Kolejny ksiądz krytykuje przeciwników Nergala

Kolejny głos w głośnej sprawie.

Temat Nergala w Telewizji Publicznej powraca. Po tym, jak biskup Mering skrytykował Adama Darskiego, pojawiły się wypowiedzi innych, cenionych duchownych. Były naczelny "Tygodnika Powszechnego" ksiądz Boniecki potępił tego typu wypowiedzi, które uznał za szerzenie nienawiści. Na reakcję biskupa nie trzeba było długo czekać. Według niego Boniecki powinien iść do okulisty, jeżeli nie dostrzega w Nergalu zła.

Całą sytuacją zaniepokoił się ksiądz Wojciech Lemański, który w imieniu kościoła przeprosił wszystkich za biskupa Meringa. W liście otwartym księdza czytamy:

Jeśli ksiądz biskup takimi metodami chce głosić całą prawdę, to proszę napisać list otwarty do niektórych swoich braci w biskupstwie, których rodzice również mocno związali się z ideologią marksistowską, a rodzeństwo niektórych tonie w nałogach. Proszę piętnować podstępne dzieła szatana wśród hierarchów uwikłanych w świadomą współpracę z organami bezpieczeństwa lub w czyny głęboko niemoralne rzucające straszliwy cień na nasz Kościół.

I dodał:

Wszystkich dotkniętych treścią listu otwartego, jaki wystosował ksiądz biskup do księdza Bonieckiego, zarówno tych wymienionych z nazwiska, jak i poruszonych jego lekturą przepraszam w imieniu Kościoła. A tak na zakończenie, w Chełmnie nad Nerem, w diecezji powierzonej trosce księdza biskupa, szatan pozostawił straszliwe ślady. W tamtejszym kościele hitlerowscy oprawcy przetrzymywali przed śmiercią tysiące Żydów, zanim nazajutrz zamordowali ich w samochodach śmierci. Odwiedzałem ten kościół wiele razy i nie znalazłem żadnego śladu piętnującego to straszliwe dzieło szatana. Do dzieła, księże biskupie.

Przypominamy: Awantura wybuchła w momencie, gdy Telewizja Publiczna zaczęła nadawać program 'The Voice Of Poland", w którym Nergal jest jurorem. TVP2 postanowiła zwiększyć ilość nadawanych programów związanych z show. Nergala będzie jeszcze więcej.

 

 

Mrock

Zobacz także:

KRRiT: Zatrudnienie Nergala zgodne z prawem

Biskup Mering krytykuje obrońców Nergala

Co wiesz o Nergalu?

Więcej o:
Komentarze (27)
Kolejny ksiądz krytykuje przeciwników Nergala
Zaloguj się
 • ilybj

  Oceniono 3 razy 3

  2mimi a praktykujesz wiare, ze mowisz o braku entuzjazmu wsrod ksiezy? bo wydaje mi sie ze nie... wszyscy potrafia tylko pluc na ksiezy, bo wsrod nich od czasu do zasu znajdzie sie zdrajca - pedofil, pewnie, nic sie nie stanie jak wszyscy za nich oberwą, badzmy wiec konsekwentni i tyrajmy np. all gejow za to ze wielu z nich to rowniez pedofile, tyrajmy wszystkich murzynow, bo moze ostyatnio jakis nam spuscil wpi.erdol? albo za to ze przeciez u murzynow wystepuje spora przestepczosc? gratuluje rozsądku. zebrała sie banda burakow na plotku, cwana, bo teraz modne jechanie kosciola i wszelkiej kultury, ktorej za grosz nie posiada nergal.

 • 2mimi

  Oceniono 5 razy 3

  nergal ma niezla zabawe!!! ...co wyraznie widac na zamieszczonym zdjeciu, i to nawet niewazne czy to zdjecie jest aktualne czy nie - on sie zawsze swietnie bawi...a wy, egocentryczne klechy, dalej sie publicznie kloccie, obrazajcie, ponizajcie i dzielcie ten biedny, sfrustrowany kraj. Chcecie sie udzielac? to zabierzcie sie w koncu za prace w Kosciele, ktory od dawna potrzebuje takiej energii, entuzjazmu i zaangazowania jakie okazujecie w sprawie nergala.

 • ciciabella1

  Oceniono 2 razy 2

  @2mimi
  To zdjęcie jest raczej stare. Adaś miał kuca. Księża jak to oni-wytykają błędy innym,ale są tak samo zakłamani jak Darski:Boniecki prowokuje-Merling się buntuje-Lemański wali po głowie!

 • mysterious69

  Oceniono 6 razy 2

  KAZDY Z NAS MA WOLNOSC SŁOWA , WOLNOSC W WYBORZE RELIGII , KULTURY ITP.. & SWOJE PRAWA PRZEDE WSZYSTKIM!
  BEZ WYJĄTKOW...
  LUDZIE OGARNIJCIE SIE WSZYSCY DO CHOLERY!

 • sansa

  Oceniono 6 razy 2

  Bardzo cenię księdza Wojciecha Lemańskiego. Odważny, do bólu sprawiedliwy i poruszający sumienia.

 • ciciabella1

  Oceniono 1 raz 1

  @2mimi
  "on się zawsze świetnie bawi"-prawdę mówisz, bawi się świetnie i sam to ogłaszał publicznie w wywiadach. Ale czyim kosztem ta zabawa, czy aby tylko księża dzielili nasz "biedny, sfrustrowany kraj"?A co powiesz o nas samych, lub o polityce (prawda,że i tam księża chcą coś wtrącić i nie jest to zgodne z naukami Jezusa, który potępiał Faryzeuszy za wtrącanie się właśnie do polityki). Po co nazywać ich" klechami"? Wiesz, to może być obraźliwe i DZIELĄCE.

 • ciciabella1

  Oceniono 3 razy 1

  @wiesica101
  To przeczytasz to co nad tobą. Wolę tę czaszkę od takiej facjaty:)

 • wiesica101

  Oceniono 5 razy 1

  Ale tu fajnie wyszedł Nergal... nawet nie czytam tego pod spodem..

 • ciciabella1

  Oceniono 1 raz 1

  Plotku, nie rozpętałeś entuzjazmu:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX