Hamptons Film Festival, Susan Sarandon wygłosiła bardzo kontrowersyjną opinię. Prowadzący przypomniał historię wysłania przez aktorkę książki "Przed egzekucją" papieżowi. Sarandon szybko uściśliła, o którego papieża chodzi:

Wysłałam ją ostatniemu papieżowi, nie temu naziście, którego mamy teraz.

Balaban próbował zignorować uwagę. Aktorka ponownie nazwała papieża Benedykta XVI nazistą. Podobno widownia w Bay Street Theatre wybuchnęła śmiechem.

Jak podaje portal tmz.com Amerykańska Katolicka Liga, od razu skrytykowała aktorkę. Przedstawiciel Ligi, Bill Donohue, nazwał Sarandon nieprzyzwoitą ignorantką.

Benedykt XVI często krytykowany był za swoją domniemaną przynależność do Hitlerjugend. Czy uważacie, że wypowiedź Sarandon była jednak za ostra?

 

Rudy

 

Zobacz także:

Najseksowniejsze kobiety świata

ROZNEGLIŻOWANE dziewczyny i... trumny

Najtragiczniejszy karambol od lat. Nie żyje gwiazda

Więcej o:
Komentarze (86)
Sarandon nazwała papieża nazistą
Zaloguj się
 • iza111

  Oceniono 8 razy 4

  Czytając szanowne komentarze przychodzi mi tylko jedno do głowy powiedzenie mojego taty" Od katolików chroń nas Panie Boże"........................................................

 • browaryr

  Oceniono 3 razy 3

  dobrze ze kazan nie zaczyna od-arbeit....

 • browaryr

  Oceniono 3 razy 3

  hahahaha-wasikiem traca...

 • gagula

  Oceniono 3 razy 3

  no nie powiem że Jan Paweł II był zupełnie innym człowiekiem niż Benedykt XVI ! Polak był o wiele lepszym i bardziej doświadczonym przez los człowiekiem. Niemiec zaś jest nie za bardzo chętny do pomocy !

 • princess_leya

  Oceniono 7 razy 3

  @ ilbyj - nazywasz ludzi hipokrytami, bo mają sakramenty, a powiedz jaki wybór ma w Polsce dziecko? Każdy jest chrzczony bez zgody czy nawet ŚWIADOMOŚCI tego aktu, ciągnięty do komunii i dopiero przy bierzmowaniu, co niektórzy mogą się zbuntować. Zacznijmy od wywalenia religii ze szkoły i traktowania go jako przedmiot na świadectwie, niech każdy decyduje o swojej przynależności jako świadomy i ukształtowany człowiek, a nie ktoś komu zmienia się pieluchę i nie wie nawet na jakim jest świecie. Co do świętowania Gwiazdki i Wielkanocy - proponuję poczytać trochę. Kościół katolicki zasymilował pogańskie święta, bo jakby trzymać się chronologii to Jezus urodził się w okolicach lipca. Nie mówiąc już o zapożyczeniu mitu o zmartwychwstaniu od Egipcjan (vide Horus), Persów - Mitra, Greków - Adonis, itp, itd. Ludzie od zawsze świętowali przesilenie zimowe, powrót słońca, potem pogańskie święto płodności i wiosny, zwij to jak chcesz. Kościół podpiął się pod to, żeby odciągnąć ludzi. Zastanów się chwilę, zanim zaczniesz ludzi nazywać hipokrytami.

 • princess_leya

  Oceniono 7 razy 3

  ignorantem to jest pan Donohue, skoro udaje, że nie wie że jego drogi Papa paradował przed Hitlerem w brunatnym mundurku z wyciągniętą ręką. Przynależność do Hitlerjugend nie jest "domniemana" , tylko faktyczna, bo już na początku pontyfikatu wyciągnięto to na światło dzienne i tłumaczył się, że to błędy młodości. Tylko ciekawe dlaczego potem nadal się bawił w podobne tematy pisząc prace o eugenice (selekcja jednostek w społeczeństwie , często przez przymusową sterylizację, tak aby rodzili się tylko zdrowi fizycznie i psychicznie ludzie)? Brzmi znajomo? Susan ma rację.

 • biancab

  Oceniono 5 razy 3

  omg, Susan rządzi haha. Ja bym się nie poważyła na taką uwagę, ale ma prawo mówić, co chce...mamy wolność słowa. Nie miałam pojęcia, że papież był w Hitlerjugend.

 • 23adam55

  Oceniono 7 razy 3

  Ja jestem katolikiem i nie jestem oburzony . Oburzony to jestem na ksiezy, co robia wszystko aby nie nazwac rzeczy po imieniu.Mial racje moj poprzednik co znaczy domniemana, byl w hitlerowskiej armii byl w hitlerjugent byl. Oczywiscie dalej idac za faktami jako 16 latek w armii pewno nic nie zrobil lub nie stwierdzono . Nie mnie jest oceniac Papieza jezeli chodze do kosciola lub sie modle ,to nie robie tego dla Papieza i dla ksiezy pewno czuje taka potrzebe. Co do namaszczenia Benedykta XVI przez Jana Pawla II ,to sobie troche inaczej tlumacze , moze przewidzial ,ze krytyka bedzie narastac , moze chcial pokazac swiatu co w takiej sytuacji zrobi Papiez z nimieckim rodowodem pewno wiedzial tez o jego zyciorysie.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 11 razy 3

  "Benedykt XVI często krytykowany był za swoją domniemaną przynależność do Hitlerjugend" - wcale nie taką domniemaną... Ratzinger jest jeszcze większym betonem niż Wojtyła, który go namaścił. Wystarczy poczytać jego elukubracje, gdy był prefektem Kongregacji Nauki Wiary, czyli niegdysiejszej Inkwizycji. Ale świetnie wpisuje się w tradycje Kkat. Pozornie świeża woda w tych samych zatęchłych rurach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX